Sign in to follow this  
Alynn

Credeti ca serverul de Sa:mp RPG isi va reveni dupa noul Wipe?

Credeti ca serverul de Sa:mp RPG isi va reveni dupa noul Wipe?  

21 members have voted

1. 1. Credeti ca serverul de Sa:mp RPG isi va reveni dupa noul Wipe?

• Da
      7
    • Nu
      8
    • O sa isi revina pentru cateva saptamani.
      6

19 posts in this topic

Credeti ca serverul de Sa:mp isi va reveni dupa noul Wipe?

Nota: Dupa ce ati votat, sunteti rugati sa postati in acest topic, motivul alegerii.

Da , doar ca mai mult e o dorinta , nu o certitudine .

Nu. Avand in vedere cercul in care s-a invartit ultimele luni si playerii actuali, consider ca nu.

• Like 2

Eu zic ca da,daca se fac la fel de multe promovari ca acum.

Sa speram ca va fi bine...

Eu zic si da. Da pentru ca unii joaca de distractie, nu sa aiba miliarde.

Dar, daca nu vom face reclama, nu prea cred ca o sa se ajunga prea departe.

Nu. De la gm-ul invechit pana la lispa de inspiratie din partea staff-ului/scripterilor, nu. Abuz de bug-uri si scuzele playerilor ca "oricum suntem putini, de ce ne dati ban permanent pentru bug abuse". Cu mentalitatea pe care o au jucatorii server-ului, aici includ si staff-ul, nu se va schimba absolut nimic pe viitor. Sunt prea orgoliosi, nu iarta nimic si se fac foarte multe favorizari. Deci, nu. Wipe-ul asta nu o sa schimbe nimic atat timp cat jucatorii raman la fel.

• Like 4

Daca muncim cot la cot, facem reclama mereu, scriptam cu simt de raspundere sa nu mai apara buguri grosolane eu zic ca eGaming dupa wipe-ul asta + 2-3 update-uri o sa arate complet diferit 

Nu, de la "owner" sau ce functie are Jestyck acuma pana la ultimul player sunt aproximativ 20-30 care joaca. Nu va reveni, fara suparare. Sa nu uitam pe server au fost playeri ce au jucat 3+ ani de zile aici, au fost loiali si dupa ce au plecat a tot scazut numarul de playeri, rar a fost sa vina 1 pe saptamana si sa joace macar 1 an. Odata cu generatiile 2008-2011, s-a dus incet si comunitatea. Staff-ul mereu a fost asa, nu e doar vina lor.

Eu am incredere ca isi va reveni. 

Prime, nu te gandi ca vor mai fi generatii ca noi care sa joace aici timp de 5-6 ani de zile. SAMP-ul deja este un joc invechit in sine si multa lume prefera alt gen de jocuri care sunt la moda acum, gen CS:GO, League of Legends si etc.

13 hours ago, SMOKER said:

Eu am incredere ca isi va reveni. 

Prime, nu te gandi ca vor mai fi generatii ca noi care sa joace aici timp de 5-6 ani de zile. SAMP-ul deja este un joc invechit in sine si multa lume prefera alt gen de jocuri care sunt la moda acum, gen CS:GO, League of Legends si etc.

Tocmai la asta ma refer, nu va fi lume sa se reapuce de SAMP, de mult trebuia sa se axeze si pe alte server. Server-ul putea fi restructurat la un numar de 50-100 de playeri maxim.

59 minutes ago, PriMe said:

Tocmai la asta ma refer, nu va fi lume sa se reapuce de SAMP, de mult trebuia sa se axeze si pe alte server. Server-ul putea fi restructurat la un numar de 50-100 de playeri maxim.

Alte servere de ce au 300+ daca jocul e invechit?

10 minutes ago, VerdaN said:

Alte servere de ce au 300+ daca jocul e invechit?

Findca au mentalitate suficienta sa isi deie seama de unde apar problemele, ce si cum sa faca sa le rezolve, fara favorizarii, etc. Staff-ul este un punct important care poate sau nu sa favorizeze server-ul.

