Jump to content
Sign in to follow this  
VRazvan

[Arhiva] Cereri Helper Minecraft

Recommended Posts

1) Nickname in joc:  Catch3007
2a) Varsta:  16

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: 5011225
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: Da 
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte)  Am o experienta de  4 ani dar am facut si mici pauze
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada?: Am mai fost helper si pe alte servere 

7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]:  http://imgur.com/a/JQU0B
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte)  Sunt o persona caruia ii place sa ajute alti oameni 

9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?: Desigur tot staff-ul mi se pare de treaba
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Am mai avut experienta ca helper si cred ca pot ajuta playerii
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) O sa le fie mult mai usor celorlalti helper sa se descurce pt ca sunt multi playerii care au nevoie de ajutor
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte)Sunt toti gata sa isi petreaca timpul de pe server pt a te ajuta
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte)Pt a face serverul cat mai populat
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]:9
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?:Sigur
16) Alte mentiuni:Sper sa fiu acceptat

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

1) Nickname in joc:  alex231
2a) Varsta: 16 ani

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: 5010521
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: Nu
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft:  Joc Minecrat de aproximativ 3 ani, am jucat si pe alte servere. Pe acest server am gradul Addict si am multi prieteni intalniti in joc.
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada?: Nu , nu am mai avut vreodata functii pe alte servere
6) Ai citit regulamentul serverului?: Da
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]: 2 days and 7 hours
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: Pe server incerc mereu sa am multe iteme, sa am case si constructii frumoase, dar deasemenea imi place sa ajut jucatorii noi sau cei care sunt in dificultate.Spre exemplu am ajutat pe cineva sa isi faca fereme automate , casa si sa isi amenaje un spawner pe care il pusese gresit.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?: Desigur.
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:Cred ca sunt menit pe tru aceasta sarcina deaorece am mentionat simai sus ca imi place sa ajut playeri si sa le rezolv probleme pe care le au.Deasemenea imi place sa fiu important pe un server si sa fac parte din ehipa
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: Un helper activ care rezolva cu succes problemele jucatorilor si prin acesta implicit si promovare adusa serverului in cadrul real al jucatorilor ce pot aduce in comunitate mai multi playeri.
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?:Destul de vigilenti si implicati in ceea ce fac astfel incat reusesc sa faca placut serverul dar si pe ei insisi.
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:Imi place sa fiu activ si doresc sa ajut cat de mult pot . Implicit de aici imi voi trage si eu beneficii.
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: 20
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: Da consider ca sunt destul de capabil sa ajut orice jucator
16) Alte mentiuni: Ma descur cu jucatorii care vorbesc engleza si sunt un camarad de incredere.

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

- NickName in joc: Ceai_De_Zmeura

- Varsta: 15 ani.

- De cat timp joci MineCraft?:  Parca de 6-7 ani. Imi amintesc ca jucam pe la versiunea 1.2.5.. (nu sunt sigur).

- Poza cu /ar check:   http://imgur.com/FZ4Ajz1

- Poza cu o constructie realizata pe serverul de survival(Resurse propii):   http://imgur.com/a/kJEj8     (primele 5 poze sunt cele mai reusite :3    )   (Am si poze cand construiam casa.. daca doriti.. )

- Stii sa folosesti WorldEdit?: Da.

- Ai citit regulamentul? Da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- NickName in joc: Vompex
- Varsta: 15 fara o luna CNP Optional Primele 7 cifre : 5030825
- De cat timp joci MineCraft?: 4 ani.
- Poza cu /ar check:  http://imgur.com/a/yGJHi (13 ore)
- Poza cu o constructie realizata pe serverul de survival(Resurse propii) : http://imgur.com/a/Ul5Of (Scroll down pana jos) , optional ce mai fac in timpul liber > http://imgur.com/a/PEp40 (Scroll down pana jos)
- Stii sa folosesti WorldEdit?: Da , as putea sa zic ca am o experienta superioara.
- Ai citit regulamentul?:Da , si sunt gata  sa-l respect!

 

a) A face parte din grupul Builders team este un sprijin acordat serverului de Minecraft, nu este sub nici o forma un beneficiu in favoare jucatorului ce detine aceasta sarcina.

