Sign in to follow this  
addonis

[Propuneri]Factiuni/Server

5 posts in this topic

Nick server: addonis

Descriere: Propun ca la fiecare factiune sa fie adaugata o suma de bani sa zicem, iar din acea suma de bani sa fie contorizata gen 50.000$ x Active hours ( sa se faca un sistem de calculeaza singur orele) .

Pe langa asta la mafii/gang-uri orice player care ia best sa fie platit din banii aia, prin comanda /givebonus player suma ( suma sa fie sa zicem 500.000$ x kill ).

Descriere: La fiecare rival-war-uri am observat ca ne apare Kills si deaths, propun ca sa scrie si asta, dar ca scorul sa fie corect sa se faca scaderea intre Kill-uri si death-uri,astfel nu o sa fie besturi astronomice,si daca se v-a implementa ceea ce am spus mai sus, ar ajuta, si nu i-ar umple pe toti de $$.

Descriere:  Propun ca sa fie scoasa treaba aia cu c-shot la m4,deoarece daca vreau sa ma pun pe "c" cu "m4" imi da animatia aia si ma blochez, doar la deagle sa se intample acest lucru.

Descriere: Propun ca la pizza boy sa se primeasca banii pe "Cp" nu pe anumite pizza livrate, si farmerul sa se  faca singur,nu in doi. 

Descriere:  Am mai propus sa se modifice paintballul si sa fie asa : click ( In viitor cica trebuia sa devina asa, inca n-a devenit ).

Descriere: Daca esti intr-o mafie sa nu mai primesti automat arma, sa nu primesti deloc, ci arma sa o folosesti doar cand e vorba de rw/war

Descriere: Propun ca sa fie scos anti-spamul din hq  cand folosesc takegun m4 si takegun deagle,ca stau 2 minute pana-mi iau arme din hq.

Descriere: Propun sa poti avea cate droguri vrei tu la tine,iar  treaba cu drogurile sa nu mai depaseasca 100 hp, sa-ti dea o animatie 30 de secunde pana isi fac efectul drogurile.

Descriere: Comenzile /takegun m4 /takegun deagle sa devina astfel:

- order 1 - deagle

- order 2 - Shotgun

- order 3 - m4

- order 4 - ak47 

- order 5 - mp5

- order 6 - rifle  ( fiind permis de la rank 4 + )

Descriere: Co-liderii sa aiba acces la invite, si la /rfc sau cum se numeste comanda de respawnare a masinilor din spawn. Ar putea ajuta cand liderul nu este on sa sustina niste teste si sa ii dea invite playerului respectiv, iar cu rfc poate unul este afk sau invers. 

• Like 1

Poate ramane comanda /takegun in loc de acel order,  in rest sunt PRO cu toate celelalte propuneri !

Sunt ok ideile, in mare. Partea cu co liderii sa dea invite nu. Nu stii care se trezeste sa faca dume si ti-o iei tu ca lider. Si multi din liderii actuali nu fac absolut nimic, unii nici sa intre pe server nu i-am vazut, sa le mai si faca altii  treaba cu invite-ul deja...

cum zice vlad 

"Sunt ok ideile, in mare. Partea cu co liderii sa dea invite nu. Nu stii care se trezeste sa faca dume si ti-o iei tu ca lider. Si multi din liderii actuali nu fac absolut nimic, unii nici sa intre pe server nu i-am vazut, sa le mai si faca altii  treaba cu invite-ul deja..."

pro, in afara de treaba cu order 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.