Jump to content
Sign in to follow this  
Alcate

[Acceptat] Afliliere Deluxe.eGaming.Ro

Recommended Posts

Nume:Cristian
Vârsta:18
Joc:Minecraft
DNS (nume.eGaming.ro):Deluxe.eGaming.Ro
Ip server:163.172.24.125
Port:25568
Structura categorie:Cerere Helper,Cerere Flyer,Cerere unBan,Regulament,Raport Bug,Reclamati,Update-uri,Mentenanta.(Categorie Survival Classic)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce utilizezi 25568? Portul standard este 25565, e cam greu sa obtii jucatori astfel.

Edited by VRazvan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hostul mia dat portul acesta si nu stiu cum sal schimb

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O sa sun la host sa schimb portul daca o sa fie acceptat sv pe comunitate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca? Eu iti recomand indiferent de situatie. Fiindca un utilizator cand iti adauga IP-ul ii va fi setat automat portul default, dar depinde ce vrei tu insuti de la server.

De asemeni vezi ca ai un announcer ce face referire la un alt domeniu pe server. :D

 

Alte sugestii pentru siguranta serverului ar fi sa folosesti urmatoarele ca poate fi daramat usor. Nu sunt perfecte aceste pluginuri dar te vor ajuta aici sau in alta parte.

https://www.spigotmc.org/resources/uuidspoof-fix.26948/

https://www.spigotmc.org/resources/coreprotect.8631/

https://dev.bukkit.org/projects/authme-reloaded

https://www.spigotmc.org/resources/litebans.3715/

https://www.spigotmc.org/resources/phoenix-anti-cheat.6207/

 

Fara astea o sa fie mai mult down time daca vin pustanii de pe MC.eGaming.RO cu siguranta vor pune la incercare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Comunitatea are deja un server de Minecraft care este foarte popular, intr-un fel sunt pro pentru ca astfel probabil am putea promova mai mult comunitatea, dar deja avem un server care ruleaza modul classic Survival, daca veneai cu ceva nou, era altceva, dar tu vii cu ceva ce noi avem deja. Nu o luna in nume de rau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu ca nu o luati in nume de rau eu am vorbit cu ownerul de la serverul de minecraft pe care il aveti deja si el mio recomandat forumul eu am venit cu un server mic eo zic ca nu strica mai multe servere pe comuunitate parerea mea si multumesc VRazvan pt plugin 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serverul Mc.eGaming.Ro are mai multe facilitati ca al meu al meu este classic classic fara alte adaugari sau minigames

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Alcate said:

Stiu ca nu o luati in nume de rau eu am vorbit cu ownerul de la serverul de minecraft pe care il aveti deja si el mio recomandat forumul eu am venit cu un server mic eo zic ca nu strica mai multe servere pe comuunitate parerea mea si multumesc VRazvan pt plugin 

 

Incompetenta se simte si in aer.

Chiar mai rau ca in cazul meu.

Edited by Souless

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum ai spus tu, nu ar strica un server in plus daca el este diferit.

 

Problemele care le-am vazut deja in aceasta afiliere sunt urmatoarele:

 

- Port-ul server-ului, daca ai zis ca suni la hosting sa ti-l schimbe in cel default, perfect.

 

- Un detinator al unui server trebuie macar sa scrie corect câtuşi de putin (mai mult). De aici imi dau seama ca daca veo deschide un server va fi 99% copiat..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pabu. Nu cred ca e nevoie de gramatica pentru a detine un server. Ai vazut staff-ul serverului de CS 1.6? 

Edited by ClaudiuL
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, ClaudiuL said:

@Pabu. Nu cred ca e nevoie de gramatica pentru a detine un server. Ai vazut staff-ul serverului de CS 1.6? Toti vorbesc cu precipitatii de acolo.

 

Tocmai la asta faceam referire ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aici nu trebuia sa comenteze doar fondatorul?

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Alcate said:

Aici nu trebuia sa comenteze doar fondatorul?

 

Noi ne-am dat cu parerea pentru ca facem parte din comunitatea eGaming, imi cer scuze daca te-am deranjat cumva, dar asta este purul adevar. Cum am zis in primul post, daca indeplinesti alea doua conditii din partea mea ai un BIG LIKE, inca ceva in plus in comunitate nu strica si nici nu va strica niciodata, dar gandeste-te bine in a face pasul asta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Pabu said:

Cum ai spus tu, nu ar strica un server in plus daca el este diferit.

 

Problemele care le-am vazut deja in aceasta afiliere sunt urmatoarele:

 

- Port-ul server-ului, daca ai zis ca suni la hosting sa ti-l schimbe in cel default, perfect.

 

- Un detinator al unui server trebuie macar sa scrie corect câtuşi de putin (mai mult). De aici imi dau seama ca daca veo deschide un server va fi 99% copiat..

pe care* :))

 

Daca nu-i la fel ca serverul pe care il avem deja, eu cred ca-i ok. Cu cat mai multe servere, cu atat mai bine. :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, RaduReleu said:

pe care* :))

 

Daca nu-i la fel ca serverul pe care il avem deja, eu cred ca-i ok. Cu cat mai multe servere, cu atat mai bine. :)

Parca tu te-ai retras :-?

 

Habar nu am daca pot sa imi dau cu parerea sau nu, dar eu zic ca ar trebui sa va orientati spre alte jocuri care ar avea un numar de playeri in jur de 50.000 . Exemplu ar fi Rust, doar asta imi vine pentru ca acesta joc, iar in Romania nu este un server constant, nici nu e greu sa faci si sa te ocupi. Eu nu fac pentru ca nu am timp. S-a discutat de server CS:GO, stiu ca la un moment dat daca bine tin minte a fost acuma nu mai e. Problema nu e neaparat in poriecte noi / jocuri noi pe comunitate, e vorba de cine se ocupa. Daca Razvan nu ar fi avut rabdare cu server-ul de MC, acuma nu mai exista. Fara suparare dar sunt curios cat va tine cel de 1.6, sper sa tina cat mai mult si sa se ajunga sa se faca si alte moduri. Dar parerea mea ar fi sa va orientati si spre alte jocuri, unde media de jucatori sa fie 25.000-100.000. 

 

PS: Demult trebuia incercat cu un server de GTA 4, stiu ca Powner a si incercat, dar in perioada aia jocul de abea aparuse si nu toata lumea avea acces la calculator performant.

Edited by PriMe
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia gata, va inchid eu pravalia. Nu stiu de ce v-am lasat acces sa postati aici.

 

@Alcate O sa iau legatura cu tine printr-un PM pentru a stabili niste lucruri, când am timp.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...