 

 

Edited by Vompex

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: Kayfix
2) Varsta:
18+
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: Nope :D
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte)
Nu imi place sa ma laud . Las pozele sa vorbeasca  ( http://imgur.com/a/J6pcM )
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada?: Am fost Admin . Vreo 3 luni ca dupa s-a inchis si am jucat SA:MP .
6) Ai citit regulamentul serverului?: Dada ;) 
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]: 24h+ ( http://imgur.com/a/ldSVl )
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Mai minez , dupa iau doua oua de vilingeri fac negot cu ei pana nu mai pot sa ofere ceva ii ucid , scot recolta , enchantez tarnacoape , le vand , daca sunt intrebari ajut cu raspunsuri si supraveghez ferma de iron .
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: Experienta .
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: Probabil am fi mai multi din Staff care sa ajute .
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: In prezent am interactionat doar cu moderatorul gmark si helperul Sonia  . Personal decent . GJ :D
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: Deoarece imi place sa ajut .
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: 5
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: Bingo .
16) Alte mentiuni: N/A

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: xRobert05
2a) Varsta: 12 ani(pe 5 ianuarie fac 13)

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: 5 0 5 0 1 0 5
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: momentan nu am nevoie de cont premium...
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Pai ma joc minecraft de vreo 4-5 ani si-mi place foarte mult minecraft-ul pentru ca am creativitate
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada?: Am avut Helper(2 luni) Vip(O luna) Builder(vreo 5 luni) , Moderator(3 saptamani)[S-a inchis serverul]
6) Ai citit regulamentul serverului?: De vreo 4-5 ori
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]: 1 day and 10 hours
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte)  Nu injur.. Stau vreo 3-4 ore pe putin pe minecraft.. Sunt genul care.. Mai bine sa fi tu bine decat eu..
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?: Daca voi fi acceptat normal..
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Pai ma joc foarte mult pe server filmez pe acest server si-mi place foarte mult sa am un rank si sa discut cu ceilalti membrii din staff
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Pai mai multi playeri(pentru ca filmez) Mai multi playeri staff care sa poata filma cand e vorba de ceva ilegal pe server.. sau sa faca poza..
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Sunt foarte de treaba si foarte buni si as vrea sa fiu si eu printre ei sa-i ajut..
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Pentru ca ma joc foarte mult pe acest server.. il respect pe Razvan si pe ceilalti membrii staff si as vrea ca acest server sa ajunga undeva sus mai ales pe sectiunea de survival (100 on + )
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: 4 pentru ca nu am avut cum mai multe.. Dar eu voi vota in fiecare zi 
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: Da sun sigur pe mine si cred in mine ca voi putea..
16) Alte mentiuni: Canal de YouTube: xRobert05

Imi doresc foarte mult sa am grad pe acest server si sa ajunga cel mai fain server non-premium.. Va respect tot membrul staff si sper sa fiu acceptat.. Succes in continuare cu ceea ce faceti..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc:  Catch3007
2a) Varsta:  16

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: 5011225
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: Da 
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte)  Am o experienta de  4 ani dar am facut si mici pauze
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada?: Am mai fost helper si pe alte servere 

7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]:  http://imgur.com/a/JQU0B
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte)  Sunt o persona caruia ii place sa ajute alti oameni 

9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?: Desigur tot staff-ul mi se pare de treaba
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Am mai avut experienta ca helper si cred ca pot ajuta playerii
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) O sa le fie mult mai usor celorlalti helper sa se descurce pt ca sunt multi playerii care au nevoie de ajutor
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte)Sunt toti gata sa isi petreaca timpul de pe server pt a te ajuta
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte)Pt a face serverul cat mai populat
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]:9
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?:Sigur
16) Alte mentiuni:Sper sa fiu acceptat

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TNT7- RESPINS

@dex0n- RESPINS, Vino cu niste poze dp survival.

