Jump to content
Sign in to follow this  
VRazvan

[Arhiva] Cereri Helper Minecraft

Recommended Posts

1) Nickname in joc: vio07
2) Varsta: 19
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: nu
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: 4 ani poate chiar mai mult

5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut?: Da am avut (helper)
6) Ai citit regulamentul serverului?:Da
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]:3 zile
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: mai putin sportiv  
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?: Da
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: Imi place sa ajut alti pleyeri 
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: Rezolvarea mai rapida a problemelor.
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: sunt de treaba ,si te ajuta cand ai nevoie
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: pentru al face un server mult mai popular 
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]:24
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: Da
16) Alte mentiuni:abia astept sa lucrez cu voi

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc:  Razewr
2) Varsta:  16
3) Detii cont de Minecraft cumparat?:  Nu.
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) : Am inceput  sa joc Minecraft de vreo 6 ani  cu mici pauze si cred eu ca am acumulat destula informatie ca sa pot deveni un membru staff al acestui server .
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut?:  Da , am avut Admin .
6) Ai citit regulamentul serverului?: Da ,l-am citit.
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]:  http://imgur.com/a/u8H0t

8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte)  : Nu am prea multe activitati pe server , mai mult tac si fac si imi ocup timpu cu obtinerea banilor si sunt determinat sa ajung in top datorita dorintei mele de a ajunge sus iar dovada ar fii ca desi am 3 zile pe server  mai am putin si ajung pe locul 1 la jobul digger.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:  Da pot face asta.
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) : Poi in principal imi place sa ajut ajut persoanele si datorita experientei mele am prins curaj sa fac cererea plus din ce am vazut sunt ore la care admini /helperi etc nu sunt  si eu sunt la orele respective deci asa ar fii totul timpul cineva on .
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) :  Beneficile ar fii ca ar fii cineva on duty  aproape tot timpul pentru destul de mult timp pe MC ,dar si faptul ca ar fii mai usor sa ne organizam cu pazirea server-ului de toate cele rele datorita seriozitati si responsabilitati.
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) : Sincer  sa fiu nu ii pot descrie deoarece nu i-am cunoscut pe nici unl dintre ei dar stiu ca  Helperul Mike98 si daca mai tin bine minte vRazvan m-au ajutat pana acuma cand am avut o problema .
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) : Vreau sa imi  ofer ajutorul pentru ca am vazut 2 reclame pe acest server iar respectivi au ramas nesanctionati pentru ca nu a fost un admin /helper prezent dar si ca mai ales seara sau si ziua uneori limbaju pe server nu era tocmai decent sau sub forma de gluma acceptata de cealalta persoana.
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]:  http://imgur.com/a/3DatP

15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?:  Da sunt sigur de asta .
16) Alte mentiuni:  Captain Razewr on duty .


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28.05.2017 at 9:31 AM, MillyStainN said:

NickName:hell_fire03

Varsta:14

4 ani :D

/ar check:am 25ore file:///C:/Users/Laptop/Desktop/2017-05-28_09.21.21.png (daca nu e bine cum am pus nu stiu)

Poza Cu Constructii:file:///C:/Users/Laptop/AppData/Roaming/.minecraft/screenshots/2017-05-28_09.27.57.png      file:///C:/Users/Laptop/AppData/Roaming/.minecraft/screenshots/2017-05-28_09.29.19.png   (Nu stiu daca e bine cum le-am pus)

Sti sa folosesti WorldEdit: Da,am mai lucrat la un server,nu foarte mult,dar am invatat[DA]

Ai Citit Regulamentul: Da!

