Jump to content
Sign in to follow this  
AdriaN

Nemec, la Steaua? Reactia dinamovistilor, cand au auzit ca pot pierde un nou golgheter in fata rivalei

Recommended Posts

ulWMgaxg.jpg

 

"Nu cred ca pot sa-l iau pe Ivan, dar jucatorii care devin liberi pot sa-i iau. si de la Dinamo de ce sa nu-l iau eu pe Nemec ala? Ca e bun atacant. Acum nu cred ca mai spune cineva ca Becali vrea sa destabilizeze echipele. Ca Dinamo nu mai poate fi contracandidata noastra", a declarat Becali la dupa meciul cu CS U Craiova.

 

Adrian Mutu anunta insa ca Nemec este de vanzare doar in strainatate. In plus, Becali mai are de asteptat daca vrea sa-l ia liber de contract. Slovacul are contract cu Dinamo pana in 2018.

 

"Domnul Becali poate sa spuna ce vrea dansul. Cand a vrut un jucator l-a luat, dar acum nu e posibil. Nemec are contract cu noi pana in 2018, e profesionist, da goluri la Dinamo si la nationala. Daca il dam la vara, il dam in strainatate, in niciun caz la FCSB", a spus Mutu la Sport.ro.

 

Jucatorul spune ca nu se gandeste la o schimbare pana in vara.

 

"Pentru mine, transferul la Steaua e o informatie noua. Eu sunt jucatorul lui Dinamo, am contract aici, asta e situatia. Noi mai avem cinci meciuri plus finala Cupei Ligii. Sunt concentrat la Dinamo. Dorinta mea e sa fiu sanatos si sa joc fotbal. La finalul sezonului vom vedea. Sunt jucatorul lui Dinamo inca un an asa ca vom vedea”, a declarat Nemec.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sursa : www.digisport.ro

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...