Sign in to follow this  
Alynn

Sunteti de acord cu decizia luata de TAS? (Viitorul campioana?)

4 members have voted

1. 1. Sunteti de acord cu decizia luata de TAS? (Viitorul campioana?)

10 posts in this topic

Nota: Dupa ce ati votat, sunteti rugati sa postati in acest topic, motivul alegerii.

Evident ca da, nici nu meritau jegosii aia sa ia campionatul.

Mi se pare ceva normal sa ia Viitorul campionatul, Steaua vrea sa castige numai pe prosteala....

Asa e moral. Si cei de la TAS au inteles asta. Poate ca dupa cum era exprimat regulamentul se intelegea altceva, dar de cand s-a facut sistemul de Play Off si Play Out toti membrii comitetului executiv au stiut ce au votat, si toti stiau cum se face departajarea in caz de egalitate, inclusiv Argaseala de la FCSB ca e membru al comitetului de multi ani.

Da, ar fi fost urat "sa le ia medaliile", chiar daca FCSB era indreptatita sa castige tot era moral sa lase Viitorul campioana.

On 16.07.2017 at 3:50 AM, Florin said:

Mi se pare ceva normal sa ia Viitorul campionatul, Steaua vrea sa castige numai pe prosteala....

FCSB*

Eu am tinut cu Viitorul de la inceputul sezonului si chiar m-am bucurat ca a luat titlul. A fost pe deplin meritat, Fac Ce Spune Becali a avut ghinion ce-i drept, pentru ca in play-off ea a fost cea mai buna echipa. Daca sunt de acord sau nu cu decizia TAS cred ca n-are nicio relevanta. Cert e ca Regulamentul ar trebui imbunatatit pentru ca a nu mai exista astfel de dubii. Cand era Catalin Ciubota ala pe la FRF sau la Liga unde era el, nu existau probleme de genul pentru ca omul e jurist de meserie si stia sa faca un regulament calumea. Acum daca le-o face Burleanu cu Vochin, aia e...

3 hours ago, RaduReleu said:

FCSB*

Eu am tinut cu Viitorul de la inceputul sezonului si chiar m-am bucurat ca a luat titlul. A fost pe deplin meritat, Fac Ce Spune Becali a avut ghinion ce-i drept, pentru ca in play-off ea a fost cea mai buna echipa. Daca sunt de acord sau nu cu decizia TAS cred ca n-are nicio relevanta. Cert e ca Regulamentul ar trebui imbunatatit pentru ca a nu mai exista astfel de dubii. Cand era Catalin Ciubota ala pe la FRF sau la Liga unde era el, nu existau probleme de genul pentru ca omul e jurist de meserie si stia sa faca un regulament calumea. Acum daca le-o face Burleanu cu Vochin, aia e...

Vorbea juristul din tine :)) , glm. Ai dreptate, regulamentul este facut atat de prost incat si un copil l-ar face mai coerent, oricum ar fi daca nici acum nu castiga FCSB campionatul pai atunci mai bine se retrage de tot :))

Becali se foloseste de munca altora pentru a face bani cu Steaua.

Steaua a castigat Cupa UEFA 1866, iar din aceasta cauza este ce-a mai cunoscuta echipa, are cei mai multi suporteri, iar multi jucatori isi doresc sa vina la aceasta echipa chiar si pe bani putini, pe care Becali dupa ii vinde cu bani multi.

Daca Va fi in Liga 1 Steaua lui Lacatusi si ii va lua tot palmaresul lu Vechea Steaua, FCSB-u lui Becali in maxim 2 ani va fi in Faliment.

On 21.07.2017 at 7:44 PM, ArSsurA said:

Vorbea juristul din tine :)) , glm. Ai dreptate, regulamentul este facut atat de prost incat si un copil l-ar face mai coerent, oricum ar fi daca nici acum nu castiga FCSB campionatul pai atunci mai bine se retrage de tot :))

Eh, nu-s eu vreo scula de jurist. :)) Dar ala cam era, adica omul stia sa faca regulamente pentru ca nu mergeam la TAS cu chestii din astea. 

On 22.07.2017 at 3:06 PM, Florin said:

Becali se foloseste de munca altora pentru a face bani cu Steaua.

Steaua a castigat Cupa UEFA 1866, iar din aceasta cauza este ce-a mai cunoscuta echipa, are cei mai multi suporteri, iar multi jucatori isi doresc sa vina la aceasta echipa chiar si pe bani putini, pe care Becali dupa ii vinde cu bani multi.

Daca Va fi in Liga 1 Steaua lui Lacatusi si ii va lua tot palmaresul lu Vechea Steaua, FCSB-u lui Becali in maxim 2 ani va fi in Faliment.

Stai, ce? :)) 

1. Steaua a castigat Cupa Campionilor nu Cupa UEFA.

2. A castigat-o in 1986, in 1866 nici nu se juca fotbal pe la noi. 

3. Steaua lui Becali da de foarte mult timp salarii mari si e singura care a facut-o constant. In momentul de fata doar CFR e peste ea probabil la acest capitol dar ei vin dupa o perioada in care plafonul salarial a fost mult jos.

4. Din punctul meu de vedere atata timp cat echipa lui Becali se numeste FCSB peste tot (si la noi si la UEFA) si a pierdut si stema, palmaresul este si el pierdut, iar CSA Steaua sau cea a lui Lacatus este cea adevarata. Faptul ca l-au pacalit pe cioban si nu se stie ce i-au vandut, asta-i alta poveste.

De dat faliment nu da in 2 ani ca revine Steaua lui Lacatus in Liga 1. O echipa nu e tinuta numai de suporteri. Atata timp cat o sa cumpere jucatori si o sa-i vanda mai departe pe bani frumosi, nu prevad niciun faliment. FCSB in momentul de fata e cea mai profitabila firma din Romania dupa CEZ parca... Deci de aici pana la faliment, nu stiu ce zici tu, dar eu cred ca-i cam departe.

UYT3lZ8.png

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.