Sign in to follow this  
Radu_Toretto

Smartphone ~2000 lei

5 posts in this topic

Noroc.

A venit vremea sa schimb telefonul asa ca cer un sfat si aici pe forum.
Bugetul este in jurul sumei de 2000 lei. De preferat sub aceasta suma.
La ce m-am uitat zilele astea ar fi cam asa : Huawei P9, Honor 8, OnePlus 3, Mate 8, poate P10 Lite (pt. ca P10 este prea scump).
Exclus din start Apple si Windows.
Am nevoie de telefon pentru poze de calitate (asta ar fi cel mai important), internet browsing, navigatie intr-un procent mai mic si nu in ultimul rand fiabilitate.
Vreau ceva cu o baterie ok pentru cele enumerate. Nu ma joc pe telefon, orice ar fi. Poate doar un Solitaire cand ma plictisesc grav.
Din cele enumerate as lua Honor 8 pentru ca este putin peste P9, dar ma sperie gandul ca e din sticla total.
Al 2-lea pe lista ar fi OnePlus, dar ma sperie faptul ca e ceva nou, nu am mai auzit de el. Cat de bun sau rau poate fi ? Nu as da 2000+ ca sa se strice dupa 1,2 ani ...
Mate 8 e cam imens. Ma gandesc ca mananca baterie pe paine.

La S7 nu prea ma-s baga. Nu ca nu ar fi ok, dar e prea comun, toata lumea are. Mi se pare cocalaresc.

Multumesc.

Mutat la achizici si scuze ca nu exista un model momentan pentru a posta si alteceva inafara de componente pc.

Revenind la subiect.

Nu stiu unde ai gasit tu one plus 3 sub 2000lei  . M-am uitat pe site-uri si erau in jur de 2200lei modelul mai slab . 

Singurul care ti l-as recomanda din lista ta ar fi , One Plus 3 ( T mai exact ) , doar ca e peste bugetul tau.

Eu iti sugerez sa-ti cumperi Sony Xperia Z5 , mi se pare cel mai bun telefon pentru cerintele tale.

Edited by miLaneZ

Long time no see here Mr. Torpedo :) 

Dintre cele mentionate de tine as merge pe OnePlus 3. Compania nu este chiar noua, are ~3 ani de zile si nu am auzit pe nimeni sa se planga de ele ca au cedat in timp.

2 hours ago, Radu_Toretto said:

La S7 nu prea ma-s baga. Nu ca nu ar fi ok, dar e prea comun, toata lumea are.

Haha, feels you :D

+200 lei pentru OnePlus nu ar fi un capat de lume daca merita cu adevarat.

Scuzati ca nu am postat unde trebuie.

1+ 3T e sub bugetul tau (daca il cumperi de pe site-ul oficial): https://oneplus.net/ro/3t  1990 lei, transport gratuit.