Jump to content
Sign in to follow this  
ziADRiAN

Daum nu îşi dă demisia: "Toată în lumea în Bucureşti îmi spune <Te rog, rămâi, avem o şansă cu tine>"

Recommended Posts

 

Polonia - România 3-1. Naţionala de fotbal a României a fost învinsă de formaţia Poloniei cu scorul de 3-1, sâmbătă seara, la Varşovia, în Grupa E a preliminariilor Cupei Mondiale de fotbal din 2018

 

La final, Daum a analizat la cald disputa de pe stadionul Narodowy şi a admis că şansele de calificare sunt minime.

"A fost o disciplină tactică bună, dar am pierdut-o pe alocuri. Era foarte clar cum vor juca ei, dar noi am făcut erori, iar asta ne-a costat. Totul e terminat acum, e o nebunie să te uiţi la clasament şi să crezi că eşti încă în cărţi pentru calificare", a spus Daum la microfonul Digi Sport.

 

România are doar şase puncte după şase partide, cel mai slab start în preliminariile unui Mondial din istoria naţionalei. Întrebat despre acest lucru, Daum a încercat să aducă argumente în favoarea sa.

"Sunt multe probleme, au fost multe meciuri în care nu am putut înscrie. Nu am fost la înălţimea adversarilor nici în ceea ce priveşte pasele. Sunt multe lucruri pe care trebuie să le facem mai bine în viitor", a mai spus Daum, care crede că şi norocul ne-a lipsit în această campanie:

"Puteam face mai mult cu Muntenegru, puteam învinge în Kazakhstan, am avut chiar şansa să învingem Danemarca".

 

În ultima perioadă, tot mai multe voci au cerut demisia selecţionerului, însă acesta e decis să continue la cârma primei reprezentative.

"Plec la Cluj, da. De ce să părăsesc naţionala, toată lumea în Bucureşti îmi spune <Te rog, stai, rămâi, avem cu tine o şansă să schimbăm ceva>", a concluzionat selecţionerul.

 

Sursa: eGaming.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...