Sign in to follow this  
luc1aw

Ce ai vrea nou pe server-ul RPG odata cu wipe ?

21 posts in this topic

Ce ai vrea nou pe server-ul de RPG odata cu wipe sau ce ai vrea schimbat? Poate se tine cont si de parerea unora,va rog postati lucruri bune pentru server,cat si pentru comunitate!

#:-S

@Kawa  @JesTyCk , , aruncati un ochi si aici ,poate este ceva care ajuta!

Edited by luc1aw
edit

Oameni mai buni!

• Like 4

La deschidere sa primim $$ inapoi , macar atat 

Sa primesti banii inapoi nu? Si wipe la ce se mai da?

UP: Update-uri, seriozitate din partea staff-ului si sa nu mai joace luc1aw.

Ms

O sa tina cineva cont de aceste pareri sau e doar asa?

In primul rand ca adminii sa asculte si parerile jucatorilor...un topic pentru sugestii,o economie mai lejera,sa ai dreptul sa joci pe 2 conturi,atata timp cat PC-ul/timpul iti permite sa iti fac activitatea daca cu un cont esti in politie si cu alalt in mafie gen,de ce nu?

Edited by S3K

1.Sa nu mai apara buguri de facut bani ca ma indeamna ala cu coasa la rele...

2.Sa fie pace si distractie

3. @S3K, mi se pare o prostie sa ai 2 Conturi, deoarece cu contul Clona ocupi locul degeaba intr-o factiune, poate careva vrea sa intre in acea factiune numai ca sun posturile ocupate de "Cont Inactiv", sper sa intelegi la ce ma refer.

4. Pentru inceput ar fi bine sa fie adaugati cativa "boti" ca pe alte servere, pentru cresterea numarului de playeri. Server Nou Deschis 27/05/2017 397/1000, multi ON c-am intrat sa vad cum este.

Edited by Florin

5 minutes ago, Florin said:

1.Sa nu mai apara buguri de facut bani ca ma indeamna ala cu coasa la rele...

2.Sa fie pace si distractie

3. @S3K, mi se pare o prostie sa ai 2 Conturi, deoarece cu contul Clona ocupi locul degeaba intr-o factiune, poate careva vrea sa intre in acea factiune numai ca sun posturile ocupate de "Cont Inactiv", sper sa intelegi la ce ma refer.

4. Pentru inceput ar fi bine sa fie adaugati cativa "boti" ca pe alte servere, pentru cresterea numarului de playeri. Server Nou Deschis 27/05/2017 397/1000, multi ON c-am intrat sa vad cum este.

1. Buguri or sa apara tot timpul...ar fi frumos din partea jucatorilor daca le-ar raporta pe forum in loc sa le exploreze.

2.Sunt total de acord. sa fie Paceeeeeeeeeeeeee :))

3.Intr-un fel ai dreptate,dar gandeste-te decat sa fie acei boti sa tina loc degeaba pe server,nu ar fi mai bine sa joci tu pee 2 conturi?Si de ce sa fie un cont inactiv sa ti loc degeaba in factiune?Daca esti inactiv nu intri intr-o factiune decat cu contul principal.Celalat cont il tii sa faci un alt job secundar de ex...

Botii apar doar pe TAB nu ii vezi pe strada in joc (Asa am vazut in alta parte)

E greu sa joci pe doua conturi, sa fi activ pe ambele, botii sunt pe tab adica civili nu in factiuni.

16 hours ago, Rakku said:

Oameni mai buni!

PRO !!

Ce as vrea nou la urm wipe?

1. Sa poti cumpara orice skin cu vip points.

2. Sa scada putin preturile la donatii, deoarece sunt aceleasi preturi de cand erau 200 playeri.

3. Comenzile /sms si /call sunt inutile deoarece toti se folosesc de comanda /w (whisper) care cred ca e un bug care nu a fost rezolvat de mult timp, cred ca ar trebui sa se foloseasca si aceste comenzi. Iar /w sa se foloseasca la apropiere pentru a șopti.

Edited by T3040R

1. PRO , numai ca dupa iesirea dintr-o factiune sa-ti ramana acel skin cumparat.

2. Nu cred ca 1 Leu = 1 Vp este un pret exagerat.

3. Cu /w-ul sau obijnuit toti, eu unu nu cred ca ar fi bine sa-l scoata.

On 5/28/2017 at 11:15 AM, T3040R said:

PRO !!

Ce as vrea nou la urm wipe?

1. Sa poti cumpara orice skin cu vip points.

2. Sa scada putin preturile la donatii, deoarece sunt aceleasi preturi de cand erau 200 playeri.

3. Comenzile /sms si /call sunt inutile deoarece toti se folosesc de comanda /w (whisper) care cred ca e un bug care nu a fost rezolvat de mult timp, cred ca ar trebui sa se foloseasca si aceste comenzi. Iar /w sa se foloseasca la apropiere pentru a șopti.

Pentru ce sa scoti /call si /sms? Cu ce  incurca pe tine? sa folosesti /w doar sa soptesti.. ba, prea mult ati stat pe Bugg sau pe BZ... terminati cu astea. Serveru asta s-a facut unic prin GM lui original, voi acum vreti sa-l stricati.. Scoti /sms si /call si /w doar la apropiere.. si cum mai vorbesti cu playerii? desteptule.

