Jump to content
Sign in to follow this  
ANNOUNCEMENT

Informatii Giveaways & FAQ

Recommended Posts

Informatii Giveaways & FAQ

 
 
In acest topic veti gasi toate informatiile necesare despre asa numitele "Giveaways". Inainte de a intra in FAQ (Intrebari Frecvente), doresc sa va deschid putin mintea in ceea ce inseamna "Giveaway". Giveaway este un cuvant in engleza, care tradus in romana ar insemna: "A da ceva". Noi fiind o comunitate de gaming, avem un singur lucru pe care il putem da si acelea sunt jocurile. Acum, cred ca deja v-ati prins care este rolul aceastei sectiuni, daca nu, sa va mai explic putin. In aceasta sectiune utilizatorii eGaming pot "oferi" jocuri (pe STEAM, ORIGIN sau UPLAY) altor membri ai comunitatii, care nu detin jocul respectiv. Un exemplu, eu am 4 copii a unui joc pe steam sau origin, una o folosesc eu si restul le pot da prietenilor, dar in loc sa le dau acel joc pur si simplu, pot face un giveaway pe eGaming si ofer sansa mai multor utilizatori sa castige jocul respectiv.
 
Acum poate va intrebati: "Si eu ce primesc?". Este tipica aceasta intrebare, in ziua de astazi gasesti foarte rar persoane care fac ceva si nu asteapta nimic contracost. Daca te afli printre acel numar foarte mic de persoane, bravo tie, vei ajunge mare intr-o zi, daca nu, am facut un sistem de "achievements", exact cum este pe Steam cand faci o actiune specifica, asa ca puteti "lua" urmatoarele achievements.
 
 
                   Nume Achievement / Ce trebuie sa faci / Rasplata 

  • You can have it - Primul Giveaway facut - 4 warns down
  • All people can have it - Al 2-lea Giveaway facut - 6 warns down + 2x MT-uri
  • You can't get them fast enough - Doua giveaway-uri intr-o saptamana - Premium user (fara beneficii) timp de o luna.
  • I have a voucher - Acumuleaza $50 in total in Giveaways - Premium user (cu beneficii) timp de o luna.
  • Come and get my games - Ofera 7 jocuri in Giveaways -  8 warns down + 4x MT-uri
  • I am NOT rich - Acumuleaza $100 in total in Giveaways - Premium user (cu beneficii) timp de 2 luni.
  • I am the Legend - Acumuleaza $150 in total in Giveaways - Premium user (cu beneficii) timp de 2 luni + 10 warns down
  • Giveaway boss - Ofera 30 jocuri in Giveaways - Premium user (cu beneficii) permanent + 20 warns down

 

Pe langa ce primiti mai sus, odata ce ati facut un giveaway, automat deveniti un contribuitor, iar contribuitorii au si ei anumite beneficii:
*** Unele giveaways (deobicei cele cu jocuri mai valoroase) vor avea ca una din conditii: "Trebuie sa fiti contribuitor pentru a participa". Va trebui sa aveti acest statut pentru a participa.
*** Bucuria de a darui.
*** Altele pe viitor.
 
Achievements cat si beneficiile, le veti primi DUPA ce castigatorul a confirmat premiul ca fiind primit.
 
 

Cam atat am de spus despre giveaways, este un proiect nou asa ca mai mult ca sigur vor fi ceva probleme, speram doar sa trecem peste ele. Daca aveti anumite sugestii in legatura cu acest proiect, nu ezitati sa fie prin PM un Administrator sau Moderator Global fie prin email: [email protected]
 
 
 
 

FAQ (Intrebari Frecvente)

 
 
 
Q: Ce jocuri pot oferi in giveaways?
A: Orice joc doresti, atata timp cat este pe Steam si nu este in stagiul alpha / beta. (DOTA 2 face exceptie, dar cheile dota vor fi trecute cu valoarea de 1$ / 1 key = 1$)
 
Q: Am jocuri pe Origin, uPlay, le pot da la giveaways?
A: Da, puteti oferii orice joc dar trebuie sa anuntati din timp un Moderator Global pentru a va aproba acest lucru.
 
Q: Ce se intampla daca fac un giveaway si nu ofer jocul?
A: Contul iti va fi banat permanent pe toate serverele eGaming. (Forum, Sa-Mp / CS)
 
Q: Cineva a castigat, dar nu imi place de persoana respectiva, pot alege un alt castigator?
A: Nu, odata ce un utilizator a castigat un giveaway, trebuie sa il dai lui, nu poti alege un alt castigator.
 
Q: Am alte intrebari, ce fac?
A: Foloseste butonul "Reply" al acestui topic si spune intrebarea.
 
 
Acum ca stii totul despre giveaways, intra aici si citeste regulamentul atat pentru participanti cat si pentru creatorii de giveaways: click here . Acum iti urez succes la castigat / creat giveaways.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...