Jump to content
Sign in to follow this  
AdriaN

Bayern - Real, Juventus - Barcelona. Programul complet al "sferturilor" Ligii Campionilor

Recommended Posts

uSMOkS2g.jpg

 

S-au stabilit întâlnirile din sferturile de finală ale UEFA Champions League, conform tragerii la sorţi care a avut loc la Nyon.

 

Programul "sferturilor" din UCL:

 

Atletico Madrid - Leicester

 

 

Borussia Dortmund - AS Monaco

Bayern Munchen - Real Madrid

Juventus - Barcelona

 

Astăzi, de la ora 13:00, LIVE TEXT pe digisport.ro şi m.digisport.ro, la Nyon, are loc tragerea la sorţi a meciurilor din sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Şase dintre cele opt echipe calificate în această fază au ajuns în ultimul act, în precedentele patru ediţii ale competiţiei. Este vorba despre Bayern Munchen (câştigătoare în 2013), Borussia Dortmund, Real Madrid (câştigătoare în 2014 şi 2016), Atletico Madrid, FC Barcelona (câştigătoare în 2015) şi Juventus Torino.

 

Tabloul sferturilor este completat de revelaţiile Leicester City, rămasă ultima reprezentantă a Angliei, şi AS Monaco, echipă care a eliminat-o pe Manchester City.

 

În această fază a competiţiei, nu mai există capi de serie, iar echipele din aceeaşi ţară se pot întâlni între ele. Astfel, putem avea parte de o confruntare 100% germană, Bayern Munchen - Borussia Dortmund, sau una între formaţii spaniole - o reeditare a finalei din sezonul trecut, Real Madrid - Atletico Madrid, sau chiar un "El Clasico".

 

ECHIPELE CALIFICATE

 

Atletico Madrid (Spania)
FC Barcelona (Spania)
Bayern Munchen (Germania)
Borussia Dortmund (Germania)
Juventus Torino (Italia)
Leicester City (Anglia)
AS Monaco (Franţa)
Real Madrid (Spania)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sursa : www.digisport.ro

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atletico Madrid - Leicester = At. Madrid (Mai mult m-as fi bazat pe Licester aici)

Borussia Dortmund - AS Monaco = B.Dortmund

Bayern Munchen - Real Madrid = R.Madrid (Greu meci)

Juventus - Barcelona = Juventus (Va face un meci frumos, nu cred ca Barcelona va juca foarte bine)

 

Cam asa vad eu echipele ce merg mai departe...

 

Ce parere ai @AdriaN am dreptate?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Florin said:

Atletico Madrid - Leicester = At. Madrid (Mai mult m-as fi bazat pe Licester aici)

Borussia Dortmund - AS Monaco = B.Dortmund

Bayern Munchen - Real Madrid = R.Madrid (Greu meci)

Juventus - Barcelona = Juventus (Va face un meci frumos, nu cred ca Barcelona va juca foarte bine)

 

Cam asa vad eu echipele ce merg mai departe...

 

Ce parere ai @AdriaN am dreptate?

Juventus are o echipa puternica si ar putea sa obtina chiar si o victorie pe Juventus Stadium, dar Barcelona nu va mai trata aceasta dubla precum cea cu PSG, vor fi mult mai atenti si le va fi foarte greu, mai ales ca pe Camp Nou sansele pentru Juventus sunt de 1:20.

 

Si AS Monaco dupa cum a jucat returul cu Man City ar putea fi o surpriza pentru semifinale. Dortmund e cam instabila in ultimul timp... Ba castiga cu 4-5 goluri ba pierde cand nu te astepti.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Semifianele se vor juca intre Bayern Munchen,Barcelona,Dortmund si Leicester

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

V-om vedea dupa ce se vor juca, in fotbal in totdeauna apar surprize, eu unu vreau ca finala sa fie Bayern Munchen - Borussia Dortmund / Leicester

Share this post


Link to post
Share on other sites

O finala intre Bayern si Borussia ar fi ceva foarte frumos tinand cont ca trofeul din 2013 castigat de Bayern a fost cam la limita cu golul lui Robben(fan inrait Bayern).Daca s-ar repeta finala de atunci sunt sigur ca va fi peste asteptarile noastre

Edited by Edyzx

Share this post


Link to post
Share on other sites

De Barcelona si R.Madrid s-a cam saturat lumea, frumos ar fi sa mai joace orce finala  or care alta echipa. Nu se astepta multa lume ca  Leicester  sa ajunga pana aici, sper sa mearga si mai departe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...