Sign in to follow this  
Followers 0
dutzubrasov

[Sugestie] - Sistem radar cop

6 posts in this topic

Salut tuturor!

M-am gândit să propun ceva foarte frumos in legatura cu activitatea la Cop . Va intrebati ce inseamna asta ? E simplu , multi membri din factiunea PD,F.B.I stau afk si inchisi in case, si daca tot sa creat sistemu de rob acum e mult mai greu sa prinzi un cop sa dai rob,asa ca vin cu propunerea asta :

- Pentru sistemu asta avem nevoie de 2 comenzi : /radar [KM] ( aici se trece limita de viteze ) si /stopradar

- Sa se creeze pe diferite zone din Los Santos, ca un cop sa aiba voie sa stea la panda cu radaru 

- Sa se faca sistemu pe diferite ore de ex: de la ora 10:00-20:00 sa aiba voie sa stea cu radaru ,asta ar insemna " Activitate in factiune "

- Cand un cop tasteaza comanda /radar [KM] , sa apara un anunt global precum *Politistu X sta cu radaru in zona X cu limita de viteze 100Km/h*

Sa se implementeze la /stats Penalizare [0/3] ce contine asta + comanda /penalizeaza [ playerid/playername]

- daca un politist te prinde cu radaru cu limita peste X KM/h el are dreptu sa iti deie :

Pentru prima si a doua abatere :

• Incalcarea limitei de viteze : 30.000$ amenda 

Pentru a treia abatere :

* daca pleyeru se opune pentru neplata politistului , el are drept de a da comanda /penalizeaza (cu 1 punct ), la 3 puncte de penalizeaza se va da :

Wanted 2 se da pentru : Furtul unei masini , Atacarea unui Civil(Civ atk)* , Patrunderea pe proprietate Guvernamentala , Neplata unei amenzi , Detinere de Droguri, Steal (Furt din buzunar)

Am venit cu ideia asta pentru membri din PD si sa fie servar-ul putin mai real fata de acum .

Multumesc !

Mie imi place ideea! PRO !

Si mie imi place ideea, pro. Chiar ar fi mai multa activitate. 

PRO, dar sa nu se faca foame, ar trebui puse locatii de /radar in zone mai nepopulate, adica sa nu fie 5 radare la spawn si 3 la fiecare HQ.

@Rakku daca vreti va ajut la comenzi cu tot ce contine sistemul .

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.