Sign in to follow this  
uSMarius

Suspendarea orașului Las Venturas

Suspendarea orașului Las Venturas pe un timp nedeterminat  

23 members have voted

1. 1. Considerați că această schimbare ar fi una bună pentru server cât și jucători?

16 posts in this topic

FKwrNSl.png

Salutare,

Datorită numărului scăzut de jucători pe server, am decis să deschidem aceast sondaj prin care voi, jucatorii ați putea da cu părerea în legătura cu posibila viitoare schimbare pe server. 

Considerăm că această schimbare ar duce spre bine și numărul de jucători va crește, decât să fie mai multe facțiuni fără activitate, mai bine mai puține și bătaie pe locuri, activitate în ele.

Atenție!

* Jucătorii activi care au diferite propietăți în Las Venturas și sunt productive au de ales să le dea serverului și vor fi răsplătiți sau pot rămâne cu ele.

* Această schimbare nu va fi permanentă, ci pe o durată nedeterminată, cât să vedem dacă se va schimba ceva pe server.

* Facțiunile din orașul Las Venturas nu se vor șterge, doar se va da Wipe fără Faction Punish.

* Casele și Business-urile nici ele nu vor fi șterse, se vor scoate la stat.

V-aș ruga să votați și să argumentați votul printr-un post în acest topic. Mulțumesc!

Edited by uSMarius
  • Like 2

PRO! 

Totodata cu suspendarea LV-ului as dori si ca spawn-ul mafiilor YKZ si LCN sa fie iar in LS si sunt mai mult ca sigur ca nu sunt singurul cu aceasta parere.

• Like 1

Pro mare , de mult asteptam sa vina sondajul asta! 

Pro, mai bine mai multi intr-un  oras mai populat decat peste tot .

De acord, sa zicem ca asta ar trebui sa fie primu pas, pentru reanjarea serverului.

La o intrebare a playerilor referitor la cine e Marius, Kawa a raspuns :

"Un youtuber ce este dispus sa ne ajute cu promovarea si nu numai."

Nu inteleg de ce vrei sa elimini LV, nu trebuia sa ne ajuti sa crestem ?

• Like 4

Chestia asta cu "toti in ls" e pentru astia vechi care inca mai cred ca o sa fie ceva ca inainte. Noi avem nevoie de playeri noi, nu vad de ce ar atrage pe cineva nou faptul ca ne jucam intr-un singur oras. 

Contra.

• Like 2

Contra. Asta cu mai putine orase, mai putine factiuni, a si fost una din chestile care ne-a tras in jos, zic eu...Cum sa te astepti la mai multi playeri daca tu tot scoti din factiuni, functii si asa mai departe, in loc sa aduci cate ceva nou care sa atraga. Dupa parerea mea ultima sansa a serverului este un ultim wipe, care sa aduca inapoi din simplitatea jocului care a fost odinioara (asta poate ar aduce din vechii playeri "din veteranii" comunitati) readaugarea tuturor factiunilor de odinioara, repop'ularea SF-ului (spawn Gara SF) etc, chiar si a unor spawnuri secundare cum era inainte, aliante (LBS & YCN) care sa se ajute intre ei, poate cu un sistem totusi mai nou care sa recompeseze aliantele care vin si ajuta in timpul unui rival-war si multe alte imbunatatiri de genu care sa aduca totusi si ceva nou. (ceva "for the new generation")

2 hours ago, 777 said:

*Asa cum spune si Sergiu...

Edited by ChrisAngel

7 hours ago, uSMarius said:

Considerăm că această schimbare ar duce spre bine și numărul de jucători va crește, decât să fie mai multe facțiuni fără activitate, mai bine mai puține și bătaie pe locuri, activitate în ele.

1. De ce ar creste numarul jucatorilor ca suspenzi un oras? Nu vad logica. Crezi ca zice cineva:  "ba hai pe eGaming se joaca intr-un singur oras ce tareeee", eu zic ca nu.

2. S-a mai facut ce zici tu, sa fie totul intr-un singur oras doar ca data trecuta era SF nu LV si nu a ajutat cu nimic, din contra au mai plecat.