Trebuie sa deschida portiile si la alti jucatori, nu doar la cei "vechi" de pe server.

Sa speram ca isi va revenii serverul.

• Like 2

In primele saptamani o sa fie activitate mai mare, dupa o sa scada din nou playerii si o sa ramana in jur de 50, asta se intampla cam la fiecare wipe pe egaming, sa sperm totusi ca wipe-ul asta nu o sa se intample asa cum zic eu, desi ma cam indoiesc.

S-a mai facut chestia asta de o gramada de ori, si tot acelasi rezultat l-ati avut, voi nu invatati  nimic din greseli, ci doar dati in WIPE d'asta, sperand ca o sa mai vina playeri, degeaba, nu se rezolva problemele asta, daca nu rezolvati ce este in interior,va credeti prea unici prea plin de sine, prea "profesionalisti" (defapt deloc ca defiecare data dati kicks) .  Cand ajungeti  in top,  aveti niste aere de parca voi faceti pamantu' sa se invarta,  iar cand sunteti jos incepeti sa va milogiti de playeri sa vina pe server cu prostii de genu .

Trebuie sa mai intelegeti faptu' ca, comunitatea asta a murit, o data cu plecarea lu' Sharp (si nu, nu il idolatrizez pe tipu' asta, dar el a inceput si se pare ca cu el s-a termiant) si tot staffu' de atunci comunitate a murit, a intrat intr-un declin continuu. Tipu' asta v-a dat un start frumos, ati fos prima comunitate de sa:mp din Romania la un moment dat, v-a lasat cea mai frumoasa si simpatica comunitatea, dar din pacate, ce a facut el in 2,3 ani, ati distrus voi in restu, acuma suportati consecintele. 
La momentu' actual sunt serverele de sa:mp mult mai faine si civizilate, si nimeni nu ar alege asa ceva. Comunitatea asta are punctu' forte doar sa:mp-ul, si cum ii s-a dus si asta, mult timp nu mai are.
Numa bine.

(Un vechi playeri de pe timpu' lu Sharp-Orizont)
Respect Sharp-eGaming

• Like 1

Ca sa-si revina depinde de noi toti

9 hours ago, Ferkel said:

Trebuie sa mai intelegeti faptu' ca, comunitatea asta a murit, o data cu plecarea lu' Sharp (si nu, nu il idolatrizez pe tipu' asta, dar el a inceput si se pare ca cu el s-a termiant) si tot staffu' de atunci comunitate a murit, a intrat intr-un declin continuu.

Mereu ni se aduce in discutie faptul atunci cand a plecat Sharp, comunitatea s-a dus in jos. Eu va dau date ce va contrazic, in lunile ianuarie si august 2011 am avut cele mai multe inregistrari vreodata (664 si 604). De asemenea, cele mai multe topice si postari au fost facute februarie 2010 si ianuarie 2011.

Toate aceste date sunt cu mult dupa plecarea lui Sharp, asa ca totul este in capul vostru.

Ca sa nu fiu off-topic total, da, consider ca serverul RPG isi va reveni.

Editat topicul in "Serverul de SAMP RPG", avem mai multe servere in comunitate.

• Like 1

amice, m-am referit la faptu' ca tipu asta v-a lasat o comunitate in plina dezvoltare, voi cu timpu' v-ati batut joc. A fost normal sa se ridice atunci pentru un moment, ca tot din munca lui,  a fost,ca voi nu ati facut nimic (si aici sa nu mai o lugesc cu pumpicruistii care erati in juru' lui, si acuma il huiduiti toti)  aici vine intrebarea, de ce a fost asa de scurt? ca zici tu '10, '11. Pentru ca nu ati fost capabili sa administrati cum trebuie, si aveti ceea ce meritati, un NIMIC!
Imi pare foarte rau de ce s-a ajuns, dar repet, WIPE-ul ala nu sa rezolve nimic, o sa aveti ceva playeri la inceput, pentru ca toata lumea e WOW hai sa vedem ce este nou, si nimic schimbat, peste un an maxim, ajungeti la fel, sau chiar mai rau.

Edited by Ferkel
  • Like 1

UYT3lZ8.png

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.