Jump to content
Sign in to follow this  
Nanak

Șumi o vede campioană pe FCSB după transferul lui Budescu: "Nu au voie să rateze nici grupele Europa League!"

Recommended Posts

592ed7e095f9cf1ce5057bd3

 

 

Marius Șumudică este impresionat de achizițiile celor de la FCSB. Cu Budescu, Teixeira și Alibec în echipă, roș-albaștrii nu vor avea rival în Liga 1, crede fostul antrenor al Astrei.

 

"Sunt șapte jucători dintre cei cu care am luat campionatul. Acești jucători au o calitate deosebită și sunt niște jucători care pot face diferența în orice moment", a spus Șumudică, la Digi Sport Special.

 

"La ce echipă a făcut Gigi în momentul de față, ei nu au voie să rateze competiția internă, dar nici grupele Europa League", a mai afirmat antrenorul Astrei.

 

Fostul antrenor al giurgiuvenilor este convins că Budescu va închide gura cârcotașilor și va demonstra că este un jucător de valoare.

 

"Dacă luăm statisticile, o să vedeți că Budescu, la fiecare meci, trece de 10.000 metri", este convins Șumudică.

 

"Eu cred că vom vedea un Budescu muncitor, un Budescu care vrea să demonstreze că trebuie să ajungă la echipa națională și să demonstreze că a realizat prea puțin până acum față de talentul imens pe care îl are", a fost și mesajul impresarului lui Budescu, Florin Lovin.

 

Budescu va semna un contract pe 4 ani cu FCSB.

 

Sursa: DIGI

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...