@NukaCola- RESPINS

@Vompex- Acceptat

 

 

 

Cine e respins- Dupa 0 saptamana mai poate face cerere!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: saxye
2a) Varsta: 16 ani

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului:5001120
3) Detii cont de Minecraft cumparat?:nu
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: eu joc de 5 ani minecraft, iar pe server de 1 an jumate
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada?:da, am avut:moderator,helper,operator,co owner si  admin
6) Ai citit regulamentul serverului?:da
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?1 day and 6 hours
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: Eu sunt descurcaret, ajut pe oricine, dornic sa ajut, sunt corect cu toti playeri

Consider ca sunt un bun  helper deoarece am mai avut acest grad chiar si mai mare si m-am descurcat foarte bine
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:da, deoarece sunt comunicativ cu orice persoana
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:Consider ca sunt un bun  helper deoarece am mai avut acest grad chiar si mai mare si m-am descurcat foarte bine
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: o protectie mai mare impotriva hackerilor
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?:consider ca tot staff-ul este de treaba,dar si playeri
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:o protectie mai mare impotriva hackerilor
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]:o data deoarece am avut probleme si nu am putu vota
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?:da
16) Alte mentiuni:As dori din tot sufletul ca si cu si fara ajutorul meu sa facem serverul mai bun

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/28/2016 at 9:33 PM, Volf01234 said:

- NickName in joc:MrRamboo_

 

- Varsta:16

 

 

- De cat timp joci MineCraft?:4 ani

 

 

- Cat timp ai activat pe serverul nostru? /ar check:o zi si 24 de ore

 

 

- Ai citit regulamentul?Da

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

-NickName in joc: SestoElemento

 

-Varsta: 13 ani

 

-De cat timp joci Minecraft ?: 5 ani

 

-Poza cu /ar check: 6 ore si 44 de minute (ca mucea)

 

-Stii sa folosesti WorldEdit ?: Cat de cat (93% din comenzi)

 

-Ai citit regulamentul ?: Da

Share this post


Link to post
Share on other sites

C:\Users\Darius\AppData\Roaming\.minecraft\screenshots\2017-07-17_16.09.47.png     cautati pe browser pentru a vedea ce am construit. Scuse am uitat sa o pun in comment :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: FourBells
2a) Varsta:18

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului:2009045
3) Detii cont de Minecraft cumparat?:Da
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft:Joc minecraft din vara 2009 
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada?:Am fost admin pe 2 servere,dar erau servere mici si fara importanta,si co-owner timp de 5 ani pe un alt server si odata am furat un cont a unui admin inactiv,dar tot am fost eu in staff pe un timp de 5 luni 
6) Ai citit regulamentul serverului?:Da
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]:1 day and 14 minutes
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server:Sunt serios si stiu ce vreau si imi place sa ajut,iar pe server fac ce fac si restul,strang resurse si devin mai bogat in fiecare zi
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:Desigur
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:Pai am experienta si dorinta si cunostinte,ce nu ajunge pot sa acumulez
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: Activitate mai mare,ajutor in problemele serverului si ajutor in general in ce este nevoie
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: Amuzanti si Interesanti desi nu prea vorbesc cu ei,doar ii vad din ce zic ei pe servet
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: Serverul e bun si cu potential,si uneori staff-ul nu reuseste cu toti sau nu are timp sa fie online,imi plac asa servere
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]:4
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?:Absolut
16) Alte mentiuni:Doar vreau sa fiu de ajutor si sa ma distrez si eu in acelasi timp,toti avem de castigat

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc:  StarDusterBoy21
2a) Varsta:  15 ani

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: 5011208
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: Da, am contul de minecraft cumparat de pe site-ul oficial, de aproximativ 2 ani.
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft:  Ca si jucator de minecraft am o experienta de aproximativ 4-5 ani, stiu cam 90% din crafturi (daca nu ma uit pe site la restul de 10%), stiu multe chestii care te pot ajuta in minecraft. Contul premium este de 2 ani, deoarece atunci am vazut ca am o pasiune mare pt MC si am zis ca este timpul sa detin si eu unul.
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada?: Am avut functii de la Helper la CO-owner, si stiu cam ce trebuie sa faca fiecare grad in parte.
6) Ai citit regulamentul serverului?: Da, l.am citit si sunt perfect de acord, respect si voi respecta ce scrie acolo indiferent de functie.
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]: In prezent am 1d, 13h si 35 min.
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server:  Eu ma consider in primul rand o persoana, vesela si plina de viata, amuzanta care indiferent de modul de comunicare (pe internet sau real life) tratez oamenii intr.un mod corect, bun. Pe serverul de MC petrec aproximativ 8 ore pe zi.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?: Da, deoarece deja comunic foarte bine cu ei, si simt ca putem face multe impreuna (ca si staff).
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: Hmmm ce ma face menit? Pasiunea de a ajuta oamenii si mai ales cand le ies acele lucruri care le.am spus lor, ma simt implinit si imi dau seama ca locul meu e acolo.
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: Am observat ca mai nou sunt foarte multi jucatori noi, acest lucru este foarte bine, doar ca ei nu stiu comenzile sv, cum sunt noi, asa ca eu ma ofer sa ii ajut si sa mai reduc si din activitatea celorlalti membrii ai staff-ului (ma refer sa raspund si eu la multi- un lucru care un helper e obligat sa il faca)
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?:  Sunt un grup foarte unit, activ, care isi face treaba si simt ca locul meu e langa ei.
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: Simt un potential mare in aceasta comunitate de MC, si doresc sa ajut impreuna cu stafful sa ajunga in top, imi place foarte mult sv si doresc sa ajut la cresterea lui, mi.ar face o mare placer/
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: Pana acum am acordat 9 voturi si acord de fiecare daca cand pot.
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: Da, sunt sigur.
16) Alte mentiuni:  Sper sa fiu acceptat!

