Sign in to follow this  
ziADRiAN

[Propuneri] SA:MP RPG

Propunere Hitman Agency.  

6 members have voted

1. 1. Ce parere ai despre aceasta propunere?

• Pro - Mi se pare o idee buna sa se implementeze.
    • Contra - Este o risipa, sunt altele mai importante de facut.
      0

3 posts in this topic

Nick server: ZiADRiAN

Descriere: 

Propunere Factiunea Hitman Agency.

Propunerea tine strict de activitatea factiunii Hitman Agency. In momentul in care un membru al factiunii incepe saptamana, toate contractele facute de acesta sa i se treaca automat intr-o "baza de date" a laptopului factiunii, moment in care cei de rank 6 pot verifica activitatea fiecarui player in parte.

Sunt cateva aspecte pe care as dori sa le mentionez: 

• Duminica la ora 15:00 sa se reseteze automat logurile sau sa fie facuta o comanda de genul /resetactivitylog & /ral
  • Fiecare membru sa aiba 3 categorii de arme in care sa-i puna contractele, si anume: Knife, Other & Sniper. (Sa fie practic 3 tabele si sa i se adauge cate o unitate in dreptul fiecarui tabel in functie de arma cu care a indeplinit contractul).
  • Liderul sa poata seta un numar minim de contracte in functie de rank, si anume:

1. La Rank4 sa puna minim 14 contracte cu Sniper si 0 la Knife & Other.

2. La Rank3 sa puna minim 0 contracte cu Sniper, 10 la Knife si 25 la Other.

3. La Rank2 sa puna minim 0 contracte cu Sniper, 5 la Knife si 20 la Other.

• Fiecare membru al factiunii sa aiba comanda /endactivity in conditiile in care doreste sa termine activitatea mai devreme si sa o inceapa pe cea de saptamana urmatoare. DE MENTIONAT: Aceasta comanda sa fie folosita doar cu 24h inainte de a da liderul /resetactivitylog, adica cel mai devreme, sa fie folosita sambata la ora 15:00!
  • Sub aceste 3 categorii de arme, fiecarui membru in parte sa i se contorizeze orele ACTIVE si ONLINE petrecute in saptamana respectiva in factiune.
  • La finalul fiecarei saptamani, cel care are cumulat cele mai multe contracte(indiferent de arme) si ore active sa primeasca o suma simbolica drept recompensa pentru cea mai buna activitate din Hitman Agency.

DE MENTIONAT: Acest lucru se poate transforma foarte usor si catre PD sau FBI in functie de activitatea propusa de lider. Cu criteriile stabilite de acesta.

Ce ar aduce acest lucru ? Un plus de profesionalism in postarea activitatii saptamanale. Se posteaza pe forum de ani de zile, am putea sa venim cu un upgrade si sa facem totul centralizat, in game!

@ExacT @victor1422 @alberto15 @Shc @Florin @hitman45 @AdriaN @SUPZY @eGTSK21 @Vladutz26 @luc1aw @Kepa21 @miLaneZ @Andrutz @dNa07

@CaRaMeLL & @HonciucGabriel : Se poate face asa ceva sau este mult prea complex? Sa stie baietii ce voteaza. 

Edited by ziADRiAN
  • Like 6

Este deja un sistem de contorizare a activitatii in factiunea hitman agency ..

Sistemul despre care vorbesti ar trebui sa fie complex cu o gramada de conditii .. idee de viitor dar eu cand v-am facut sistemul actual tot pe forum ati postat ..

Intrebarea mea este, nu va puteti folosi de cel actual ?

8 hours ago, CaRaMeLL said:

Este deja un sistem de contorizare a activitatii in factiunea hitman agency ..

Sistemul despre care vorbesti ar trebui sa fie complex cu o gramada de conditii .. idee de viitor dar eu cand v-am facut sistemul actual tot pe forum ati postat ..

Intrebarea mea este, nu va puteti folosi de cel actual ?

Nu pentru ca in momentul actual in acel log arata doar cine a facut contract - suma - ora la care a fost facut

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.