 

On 28.05.2017 at 9:31 AM, MillyStainN said:

 

 

Edited by MillyStainN

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: OnuNebunuXD
2) Varsta: 13 Impliniti ieri.
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: Nu
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Ca jucator de minecraft detin o experienta de peste 4 ani  aproape 5 ani.
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut?: Da, am avut urmatoarele functii: Admin,Moderator,Builder si Helper.
6) Ai citit regulamentul serverului?:Da.
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]:Aproximativ 1 zi si 10-15 minute.
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte)Ma numesc Ionut prieteni imi spun Onu, pe server intru in fiecare zi si ma am bine cu toti.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?: Desigur, avand in vedere ca am mai avut functii si inainte.
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Eu sunt menit pentru aceasta functie pentru ca am mai fost helper, si stiu cum sa ma descurc cu jucatorii.
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) La inceput nu prea mare pe parcurs am sa cresc. Asa mi sa intamplat de fiecare data.
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Buni, isi fac treaba un helper bun dupa mine are fii Lucian ajuta jucatorii si se intelege bine cu ei.
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte)Pentru ca imi place mult acest server sunt foarte activ nu e o zi in care sa nu intru.
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]:Pana acum eu am acordat numarul de voturi: 5
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: Desigur.
16) Alte mentiuni:Nu.

 

Edited by OnuNebunuXD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Medee4Life: Acceptat/a pentru teste

NEWTV:  Respins, in prezent nu ai mai intrat de 3 zile.

Retix: Respins, comparand cele doua poze, esti inactiv. 

hell_fire03: Respins, nu ai pozele.

 

 

 Ai 24h sa dai testul. Imi poti da pm pe forum cu ora la care te gasesc on.

 

 

 

Edited by Yagmur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal ca e veche, am asteptat o luna sa raspunzi...

Poza noua

Edited by Retix
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Nickname:hell_fire03

2.Varsta:14 ani

3.Nu detin cont de minecraft cumparat

4.Uhm,Ma joc de la 9 ani,iar de la 10 ma joc pe servere multyplayer,Nu prea am ce sa zic,pe scurt imi place sa ma joc minecraft in continuare

5.Am avut Helper,timp de 2 luni aprox

6.Da l-am citit

7./ar check:1zi 11 ore si 11 minute (ACUM, cand fac cererea)

8.Sunt o persoana calma, fara nici cel mai mic interes in scandaluri si tertipuri de genul cu altii. Imi place sa duc o munca pana la capat cu sau fara ajutor altor persoane.

9.Da, vreau sa ii ajut,nu am de ce sa nu o fac.

10.Vreau sa ajut server-ul,imi place sa ma joc pe el,mai ales ca adminii sunt foarte de treaba.As vrea sa fac parte din grupul lor.Sper sa pot sa ma incadrez in aceste cerinte.

11.Pot ajuta adminii cand cineva face reclama(ex)sau atunci cand cineva spameaza,o pot face in locul lor cum mare placere,fiindca vreau sa ajut acest server.

12.Membrii grupului de helperi sunt de treaba,te ajuta cu mare placere mai ales cand ai o prob.Abia astept sa fac parte din grup si sa ma integrez prin ei.

13.Vreau sa ajut server-ul deoarece vreau sa creasca cat mai mult in topul serverelor.

14. am 11 voturi(am fost plecat la brasov 2 zile)

15.cred ca am destul de multe conostinte

16. nu mai am

Edited by MillyStainN

Share this post


Link to post
Share on other sites

 vio07 - Respins, nu ai respectat modelul.

hell_fire03 - Respins, nu ai respectat modelul.

OnuNebunuXD - Acceptat pentru teste.

Razewr - Acceptat pentru teste.

 

 

Puteti posta in continuare cererile dvs. pentru obtinerea sarcinii de helper dupa modelul postat in primul post. Cititi bine primul post pentru a fi acceptati. Datele completate vor fi verificate.

Discutiile pe server legate de raspunsuri sunt interzise. De asemeni si pe forum. Daca aveti nelamuriri va rog sa le lasati in PrivatMessage aici pe forum, nu whisper in joc sau alte modalitati