14 minutes ago, FenomenaL said:

Pentru ce sa scoti /call si /sms? Cu ce  incurca pe tine? sa folosesti /w doar sa soptesti.. ba, prea mult ati stat pe Bugg sau pe BZ... terminati cu astea. Serveru asta s-a facut unic prin GM lui original, voi acum vreti sa-l stricati.. Scoti /sms si /call si /w doar la apropiere.. si cum mai vorbesti cu playerii? desteptule.

Tu esti orb? Acum pe bune? Iti traduc ce-am scris:  "cred ca ar trebui sa se foloseasca si aceste comenzi" adica /call si /sms si /whisper sa se foloseasca la apropiere pt a sopti. 
Unde am scris eu sa se scoata comenzile astea importante? Am spus ca fiecare comanda sa aiba rolul sau logic.
Citeste mai atent si dupa sa comentezi.

Edited by T3040R

2 hours ago, FenomenaL said:

Gen ca sa vorbesti la distanta, doar prin telefon si sa se creeze un BIZZ pentru telefonie ( SMS + CALL ) iar cand esti in apropierea jucatorului comanda /w(hisper).

In primul rand as face teritoriile ca inainte, sunt puse alandala si foarte prost..(am obs ca scrie in UPDATE despre micsorarea lor, ramane de vazut ce si cum ).

In al doilea rand, ideea cu booti nu este rea.. sa vedem cati vom fi dupa o luna si merge implementata.

Si nu in ultimul rand, acum ca vom avea administrator RPG nu cred ca vor mai exista probleme legate de staff sau de alegerile adminilor / helperilor... pentru ca asta e marea grija a tuturor aparent.

Ramane de vazut ce si cum, sa speram ca va fi de bine.

7 hours ago, T3040R said:

Tu esti orb? Acum pe bune? Iti traduc ce-am scris:  "cred ca ar trebui sa se foloseasca si aceste comenzi" adica /call si /sms si /whisper sa se foloseasca la apropiere pt a sopti. 
Unde am scris eu sa se scoata comenzile astea importante? Am spus ca fiecare comanda sa aiba rolul sau logic.
Citeste mai atent si dupa sa comentezi.

Ai spus ca comenzile sunt inutile dragul meu.. sa ti dau ochelari?

Just now, FenomenaL said:

Ai spus ca comenzile sunt inutile dragul meu.. sa ti dau ochelari?

Am spus ca sunt inutile pentru ca nu le folositi.

@T3040R si @FenomenaL am lasat topicul asta deschis pentru ca am crezut ca o sa va ajute,avand in vedere ca nu se mai accepta propuneri pentru serverul de samp, dar daca o mai tineti in felul acesta sa va contraziceti pe nimicuri si sa demonstrati care e mai chior decat celalalt o sa il inchid si va dau bonus si suspend. Voi vreti schimbari in bine pe server dar nu va intelegeti nici cand vine vorba sa faceti anumite propuneri pentru o mai buna functionare a serverului,deci unde e problema mai mare la "staff" sau la playerii ca nu stiu ce vor? Cand se uita kawa,jestyck sau scripterii aici sa citeasca ce s-a propus/vorbit ce o sa vada? Cum va certati voi nu?

Sper ca intelegeti ce vreau sa zic.

• Like 1

Asta era marea problema a serverului ca erau comenzile call si sms inutile si sa le facem cumva sa fie utile. :)) Apoi daca le face o sa ziceti ca spargeti prea multi bani cu ele. Se facuse la un moment-dat asa si era mare scandal. 

Cred ca totul s-ar rezolva daca ati vorbi de bugurile existente acum pentru a fi rezolvate. Scripteri avem, nu mai e asta problema. Acum problema sunt playerii rau intentionati. Trebuie sa va ganditi ca daca inca se mai poate face bug abuse pentru bani zilele serverului si poate si ale comunitatii sunt numarate. Daca imediat dupa wipe apar miliarde si nu se stie de unde... E jale.

• Like 4

Ati facut si in topicul asta ce stiti mai bine. O sa ne tina mult si wipe-ul asta, e k

• Like 1

sa imi faceti statuie 

23 hours ago, RaduReleu said:

Asta era marea problema a serverului ca erau comenzile call si sms inutile si sa le facem cumva sa fie utile. :)) Apoi daca le face o sa ziceti ca spargeti prea multi bani cu ele. Se facuse la un moment-dat asa si era mare scandal. 

Cred ca totul s-ar rezolva daca ati vorbi de bugurile existente acum pentru a fi rezolvate. Scripteri avem, nu mai e asta problema. Acum problema sunt playerii rau intentionati. Trebuie sa va ganditi ca daca inca se mai poate face bug abuse pentru bani zilele serverului si poate si ale comunitatii sunt numarate. Daca imediat dupa wipe apar miliarde si nu se stie de unde... E jale.

SMS cu bani nu e bine, /w gratis si usor de utilizat nu e bine, ce ai face tot nu e bine.

Scripterii muncesc ca nu e usor ceea ce fac ei, sper sa faca ceva nou cu care sa atraga oameni...

In legatura cu Bug-Abuse, doar eu nu am voie sa fac.

11 hours ago, jumbalauu said:

sa imi faceti statuie 

Ce-ai ma esti nebun, la mine in curte imi fac o statuie mare cu un Leu asezat langa o gagica si jos scriu "Regele Jumbalau" :))

• Like 1

15 hours ago, jumbalauu said:

sa imi faceti statuie 

statuie iti facem, disable 24h

@luc1aw o sa inchid topicul imi pare rau, dar nu ai cu cine sa faci ceva, oricum sugestiile pentru serverul de sa:mp o sa se deschida curand.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.