Jump to content
Sign in to follow this  
Pabu

VPS pentru CS 1.6 sau CS:GO

Recommended Posts

Ma bate gandul sa cumpar un VPS pentru a ne baga propriul boost pe serverele de CS 1.6 si pentru a deschide inca un sau doua servere de CS 1.6 sau CS:GO.

 

Am facut acest topic pentru ca vreau niste pareri despre acest lucru, si o firma de hosting buna.

 

P.S: Caut un om care sa se ocupe si sa stie ceea ce face.

 

Astept pareri si ideei, daca se ppate deschide altceva sau sa facem altceva cu VPS-u, eu sunt aici si va ascult

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pabule eu am luat bluescreen.

Te-ai gandit la propiul boost. Daca e pe asa cred ca doar pe cs 1.6 se poate face acel boost asa ca as spune boost si cs 1.6.  Daca se poate pe cs go atunci cs go sa fie sv boostat. :D

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din cate am citit, se poate si CS:GO, acum nu stiu. Mie imi trebuie un om sa se ocupe...

 

Adica ai luat bluescreen ? :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am un prieten care si-a dorit sa isi deschida un server de c.s 1.6, afiliindu-se pe o comunitate. Precizez faptul ca acea comunitate nu era foarte cunoscuta. Acesta si-a bagat un gamemod CS:GO pe serverul de CS 1.6, a hostat serverul aici https://www.romarg.ro/romania/hosting/gazduire-web.html?gclid=Cj0KEQjwmv7JBRDXkMWW4_Tf8ZoBEiQA11B2fhkYviAQxtZkWb_FRz_L2sBU9vVLfWC5saItbSEjwZUaArWb8P8HAQ si apoi si-a boostat server pe acest site http://www.gametracker.rs/sms_boost/ . 

 

Concluzii:

1. Cost mediu al hostului serverului 4 EUR / luna 

2. Firma de hosting iti ofera 3 luni de gratuitate, astfel in cele 3 luni, poti sa bagi bani in boost-uri

3. Boost foarte bun, deoarece au ramas pe server multi playeri romani

4. Playerilor le-a placut mai mult modul CS:GO decat cel clasic

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ma refeream strict la faptul de a cumpara un VPS pentru inca un server de CS 1.6 ( nu conteaza modul ) si pentru a boosta serverele. Din cate am inteles, nu stiu sigur, este mai usor si bine sa iti boostezi serverele pe un VPS de cat sa platesti la firme, adica da, stiu ca poate in unele momente este mai bine, dar gandeste-te ca platesti incepand cu 20E / luna, ajungand pana la 100E / luna la o firma de boosting buna, cu acesti bani presupun ca se poate cumpara un VPS si poti boosta mai multe servere, nu numai unu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

fara suparare dar unde te crezi?stii cu ce se mananca boostu?stii metode de prins playeri?stii cum sa faci sa intre playeri pe platforma?iti zic eu la toate: NU

am avut si eu un site de boost cu 1000 de playeri dar daca nu am mai alimentat cu sv/playeri s-a cam dus de rapa si avea metoda personala de a prinde jucatori deci nu se merita doar daca ai in minte vrun proiect de durata+ai bani necesari ma anunti daca mai vrei detalii, pe cs 1.6 is as si la scripting si la altele

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, zorken said:

fara suparare dar unde te crezi?stii cu ce se mananca boostu?stii metode de prins playeri?stii cum sa faci sa intre playeri pe platforma?iti zic eu la toate: NU

am avut si eu un site de boost cu 1000 de playeri dar daca nu am mai alimentat cu sv/playeri s-a cam dus de rapa si avea metoda personala de a prinde jucatori deci nu se merita doar daca ai in minte vrun proiect de durata+ai bani necesari ma anunti daca mai vrei detalii, pe cs 1.6 is as si la scripting si la altele

 

Tocmai asta am spus mai sus. Caut un om care sa se ocupe, sa ma ajute. Trimite-mi te rog un PM cu detalii.

 

Am spus ca pentru inceput ar fi bine sa testam sa facem ceva, gen pentru propriile servere o platforma de boosting, pentru a vedea cum merge. Nu vreau playeri bindati etcc. Trimite-mi te rog un PM cu ce ai fi in stare sa faci, si ceea ce ai facut, daca esti interesat de o colaborare, pentru a face ceva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Nu se merita sa mai investesti in CS 1.6, abia se merita in GO.

Edited by Souless

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am sv de 2 ani si ceva si nu am bagat niciun ban in el.. depinde si de sv amigo ca sa merite ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/14/2017 at 5:55 PM, zorken said:

eu am sv de 2 ani si ceva si nu am bagat niciun ban in el.. depinde si de sv amigo ca sa merite ;)

 

Il ai de 2 ani, felicitari.

Dar se mai merita sa deschizi un server in momentul de fata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ai addons frumos nu unu de pe net si partener(i) ca sa te ajute eu zic ca merita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pentru VPS, una dintre cele mai bune firme cu care am lucrat eu, pentru VPS de arma 3 plus teamspeak de 50 slot-uri a fost aceasta firma.

O recomand cu caldura, stiu ca nu-s romani, daca tu asta vrei, dar calitatea e net superioara fata de orice alt provider de VPS-uri la ora actuala.

Plus ca Arma 3 este un joc care mananca o gramada de resurse si de multe ori are nevoie de server dedicat, pentru ca un VPS nu se descurca, dar din nou, am avut undeva la 95% uptime (era down dar ca sa lucreze firma la servere). Aveam undeva in jur de 45-60 jucatori plus un modpack de vreo 30-35gb.

Pentru mai multe detalii iti stau cu placere la dispozitie.

 

@rAcs: Ii trimiti link-ul prin PM; cat mai putina reclama.

Edited by rAcs

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...