3. "Mai bine mai putine factiuni si bataie pe locuri" si asta s-a mai zis/facut. Nu a dat rezultate multi playeri jucau doar pentru acele factiuni(nortenos si surenos), daca tot vrei sa fie mai putine factiuni renunta la NR/Taxi sunt cam degeaba factiunile, fbi suspendal,sa ramana decat PD.

4. Ca sa populezi serverul fa cat mai multa reclama daca tot esti youtuber, ca suspenzi un oras si scoti cateva factiuni nu te ajuta cu nimic.

Pe mine unul m-ai "impresionat " din prima cu optimismul tau :)) , din propunerea ta inteleg  ca nu ai nici tu sperante ca o sa creasca severul, desi tu ar trebui sa te ocupi de aceasta crestere din ce am inteles :))

Bafta cu ce ai de gand sa faci si sper sa reusesti sa populezi serverul, dar cu asa ceva nu o sa o faci prea curand. No hate.

CONTRA.

Edited by Alynn
  • Like 1

11 minutes ago, Alynn said:

4. Ca sa populezi serverul fa cat mai multa reclama daca tot esti youtuber, ca suspenzi un oras si scoti cateva factiuni nu te ajuta cu nimic.

Asa cum spune si Alynn, tot ce avem nevoie este de promovare, daca poti face asta noi poate vom incerca sa te ajutam, distribuim pe diferite grupuri de samp pe fb. Facem live-uri zilnice cu event-uri speciale, etc. Altfel...degeaba venim cu alte update-uri in continuare.

Cand se cauta un lider, o functie, orice, sa facem imediat vazut asta si poate, poate asa vom reusi se repopulam serverul.

Edited by ChrisAngel

Contra, ti-au fost comunicate mai sus motivele. Server-ul nu isi va reveni niciodata, fara suparare, unul din motive ar fi faptul ca nu a avut continuitate si nu s-a tinut pe linia de plutire, nu inseamna ca daca e deschis din 2008, are continuitate, ma refer la numarul de playeri, odata scazut asa va ramane. Ii ca si echipele de fotbal, au ceva putere financiara fac una alta, nu se mentin din punct de vedere financiar, pac o picat si saracele incearca de ani de zile sa iasa din liga a 4. In fine cred ca ati inteles ideea, alt motiv ar fi faptul ca vad ca inca unii va bazati pe faptul ca cei ce jucau in 2009-2012 se vor intoarce, nicio sansa. Cei care inca joaca SAMP, din acea perioada o fac pe alt server, si nu vor lasa ala pentru eGaming orice ar fi, ca daca s-au scarbit odata ii de ajuns ca asa-i romanu, iar cei ce au renuntat sigur nu isi vor petrece timpul liber de dupa munca jucand samp sau sa isi dea demisia, ati inteles voi. Asa sa ganditi aceasta ' promovare ' pentru a atrage acei copii cu patratele in fata ecranului de 12-13 ani, pentru ca asa am fost si noi cei care jucam in 2009-2012, indiferent de server si comunitate aproximativ 70-75% din numarul de playeri il reprezinta copii. Pregati-ti un wipe calumea, asta inseamna totul sa fie pus la punct, tot parcursul unui player sa fie deja planificat cand el se ocupa, sa aiba ce face de la level 1 pana la level 30-40, habar nu am cat poti face acuma intr-un an, sa aiba ce face la level mic, dupa pe la level 5-15, dupa 15-25, v-ati prins voi. Si bineinteles o promovare calumea, si daca o sa fiti 50 dupa doua saptamani de la acel wipe, trebuie continuat cu promovarea. Asta ii cel mai important sa aveti rabdare, ca poate faceti promovare si dupa doua saptamani aveti deja 100 playeri, dar poate dupa doua luni, chestia ii sa va doriti cu adevarat acest lucru, sa aveti rabdare si sa fie totul organizat. Oricum ce ai zice staful mereu si-a dorit bine server-ului cat si playerilor spun asta pentru ca am facut parte din el si am vazut cu ochii mei cum era.