Edited by VRazvan

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc:  TheTyty977
2) Varsta:  20
3) Detii cont de Minecraft cumparat?:  Da
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: Experienta mea in Minecraft a inceput in versiunea Alpha 1.2.6 Undeva prin Decembrie 2010 daca mai tin bine minte , apoi usor am intrat in beta de atunci intrase in "schema" sa zic asa si multiplayer-ul care nu era cum il stim noi astazi , am avut o perioada destul de "moarta" in care n-am mai intrat deoarece cand jocul a iesit din beta si a aparut versiunea 1.0 au aparut foarte multe update-uri de care eu n-am fost prea multumit . Intr-un final mi s-a facut pofta iar  de acest joc si iata-ma aici !
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut?:  Am avut si eu server candva , in rest n-am avut functii .
6) Ai citit regulamentul serverului?: Da
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]: 1day , 1 hour and 56 minutes.
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: Neavand mult timp de cand joc , mai exact 2-3  zile (timp real) pot spune ca am cu ce sa-mi ocup timpul pe server , in principal mineritul este principalul lucru la acest joc care mi-a placut dintotdeauna si inca imi place , indiferent ca am destule "resurse" , tot o fac din pura placere si curiozitate.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:  Da
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:  Ma face sa cred ca sunt menit pentru aceasta sarcina  este simplul fapt ca imi place sa ajut !  Sunt saritor de fel indiferent de situatie imi place sa ajut , asa am fost invatat de mic si cred ca si eu daca as avea nevoie de ajutor in orice privinta mi-ar placea sa fiu ajutat la randul meu !
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:  Beneficii substantiale n-ar exista momentan deoarece aplic doar pentru Helper , nimic mai mult , dar totusi voi incerca sa creez o buna armonie a functionarii serverului , cat si a persoanelor populante !
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?:  Nu am ajuns sa-i cunosc atat de bine incat sa-i descriu , dar sunt sigur ca daca as fi avut o problema vis-a-vis de functionarea serverului si as fi solicitat ajutor sunt sigur ca ar fi venit sa rezolvam problema , dar nu a fost cazul !
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: Dupa cum spuneam , in aceste 3 zile de cand joc pe server au fost cativa indivizi la anumite ore , mai tarzii sa spun asa , care au bine-voit sa faca reclama fara nici cea mai mica scrupula , nefiind niciun helper/mod/admin ON a trebuit sa opresc chat-ul din setarile jocului deoarece era spam si devenisera chiar enervant !
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului? : In momentul de fata am 4 , dar aceasta cifra v-a creste !
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?:  Da !
16) Alte mentiuni: - Multumesc anticipat !

Share this post


Link to post
Share on other sites

- NickName in joc: xKzH

- Varsta:17

- De cat timp joci MineCraft?: 4-5 ani

- Poza cu /ar check: 

- Poza cu o constructie realizata pe serverul de survival(Resurse propii):

Sunt 2 constructii, un castel si un mansion. Castelul il impart cu un coleg de clasa, el contribuind la "jumatatea" lui.(pe interior, insa exteriorul e facut de mine in totalitate) Mansion-ul este in totalitate facut de mine, cu exceptia a doua camera care apartin altor doi colegi de clasa.

2017_06_01_10_49_55.png
2017_06_01_10_49_38.png
2017_06_01_10_49_31.png
2017_06_01_10_49_26.png
2017_06_01_10_49_08.png
2017_06_01_10_49_03.png
2017_06_01_10_48_55.png
2017_06_01_10_48_53.png
2017_06_01_10_48_47.png
2017_06_01_10_48_44.png
2017_06_01_10_48_39.png
2017_06_01_10_48_34.png
2017_06_01_10_48_31.png
2017_06_01_10_48_22.png
2017_06_01_10_50_21.png
2017_06_01_10_50_06.png
upload image

- Stii sa folosesti WorldEdit?:Da

- Ai citit regulamentul? Da

a) A face parte din grupul Builders team este un sprijin acordat serverului de Minecraft, nu este sub nici o forma un beneficiu in favoare jucatorului ce detine aceasta sarcina.

Edited by xKzH1337

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/23/2016 at 0:21 AM, VRazvan said:

Cereri pentru sarcina de helper.

giphy.gif

banner-118844.png

1. Informativ!

Serverul de Minecraft al comunitatii eGaming are nevoie de membrii staff in cadrul sarcinii de ajutor in grupul Helper. Inainte de a depune o cerere trebuie sa fii constient de faptul ca esti nevoit sa cunosti bine regulamentul serverului si sa detii o activitate sporita pe serverul de Minecraft fapt pentru care daca nu detii cel putin Rank-ul de Pop'ular pe server te rugam sa activezi pe server cel putin 34 de ore pentru a fi luata in considerare cererea depusa, nu avem nevoie de promisiuni de activitate sau alte tertipuri de acest gen. In caz contrar cei ce nu respecta aceasta cerinta minima inainte de a depune cererea se va lua in cosiderare ca fiind o bataie de joc la adresa administrarii serverului. Cei ce au savarsit diverse actiuni ce au incalcat regulamentul de baza a serverului vor avea sanse mai putine de a obtine sarcina dorita.