 

 

O zi buna!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

NeverSykpe- respins , inactiv. Nu ai mai intrat de 3 zile 

Alex231- Acceptat pentru teste.

Kayfix - Respins, nu ai dat like primului post, inseamna ca n-ai citit primul post.

Xrobert05-Respins, nu ai dat like primului post, inseamna ca n-ai citit primul post.

Saxye- respins ,Respins, nu ai dat like primului post, inseamna ca n-ai citit primul post.

Fourbells-Respins

StarDusterBoy-Acceptat pentru teste.

Catch3007-Respins, nu ai respectat modelul, nu ai numarul necesar de cuvinte. Ai facut cerere doar de dragul de a face.

 

 

/w Radian in joc 

 

PS: Nu uitati sa cititi regulamentul/comenzi/informatii/rank-uri/jobs  , dar mai ales sa aveti un mic "bagaj" de cunostinte despre Minecraft .

 

 

⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫

Puteti posta in continuare cererile dvs. pentru obtinerea sarcinii de helper dupa modelul postat in primul post. Cititi bine primul post pentru a fi acceptati. Datele completate vor fi verificate in intregime. Daca ati picat testele evitati sa mai postati o sesiune de recrutari. E imposibil sa invatati principiile, bug-urile native si trucurile jocului cu tat mai putin regulamentul daca acesta nu a fost invatat.

 

Discutiile pe server legate de afisarea rezultatelor viitoare la cererile de helper pot duce la respingerea din start a cererii dvs. Pastrati linistea si ordinea pe server, doate raspunsurile vor veni la timpul potrivil. Este executat un intreg proces de acceptare sau respingere a cererilor bazate pe forumalitatile impuse de catre Minecraft eGaming Community. Daca sunt nelamuriri cu privire la respingerea dumneavoastra nu ezitati sa lasati un PrivateMessage pe forum pentru a discuta la rece cererea depusa.

 

Spor la joaca.

⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫

Edited by P18ALEX
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/20/2016 at 11:47 PM, Theseus said:

1) Nickname in joc: BOGDY333

 

 

 

 

2) Varsta: 17

 

 

 

 

 

3) Detii cont de Minecraft cumparat?:  DA

 

 

 

 

 

4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: experimentant

 

 

 

 

 

5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft?:nu

 

 

 

 

 

6) Ai citit regulamentul serverului?:da

 

 

 

 

 

7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]:1d 11h

 

 

8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi: constincios

 

 

 

 

 

9) Consideri ca poti lucra in echimpa cu restul membrilor din grup?: da

 

 

 

 

 

10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: Imi place sa ajut oameni 

 

 

 

 

 

11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: buna stare , corectitudine 

 

 

 

 

 

12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: sunt folositori pentru server

 

 

 

 

 

13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: deoarece vreau sa fie cel mai bun server din romania

 

 

14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: 9

 

 

 

 

 

15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: Da

 

 

 

 

 

16) Alte mentiuni: ----

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 23.09.2016 at 0:21 AM, VRazvan said:

Cereri pentru sarcina de helper.

