Jump to content
Sign in to follow this  
Kawa

Ce ai schimba daca ai fi Administrator pentru o zi?

Recommended Posts

Dupa cum spune si titlul, dorim sa aflam ce ati schimba la comunitatea eGaming daca ati fi administratori pentru o zi. Vrem sa aflam parerea voastra ca sa stim ce trebuie sa reparam sau ce anume trebuie schimbat, pentru a va face mai fericiti.

 

ATENTIE !!! 

Nu dorim sugestii ce au legatura cu scripting-ul serverelor !!!

 

Vrem sa stim ce ati schimba din punct de vedere organizatoric, ce ati face sa aduceti mai multi jucatori, ce nu va place la forum, ce lucruri noi ar trebuii implementate pe forum, ce regulamente ar trebuii schimbate, etc.

 

Staff-ul eGaming Community

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

As închide comunitate, pace

Edit:mai bn ne unim cu alta comunitate fra

 

Kawa: Hai ca te inchid eu pe tine pentru 7 zile (zi mersi ca nu-ti dau 30) doar pentru prima propozitie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vine Pastele asa ca am decis sa fiu mai indulgent cu tine. Sa spunem ca nu am vazut ce ai zis in prima parte, da-ne un exemplu de comunitate ce crezi ca ar dori sa se afilieze iar noi vom lua legatura cu acestia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Regulamentul sa nu se mai bata cap in cap cu noile implementari. + ca este foarte vechi si din auzitele mele cel putin pe serverul de sa:mp( am putea chiar face un pool si pareri pe tema asta) nu stiu daca 10% sunt multumiti de el ... :D 

2. Alegerea adminilor(samp)... Sincer cel putin in ultimul an nu stiu pe ce criterii s-au ales adminii :|  20% au fost alesi de doamne ajuta si chiar aceea au ramas pana acum

3. Adaugare de activitati din care sa profite si cominitatea si playerii

4. O idee ar fi cum a spus si specimenul de mai sus.. O unire cu o alta comunitate

5. Cred ca e prea multa rivalitate si ura intra membrii si pentru asta ar trebui facute mai multe activitati pe forum si pe servere (in comun) pentru o mai buna intelegere. 

6. OAMENI CARE SA SE OCUPE DE TOATE SECTIUNILE SI SA FIE ACTIVI SI PESTE O LUNA, NU DOAR AZI SI MAINE ;)

 

 

P. S. asta este parerea mea, sper sa nu iau prea multe injuraturi :))

Edited by Calugarul99

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca as fi bulibasa as:

 

- Cauta un mod de a face reclama forumului, zic forumului ca server-ul de SA:MP nu se mai bazeaza pe aceasta comunitate de mult timp, personal as renunta la el pana m-as gandi sa deschid altul bine structurat si la fel promovat.

- M-as afilia, plati un youtuber sa ma promoveze, ca sa ai success oriunde trebuie sa investesti, in ziua de azi marketing-ul si reclama domina.

- As restructura regulamentul putin, as imprementa si alte competitii, dar la fel, sa fie reclama pentru aceste competitii nu asa intre 20-30 cati mai sunt activi.

 

Sunt putine lucruri astea, cateva exemple, in mare parte as investi, daca nu iese incerc altceva, totul vine de la sine, trebuie implicare si merge tot.

Treburile astea trebuiau facute cu mult timp in urma, nu stiu ce s-a investit sau ce sa platit, consider ca s-au bagat bani dar nu s-au bagat unde trebuie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rescrierea regulamentului. Regulamentul pe serverul de samp e facut de powner in 2009 si de atunci asa a ramas. La forum la fel.

As "inventa" niste premii noi pentru competitile de pe forum.

As premia cei mai activi playeri de pe forum, fie ei moderatori sau membrii.

As scoate sectiunile inactive si le-as dezovlta pe cele mai accesate. La fel si cu moderatorii, cei care sunt moderatori la sectiuni inactive ar trebui pusi sa modereze in topice populate.

 

Si i-as scoate suspendul lui saund. E trist pe forum fara el :)

 

Edited by Vladutz26
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut ca este un moderator care posteaza foarte multe noutati legate de gaming & it. Daca as fi administrator timp de o zi, l-as pune sa le posteze si pe prima pagina (www.egaming.ro ; doar pe cele mai interesante), alaturi de o mica reclama adsense si le-as da share pe facebook. N-ar strica cateva vizite in plus, alaturi de cativa euro din adsense.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

As cauta o afiliere cu alte comunitati mai mici cunosc eu una cu care cred ca ati putea vorbi.De asemenea , zilele trecute am gasit un Youtuber care si-a deschis server de samp acuma ,proaspat si nu avea scripter.Cred ca puteti lua legatura cu el .. avea peste 300 playeri dupa ce l-a deschis..