2. Adrese||Link-uri utile inainte de a depune o cerere!

Sarcina de helper in cadrul serverului de Minecraft obliga ca toti membrii ce detin sau o vor detine sa aiba in baza cunostintelor toate infor######le din Adresele||Link-urile mentionate mai jos.

 

3. Model cerere helper!

 

 

 

 

 

3. a) A face parte din grupul helpers team este un sprijin acordat serverului de Minecraft, nu este sub nici o forma un beneficiu in favoare jucatorului ce detine aceasta sarcina.
3. b) Unui Helper nu ii este permisa abaterea de la regulamentul serverului.
3. c) Utilizarea comenzilor la care au acces in plus membrii acestui grup in afara cazurilor in care le este necesar a fi utilizate se va considera abuz iar mai apoi se poate ajunge la sanctionarea prin eliminarea jucatorului din grup.

 

 

T7Az7XO.png

 

Pentru a fi valida cererea dumneavoastra si a fi ferm convins de faptul ca ati citit in intregime acest topic acordati like.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: RadiateSponge
2) Varsta: 14 (15 ani pe 13 iulie)
3) Detii cont de Minecraft cumparat?:  Da
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte):Joc de 3 ani minecraft
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut?: Da, am azvut helper si admin 
6) Ai citit regulamentul serverului?:Da
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]: 2 ore si 19 minute dar voi ajunge si la 72 de ore :))
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte):Pai joc alaturi de-un prieten si incerc sa evoluez alaturi de el cat mai repede si incercam sa fim cei mai stackati pe server 
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?: Normal
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Imi place sa ajut oameni
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte)  Un membru care face caterinca si care ajuta playerii
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Foarte de treaba si niste persoane foarte valoroase pt aceasta comunitate 
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Deoarece este un server cu un mod de joc foarte placut si nou intalnit
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: 3 
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?:  Da
16) Alte mentiuni: Nimic :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc:   Nataly

2) Varsta: 14 ani(15 peste 2 saptamani)

3) Detii cont de Minecraft cumparat?: Nu

4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft : Am inceput sa joc minecraft pe la 5 ani deci am in jur de 7 ani de minecraft,stiu tot ce trebuie despre crafting/enchanting,deci am o experienta destul de buna,dupa parerea mea

5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut?: Nu

6) Ai citit regulamentul serverului?: DA,si am de gand sa il respect in totalitate
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]: o zi si jumatate de ora
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: Ma inteleg destul de bine cu tot serverul
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?: Da
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: Ajutorul meu pe server
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: As putea ajuta ownerul in diferite situatii

12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: De treaba
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: Deoarece nu vad prea des helperi
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: 12
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: Da
16) Alte mentiuni: Nu am mai avut grade pana acum ,dar ma voi descurca

Share this post


Link to post
Share on other sites

TheTyty977  - Acceptat pentru teste.

 

RadiateSponge - Respins nu ai respectat modelul.

 

Nataly - Respins nu ai respectat modelul.

 

 

Puteti posta in continuare cererile dvs. pentru obtinerea sarcinii de helper dupa modelul postat in primul post. Cititi bine primul post pentru a fi acceptati. Datele completate vor fi verificate.