giphy.gif

banner-118844.png

1. Informativ!

Serverul de Minecraft al comunitatii eGaming are nevoie de membrii staff in cadrul sarcinii de ajutor in grupul Helper. Inainte de a depune o cerere trebuie sa fii constient de faptul ca esti nevoit sa cunosti bine regulamentul serverului si sa detii o activitate sporita pe serverul de Minecraft fapt pentru care daca nu detii cel putin Rank-ul de Pop'ular pe server te rugam sa activezi pe server cel putin 24 de ore pentru a fi luata in considerare cererea depusa, nu avem nevoie de promisiuni de activitate sau alte tertipuri de acest gen. In caz contrar cei ce nu respecta aceasta cerinta minima inainte de a depune cererea se va lua in cosiderare ca fiind o bataie de joc la adresa administrarii serverului. Cei ce au savarsit diverse actiuni ce au incalcat regulamentul de baza a serverului vor avea sanse mai putine de a obtine sarcina dorita.


2. Adrese||Link-uri utile inainte de a depune o cerere!

Sarcina de helper in cadrul serverului de Minecraft obliga ca toti membrii ce detin sau o vor detine sa aiba in baza cunostintelor toate infor######le din Adresele||Link-urile mentionate mai jos.

 

3. Model cerere helper!

 

 

 

 

3. a) A face parte din grupul helpers team este un sprijin acordat serverului de Minecraft, nu este sub nici o forma un beneficiu in favoare jucatorului ce detine aceasta sarcina.
3. b) Unui Helper nu ii este permisa abaterea de la regulamentul serverului.
3. c) Utilizarea comenzilor la care au acces in plus membrii acestui grup in afara cazurilor in care le este necesar a fi utilizate se va considera abuz iar mai apoi se poate ajunge la sanctionarea prin eliminarea jucatorului din grup.

3. d) Nici o intrebare pe chat fara raspuns. Daca supervisorul remarca acest lucru ve-ti primi

 

 

T7Az7XO.png

 

Pentru a fi valida cererea dumneavoastra si a fi ferm convins de faptul ca ati citit in intregime acest topic acordati like.

 

 

 

@Alynn 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: madad07
2a) Varsta:17

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului:5001015
3) Detii cont de Minecraft cumparat?:nu
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: Ca experienta de minecraft sa fiu sincer joc  de la versiunea 1.5.2 si am jucat pe o gramada de servare si pe langa asta am jucat si minecraft modat
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada?:am fost helper pe o perioada de odoua luni  pt ca dupa am avut de invatat pt examenul din clasa a 8-a
6) Ai citit regulamentul serverului?:da
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?: o zi si 25 de minute
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: am trei protectii si imi fac casa , ferma, pescaria si alte constructii decente cu prietenul meu BagManMC
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:da
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: ca pot sa-mi fac sarcinile cu succes indiferent de situatie
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: coretitudine,atentie ,responsabilitate
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: sunt foarte ok si  ajuta servarul cum pot si cand pot
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: Pentru ca imi place foarte mult , cred ca este cel mai tare server de minecraft vanila pe care am jucat
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?:11
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?:eu zic ca da
16) Alte mentiuni:Imi cer scuze daca am facut greseli de scriere xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc:  alex231
2a) Varsta: 16 ani

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: 5010521
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: Nu
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft:  Joc Minecrat de aproximativ 3 ani, am jucat si pe alte servere. Pe acest server am gradul Addict si am multi prieteni intalniti in joc.
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada?: Nu , nu am mai avut vreodata functii pe alte servere
6) Ai citit regulamentul serverului?: Da
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]: 2 days and 20 hours
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: Pe server incerc mereu sa am multe iteme, sa am case si constructii frumoase, dar deasemenea imi place sa ajut jucatorii noi sau cei care sunt in dificultate.Spre exemplu am ajutat pe cineva sa isi faca fereme automate , casa si sa isi amenaje un spawner pe care il pusese gresit.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?: Desigur.
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:Cred ca sunt menit pe tru aceasta sarcina deaorece am mentionat simai sus ca imi place sa ajut playeri si sa le rezolv probleme pe care le au.Deasemenea imi place sa fiu important pe un server si sa fac parte din ehipa
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: Un helper activ care rezolva cu succes problemele jucatorilor si prin acesta implicit si promovare adusa serverului in cadrul real al jucatorilor ce pot aduce in comunitate mai multi playeri.
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?:Destul de vigilenti si implicati in ceea ce fac astfel incat reusesc sa faca placut serverul dar si pe ei insisi.
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:Imi place sa fiu activ si doresc sa ajut cat de mult pot . Implicit de aici imi voi trage si eu beneficii.
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: 2
dar sau resetat
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: Da consider ca sunt destul de capabil sa ajut orice jucator
16) Alte mentiuni: Ma descur cu jucatorii care vorbesc engleza si sunt un camarad de incredere.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/23/2016 at 0:21 AM, VRazvan said:

1) Nickname in joc:  Craita
2a) Varsta: 16

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului:  5010522
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: Nu.
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte):  Sunt un jucator experimentat, avand in vedere ca joc de  4 ani dar cu mici pauze, evident.
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada?: Da, am avut. Cea mai mare functie pe care am avut-o a fost de Admin pe o perioada de aproximativ un an.
6) Ai citit regulamentul serverului?: Desigur. 
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]: 1 day, 10 hours and 40 minutes.
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) :  Sunt o persoana simpla, cu sumtul umorului . Imi place sa ma joc minecraft alaturi de prieteni. 
 Imi place STAFF-ul care la orice problema pe care ai avea-o atat de minecraft cat si de server te ajuta.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?: Da.
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte):  Cred ca sunt capabil pentru aceasta functie, dar in acelasi timp imi place sa ajut playerii .
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte):  Ar avea un membru in Staff foartea activ, care dupa parerea mea nu strica.
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) : Sunt niste jucatori foarte activi  si folositori comunitatii.
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte):  Vreau sa ofer ajutor acestui server deoarece  din cate am observar sunteti in cautare de helperi.
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: Pana acum am acordat doar 4 voturi.
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: Desigur.
16) Alte mentiuni: Sper sa fiu acceptat si multumesc pentru atentia acordata. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Topic inchis pana cand se va alege un lider capabil si devotat sarcinii.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nickname in joc:  eduard1948

 

Varsta:  16 ani.

 

Detii cont de Minecraft cumparat?:  Nu.

 

Ce experienta ai ca si jucator Minecraft:  O consider una destul de buna avand in vedere varsta mea experienta

 

Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft?: Nu, dar mi-am facut un sv propiu pt a ma experimenta in servere si in minecraft

 

Ai citit regulamentul serverului?: Da am citit regulamentul si sunt de acord cu respectare acestuia.

 

Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]: O zi si 10 ore

O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi: Sunt calm imi place sa ajut oamenii , imi place lucrul in echipa si nu sunt narcisist

Consideri ca poti lucra in echimpa cu restul membrilor din grup?: Empatia este un punct forta in munca de echipa iar narcisismul te condamna la esec.

 

Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: Imi place sa ii ajut pe cei care nu stiu ceva si sa elimin orice forma de paradox a unui jucator totodata sa ofer informatii cu o meticulozitate fara apogeu. De cand am inceput sa joc pe serverul asta, am observat ca sunt multi care nu stiu forte multe si trebuie ghidati. Eu la randul meu ma numar printre ei, la inceput mi-a fost mai greu pana sa imi explice cineva anumite caracteristici ale serverului de Survival cat si a sesiunilor existente pe acesta.

 

Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: As ajuta la informarea noilor jucatori, in caz ca au nevoie.

 

Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: M-au ajutat de fiecare data cand am avut nevoie si apreciez asta. Sunt niste oameni cinstiti, care te ajuta oricand ai avea nevoie.

 

De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: Consider ca are nevoie de ajutor. E destul de trist sa vezi noi veniti care nu stiu ce-i pe server si dupa aceea pleaca pentru ca nu cunosc stilul de joc de pe server.

 

Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: 2

 

Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: Consider ca detin suficiente informatii 

Alte mentiuni: In fiecare weekend intru mai putin si in timpul liceului o sa fiu activ numai dimineata si putin seara ca programul de la liceu nu ma ajuta, invat dupa-amiaza

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Craita said:

 

O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi:  Sunt o persoana simpla, cu sumtul umorului . Imi place sa ma joc minecraft alaturi de prieteni.  Imi place STAFF-ul care la orice problema pe care ai avea-o legata atat de minecraft cat si de server te ajuta. In momentul de fata pe server construiesc case, minez si uneori ma joc la [/warp pvp]. 

 

 

:// Imi cer scuze pentru neatentie si pentru acest reply.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...