PS: A da, orice decizia luati, orice aveti de gand sa faceti daca nu vreti sa aiba si playerii de pe server un cuvant de spus macar sa le comunicati acest lucru, vad ca si acuma la 10 playeri cati sunteti, incepeti sa atacati in fiecare colt al forumului ( unele de care nici nu stiam ) ca cine ii respectivul Marius sau cum ii. Revenind la ce am zis prima data sper sa reusiti, dar privind realistic, server-ul are atatea sanse de a-si reveni cati playeri sunt on noaptea.

Edited by PriMe
  • Like 3

11 hours ago, 777 said:

Probabil se va afla pe parcurs cine e, momentan sa vedem cum ne va ajuta, sunt sigur ca ne va ajuta cumva, deoarece am urmarit activitatile lui.

5 hours ago, PriMe said:

Contra, ti-au fost comunicate mai sus motivele. Server-ul nu isi va reveni niciodata, fara suparare, unul din motive ar fi faptul ca nu a avut continuitate si nu s-a tinut pe linia de plutire, nu inseamna ca daca e deschis din 2008, are continuitate, ma refer la numarul de playeri, odata scazut asa va ramane. Ii ca si echipele de fotbal, au ceva putere financiara fac una alta, nu se mentin din punct de vedere financiar, pac o picat si saracele incearca de ani de zile sa iasa din liga a 4. In fine cred ca ati inteles ideea, alt motiv ar fi faptul ca vad ca inca unii va bazati pe faptul ca cei ce jucau in 2009-2012 se vor intoarce, nicio sansa. Cei care inca joaca SAMP, din acea perioada o fac pe alt server, si nu vor lasa ala pentru eGaming orice ar fi, ca daca s-au scarbit odata ii de ajuns ca asa-i romanu, iar cei ce au renuntat sigur nu isi vor petrece timpul liber de dupa munca jucand samp sau sa isi dea demisia, ati inteles voi. Asa sa ganditi aceasta ' promovare ' pentru a atrage acei copii cu patratele in fata ecranului de 12-13 ani, pentru ca asa am fost si noi cei care jucam in 2009-2012, indiferent de server si comunitate aproximativ 70-75% din numarul de playeri il reprezinta copii. Pregati-ti un wipe calumea, asta inseamna totul sa fie pus la punct, tot parcursul unui player sa fie deja planificat cand el se ocupa, sa aiba ce face de la level 1 pana la level 30-40, habar nu am cat poti face acuma intr-un an, sa aiba ce face la level mic, dupa pe la level 5-15, dupa 15-25, v-ati prins voi. Si bineinteles o promovare calumea, si daca o sa fiti 50 dupa doua saptamani de la acel wipe, trebuie continuat cu promovarea. Asta ii cel mai important sa aveti rabdare, ca poate faceti promovare si dupa doua saptamani aveti deja 100 playeri, dar poate dupa doua luni, chestia ii sa va doriti cu adevarat acest lucru, sa aveti rabdare si sa fie totul organizat. Oricum ce ai zice staful mereu si-a dorit bine server-ului cat si playerilor spun asta pentru ca am facut parte din el si am vazut cu ochii mei cum era.

PS: A da, orice decizia luati, orice aveti de gand sa faceti daca nu vreti sa aiba si playerii de pe server un cuvant de spus macar sa le comunicati acest lucru, vad ca si acuma la 10 playeri cati sunteti, incepeti sa atacati in fiecare colt al forumului ( unele de care nici nu stiam ) ca cine ii respectivul Marius sau cum ii. Revenind la ce am zis prima data sper sa reusiti, dar privind realistic, server-ul are atatea sanse de a-si reveni cati playeri sunt on noaptea.

Are dreptate aici @PriMe

P.S sorry x2 post, am incurcat butoanele.

Edited by sNNiK3rs

CONTRA. Ce conteaza pana la urma urmei ? Mapa din San Andreas contine 3 orase, deci trebuie folosite toate.

• Like 1

Contra!

Consider ca aceasta modificare nu va aduce pofta de a juca SAMP.

Ce rost are sa ne organizam doar intr-un singur oras? Numarul de jucatori va fi acelasi, chiar mai mic.

Wrong topic

Edited by 777
wrong topic

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.