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dacă aş fi administrator pentru o zi, aş închide comunitatea! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Andrei_TMB said:

Dacă aş fi administrator pentru o zi, aş închide comunitatea! :D

 

Daca mai vad posturi de genul va arat cartonasul rosu. Nu profitati de bunatatea noastra din cauza pastelui.

 

Restul, as dori sa veniti cu exemple concrete. Mai exact, ce reguli ati schimba, ce premii ati dorii, etc.

 

Multumesc.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu daca as fi Administrator as incerca sa implementez niste hook-uri precum : 

 

Sistem de Awards sub avatar

eGaming Shop, unde poti cumpara chestii precum nick-change, reducerea pedepselor precum ban/suspend/disable, vip, etc. in schimbul a unei monezi castigate exclusiv pe activitate.

*HOT* topic highlight, destul de folositor pentru moderatorii de sectiuni in care se organizeaza concursuri si doresc sa fie mai vizibile topicurile.

 

De asemenea, as incerca sa gasesc persoane dornice sa se implice precum @VRazvan , care dupa parerea mea, a facut o treaba excelenta cu serverul de Minecraft.

Edited by Atlas
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propunerile venite din partea mea:

  • As implementa treaba care a fost discutata cu eGCoins si in loc de premii sa se primeasca acele coins-uri prin care fiecare sa-si aleaga ce doreste.
  • As modifica regulamentele si as avea GRIJA SA FIE SCRIE CORECT DPDV GRAMATICAL.
  • As vorbi cu verdaN si as lua legatura cu acel youtuber pentru o afiliere de comunitati, plus de asta am avea un youtuber profesional pe gaming care sa se ocupe de promovarea comunitatii.
  • As simplifica jocul cum era inainte, mai mult de fun decat sa ne ingropam in regulamente care sa ne limiteze distractia avuta odata.
  • As incerca sa ma afiliez sau sa deschid un server de STUNT in ideea in care ulterior, cei care ar juca pe server de stunt, vor intra si pe un server RPG sa joace un alt mod decat cel de caterinca.
  • O modificare ar veni si la toti cei care au functii pe aceasta comunitate, cei care au o functie pe unul din serverele comunitatii sa nu aiba voie sa mai detina o alta functie si pe un alt server, pentru a se putea concentra pe functia pe care o detine. O alta propunere ar fi ca un jucator ce activeaza pe server sa detina doar o singura functie. (Are lider - nu mai are voie admin sau helper, Are admin - nu mai are voie sa aiba lider samd.)
  • Un sistem de activitate concret asupra tuturor moderatorilor si scoaterea functiilor celor inactivi. M-as organiza de asa natura incat sa-mi pastrez mai putine sectiuni dar foarte ACTIVE!
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca as fi administrator pentru o zi, mi-as lua liber de la munca sa pot sa am timp sa fac tot ce mi propun in ziua aceea :)) si anume:

 

-as rezolva in primul rand problema regulamentelor vechi, care nu mai corespund cu prezentul.

-as mari "doza" de transparenta care, desi a reusit sa treaca pragul acela foarte apropiat de 0 la care era, tot nu multumeste.

-as dezvolta o latura legata de "Promovarea Comunitatii". Ceva asemanator s-a incercat in momentul in care au fost desemnati liderii departamentelor forumului, dar s a renuntat repede din mica nevoie a acesteia si inactivitatea responsabililor.

-as revizui propunerile userilor care probabil sunt deja "indosariate", daca nu, as face asta.

-as implementa eGCoins si as schimba majoritatea premiilor si facilitatilor legate de forum.

 

Sunt multe lucruri de spus; principale  mi se par acestea, alaturi de propunerile celorlalti membri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- wrong topic -

 

# n-am belit ochii cum trebuie, scuze

Edited by SBN

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Kawa said:

 

Daca mai vad posturi de genul va arat cartonasul rosu. Nu profitati de bunatatea noastra din cauza pastelui.

 

Restul, as dori sa veniti cu exemple concrete. Mai exact, ce reguli ati schimba, ce premii ati dorii, etc.

 

Multumesc.

k:

https://forum.egaming.ro/topic/3621-regulamentul-general-al-forumului/

"2.Poarta-te civilizat. Daca vrei sa te descarci, du-te la spitalul 9. [ + 1 warn ]" - Superb mod de a incepe un regulament. Formulata diferit, sau stearsa de tot. 

"4. Avatarul sa nu depasasesca dimensiunile width: 150 pixeli, height: 250 pixeli,bannere care sa nu depaseaca lungimea: width: 380px height: 150px si sa nu contina imagini vulgare.[+ 1 warn ]" - Stearsa, e irelevanta.

