Andrei26

[Sugestie] Sisteme STAFF & Playeri

11 posts in this topic

Nick server: Andrutz

Descriere:

1. Sistem Admini

Ce presupune acest sistem ?
Daca tot exista acea regula care obliga adminii sa raspunda fiecarui player in parte care da /report daca se ocupa de /report-ul lui, m-am gandit la o metoda mai simpla, cel putin asa o vad eu:
Sa zicem ca dau /report: X AIM, un admin se ocupa de /report-ul lui, se pune spec pe respectivul, iar in momentul in care adminul s-a pus spec pe player-ul raportat sa apara un mesaj tuturor adminilor conectati pe server si totodata sa se inchida report-ul: X spectating X for Cheats / Hacks / Deranjare Event / Race.

Adaugarea unei noi comenzi: /reports -> aici o sa apara toate report-urile de pe server, iar un report sa expire la 10 minute daca nimeni nu se ocupa de el, iar player-ul sa fie atentionat de acest lucru.

Daca adminul doreste sa comunice cu player-ul care a dat /report sa o poata face prin comanda /re ID.

Bineinteles, de aici se poate dezvolta foarte bine comanda /report, sa ai mai multe categorii, cum ar fi:
- Sunt blocat;
- Am nevoie de un admin pentru o afacere;
- Deranjare Event / Race;
- Hacks / Cheats;

2. Sistem Helperi

Ce presupune acest sistem ? 
Probabil dupa acest wipe o sa fie destul de multe intrebari pe /n, asa ca un sistem de genul, cred ca ar ajuta:
- X da o intrebare: Unde este DMV ?
Intrebarea vine random la unul de pe /helpers.
Si tot asa, daca sunt mai multe intrebari se impart, sper ca s-a inteles.
Iar daca un helper a scris gresit un cuvant atunci cand a raspuns pe /n, sa foloseasca comanda /hre pentru a se corecta.

Am observat ca sunt unele situatii in care playerii raman blocati in seiful din banca atunci cand dau rob, asa ca m-am gandit ca Helperii / Adminii sa aiba o comanda /openbanksafe cu care sa poate deschide acele usi.

Sa se schimbe putin comanda /mutenew, sa fie /mutenew [ID] [Time (minute)] [Reason]  ( aceasta comanda ii da unui player mute pe chat-ul /n ).

3. Atunci cand te spawnezi sa ai deja GPS-ul, stiu, nu este asa de RP, dar poate o sa fie playeri noi care habar nu au de locatii, nu o sa fie taximetristi sa ii duca la un 24/7 in primele zile de la deschidere.

4. Cand cumperi ceva de la 24/7 sa nu mai fie nevoie sa il ridici de pe raft, multi nu isi dau seama si dau banii aiurea pe produsul respectiv pentru ca uita de el pe raft, da, din nou, stiu ca nu e asa RP, dar unele sisteme trebuie simplificate.

Da, primele 2 sisteme sunt inspirate de pe alte servere ( Ma uit la diferiti YouTuberi care joaca SA:MP ).

Nu cred ca o sa fie asa bine vazute primele 2 idei, dar am zis sa imi prezint ideile pe care le am, asa m-am gandit eu, poate merg putin cam departe :D.

De precizat: Am scris aceste propuneri inainte de a se da wipe, tocmai de aia mai apar cuvintele "Probabil dupa acest wipe, etc...".

• Like 8

PRO !

• Like 1

Pro, pacat ca nu ai pus cine s-a gandit, sa ma pui si pe mine acolo :> sa spui ka m-am gandit sho.

Edited by David0311
  • Like 1

pro

• Like 1

PRO ! SUPER !

• Like 1

PRO

• Like 1

pro, nu e rau.

• Like 1

PRO toate, dar la 4. ar fi o idee sa nu ai aia doar la levele mici, de la level 3 sa zicem sa iti apara din nou alea pe raft, iar cand intri in magazin pentru prima oara de cand ai acel level sa te atentioneze.

Edited by CoZmiNeXe
  • Like 1

PRO

• Like 1

PRO

• Like 1

PRO, imi place tot ce ai scris acolo, chiar daca te-ai inspirat din alte parti.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.