Sign in to follow this  
BATONASH

[SUGESTIE] /quitfaction

/quitfaction  

13 members have voted

1. 1. Consider ca ar fi necesar acest lucru?

15 posts in this topic

Nick server: batON

Descriere: aici scrieti ideea voastra : Ideea este in felul urmator,atunci cand un leader renunta,fiecare membru indiferent de zilele petrecute in factiune sa beneficieze de comanda /quitfaction.Ce face aceasta comanda?Pai simplu,chiar daca ai ales sa intrii intr-o factiune,iar aceasta ramane fara leader,poate nu vrei sa faci activitate aiurea intr-o factiune in care nu exista leader,poate vrei sa ajuti alta factiune,care are un leader stabil si dornitor de ajutor din partea fiecarui jucator.Aceasta comanda sa fie accesibila oricand,iar cand la o factiune nu este leeader,persoana care foloseste /quitfaction sa nu primeasca BL,consider ca mult mai ok.Va astept parerile de PRO/CONTRA,sanatate.

• Like 1

Stiu de aceasta comanda, de pe alt server,doar ca sub alt nume (/quitgroup). Unul eu cred ca este o sugestie buna, sunt PRO in privinta acestei sugestii.

Contra! Inutila, daia sunt admini sa ii scoata nu sa facem sisteme pentru o amarata de comanda!

Eu sunt PRO. Este o comanda utila, penteu ce sa mai stresezi liderul sau adminii sa dea uninvite. 

Nu cred ca e necesara momentan.

Poti cere uninvite de la lider/admin.

PRO

pro ! haterii spun ca pt asta sunt admini :)) pacat ca acestia raspun in felul urmator ( ASTEAPTA PANA SE ALEGE LIDER)

• Like 2

Nu sunt de accord cu aceasta comanda. Pai pentru 2-3 zile nu moare nimeni sa astepte.... Pana la urma e datoria liderului sa-si anunte membrii ca renunta la functie si sa intrebe cine vrea uninvite.

Este vorba sa se poata folosi aceasta comanda oricand. Nu doar cand nu mai este lider la factiune. De exemplu daca eu vreau sa ies acum din factiune ies, fara sa mai astept liderul. 

10 hours ago, xproback95 said:

Este vorba sa se poata folosi aceasta comanda oricand. Nu doar cand nu mai este lider la factiune. De exemplu daca eu vreau sa ies acum din factiune ies, fara sa mai astept liderul. 

Deci efectiv e ca si cum un lider nu mai este lider. 

Spui asta pentru ca esti lider si iti e frica sa pierzi niste membrii fara voia ta. Prin ce ai spus tu acum demonstrezi ca pentru tine liderul se rezuma doar la uninvite.

Pai daca comanda ar fi accesibila oricand, de ce mai exista lideri la factiuni? Hai sa facem si comanda /joinfaction sa intram si sa iesim cand vrem din factiuni, fara bl si fara nimic.

Contra.

7 hours ago, iStefann said:

Pai daca comanda ar fi accesibila oricand, de ce mai exista lideri la factiuni? Hai sa facem si comanda /joinfaction sa intram si sa iesim cand vrem din factiuni, fara bl si fara nimic.

Contra.

Leaderul are alte scopuri pe server,nu doar sa dea invite si uninvite.Am spus ca atunci cand e leader la factiune si vrei sa iesi sa primesti bl,in functie de zile.Iar daca nu este leader sa nu primesti,nu mi se pare normal sa fac activitate intr-o factiune in care nu este leader si sa ma plictisesc,nu,nu ma obliga nimeni sa intru,dar nici sa stau fortat nu vreau.Sper ca am lamurit pe toata lumea.

Daca sunt lideri precum dumneata William comanda asta este prea utila. Nu cred ca ii convine nimanui sa stea 2 zile dupa lider sa primeasca uninvite.

Contra , consider ca un lider este responsabil pt uninvite .. deoarece ar stii si el cu ce membrii ramane , nu sa i caute pe /members sa vada care a iesit .. 

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.