"8. Cand scrii, scrie romaneste. Nimeni nu vrea sa stea sa-ti descifreze post-urile. Astfel spus, nu scrie cu "tz","sh", "k" etc. " - Formulata diferit.

"9. Nu deschideti topic-uri care sa contina un limbaj tiganesc, (Ajutati-ma fratilor,salut man,si tot felul prostii) " - Reformulata sau stearsa.

"13. Furtul topic-urilor, template-urilor sau a alor lucruri care apartin acestui forum se pedepseste cu" -Stearsa, nu cred ca intereseaza pe cineva, sa furi ce?

"16. Nu aveti voie sa va puneti website-ul/forum-ul in semnatura fara sa ceri acordul unui moderator." - Asta ce-i?

"18. Este interzisa postarea de discutii care nu au legatura cu subiectul. (off-topic)" - Rescrisa si dezvoltata, off topic-ul este ceva care se face des si ar trebui explicat mai bine.

"21. Nu aveti voie sa va lasati Id-uri de Yahoo Messenger sau Skype etc." - Stearsa, toti moderatorii au mail-ul la semnatura, ce e diferit?

"26. Pe acest forum este interzis trollingul, adica fara poze in care sa ironizati alti playeri, fara scris in bataie de joc gen "p3 b0$$i @5h7ia ai vr @dmyny", etc" - Rescrisa, arata penibil.

Nu stiu cine a scris regulamentul forumului dar suferea de ceva, no hate.

 

Nu e nevoie de 30 de reguli din care sa nu se inteleaga nimic, ajung 10 scrise destept si concis. De asemenea pedepsele. "Stergerea posturilor pana la banarea pe user in functie de gravitatea faptelor". In afara de posturile in care se facea reclama n-am vazut sa se stearga vreun post, indiferent cat de urat era, ex aici: https://forum.egaming.ro/topic/176824-raporteaza-un-bloods/?page=5 al 9 -lea post. Nici suspend o saptamana nu a avut, ori se aplica pedepsele ori nu.

 

O chestie din regulamentul server-ului de samp: "Daca nu iti place serverul sau ceva nu iti convine,incearca sa ne parasesti in". "Daca nu iti place ceva, paraseste-ne", ce cauta asa ceva intr-un regulament? De asta pe server mai suntem 40 din 300, pentru ca unii carora le-a fost lene sa asculte playerii au aruncat in toate directile cu "nu iti convine, pleaca".

 

Plus de asta, regulamentele ar trebui puse ca si sectiune, sa fie primul lucru care apare, atat cand intrii pe forum cat si la samp sau la alte jocuri. Daca esti nou pe forum te chinui sa le gasesti si nu e normal

 

 

 

 

Edited by Vladutz26
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

As reintroduce C-shootul in joc , mi se pare mult mai aiurea fara el ganditi-va asa, te duci cu un amarat de deagle cu 7 gloante cu 100 hp la un rw de exemplu , si ceilalti au 176 hp + m4 ce poti tu sa faci ?Nimic .Si acuma cum suntem nevoiti sa stam toti cu tinta cand tragem se rupe aimu mai tare , inainte mai faceai un codat cu ajutoru c-shootului mai greu , da il faceai , acuma nu il mai faci .

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, KidOr said:

As reintroduce C-shootul in joc , mi se pare mult mai aiurea fara el ganditi-va asa, te duci cu un amarat de deagle cu 7 gloante cu 100 hp la un rw de exemplu , si ceilalti au 176 hp + m4 ce poti tu sa faci ?Nimic .Si acuma cum suntem nevoiti sa stam toti cu tinta cand tragem se rupe aimu mai tare , inainte mai faceai un codat cu ajutoru c-shootului mai greu , da il faceai , acuma nu il mai faci .

C shot-ul a fost bagat de o saptamana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca singurul lucru care trebuie facut OBLIGATORIU este RECLAMA, sa se face diferite parteneriate,promovari platite,promovari reciproce,sa se faca o sectiune YOUTUBERI eGaming, in care fiecare user care doreste sa isi faca canal pe youtube si sa promoveze serverele sa fie ajutat, abonati, distriburi pe facebook-ul comunitati etc..... sunt foarte multe,daca esti dispus sa ma asculti si sa te ajut, astept pm.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va multumim tuturor pentru implicare si promitem ca ce e important va fi luat in considerare si pus in aplicare.

 

Paste fericit tuturor !

Share this post


Link to post
Share on other sites

vedeti ca au aparut niste multiplayere la GTA 5, sunt vreo 5 per total, unul e facut de rusi dar cica e destul de bun.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...