Discutiile pe server legate de raspunsuri sunt interzise. De asemeni si pe forum. Daca aveti nelamuriri va rog sa le lasati in PrivatMessage aici pe forum, nu whisper in joc sau alte modalitati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nickname:hell_fire03

Varsta:14 ani

De cat timp joc Minecraft:de 4-5 ani

Poza cu ar check    

Poza cu o constructie realizata de tine: 

Sti sa folosesti WorldEdit? :Da stiu sa il folosesc

Ai citit regulamentul?:Da,L-am citit!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

xKzH - Acceptat pentru teste.

hell_fire03 - Acceptat pentru teste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Nickname in joc:  Satra_B_E_N_Z
2) Varsta:  16
3) Detii cont de Minecraft cumparat?:  Nu
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft:   Am experienta de 7 ani , nu stiu ce sa scriu mai mult vreau doar sa ocum cele 32 de cuvinte pe care trebuie sa le ocup, cunosc foarte bine acest joc si cam atat.
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut?: Am fost helper.
6) Ai citit regulamentul serverului?: Da
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]: 34 ore
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte): Incerc sa imi construiesc un oras impreuna cu un bun prieten de-al meu , ii ajut pe playeri care sunt nedumeriti, am simtul umorului deci mai rad si putin de ei cand este cazul :)).

Si particip la evenimentele pe care le organizati.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?: Da
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:  : Imi place sa ajut playeri.
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: As putea fi un super Helper, ajut player, pot face si drop event cu materialelel pe care le acumulez si probabil mai sunt lucruri dar acum nu imi vine nimic in minte.
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: Cei mai tari baieti
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: Deoarece nimeni nu prea se ocupa de limbajul care este pe server cand ownerul nu este la datorie, in special seara.
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: 10
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: Da
16) Alte mentiuni: Ascultati Satra B.E.N.Z.

Iar daca aveti divizie mai mare de Gold 3 pe lol da-ti-mi add pe minunatul joc League of Legends : ΔHΘΘksΔ

Sunt GOLD 1, Road to Platinum

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Danyi0o0 said:

 Nickname in joc:  Satra_B_E_N_Z
2) Varsta:  16
3) Detii cont de Minecraft cumparat?:  Nu
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft:   Am experienta de 7 ani , nu stiu ce sa scriu mai mult vreau doar sa ocum cele 32 de cuvinte pe care trebuie sa le ocup, cunosc foarte bine acest joc si cam atat.
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut?: Am fost helper.
6) Ai citit regulamentul serverului?: Da
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]: 34 ore
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte): Incerc sa imi construiesc un oras impreuna cu un bun prieten de-al meu , ii ajut pe playeri care sunt nedumeriti, am simtul umorului deci mai rad si putin de ei cand este cazul :)).

Si particip la evenimentele pe care le organizati.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?: Da
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:  : Imi place sa ajut playeri.
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: As putea fi un super Helper, ajut player, pot face si drop event cu materialelel pe care le acumulez si probabil mai sunt lucruri dar acum nu imi vine nimic in minte.
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: Cei mai tari baieti cu toate ca nu prea i-am vazut pe server :))

Dar de obicei cand sunt isi fac treaba, doar ca nu sunt prea activi.
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: Deoarece nimeni nu prea se ocupa de limbajul care este pe server cand ownerul nu este la datorie, in special seara.
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: 10
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: Da
16) Alte mentiuni: Ascultati Satra B.E.N.Z.

Iar daca aveti divizie mai mare de Gold 3 pe lol da-ti-mi add pe minunatul joc League of Legends : ΔHΘΘksΔ

Sunt GOLD 1, Road to Platinum

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: RiDGE
2) Varsta:  Am frumoasa varsta de 17 ani.
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: Nu detin un cont cumparat, sper sa nu fie o problema.
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: Joc acest joc din 2011, totul a inceput cand un prietem mi-a spus de acest joc. Prima mea experienta a fost intr-o lume de tip "Singleplayer", in modul "Creative". Incercam sa exersez si sa experimentez diferite constructii, tin minte ca prima mea constructie a fost o casa, din blocuri de diamant. Eram fascinat, deoarece nu credeam ca exista un joc ca acesta, in care imi pot arata creativitatea. Apoi, dupa putin timp am decis ca este timpul sa creez si o lume de tip "Survival". Mi se parea mult mai greu, dar nu m-am lasat. Dupa ce am prins experienta in acest joc, am vorbit cu acel prieten si am spus ca a venit timpul sa joc si in "Multiplayer". De acolo a urmat o perioada cu multe servere de "Survival", dar an descoperit si minigameurile, care m-au facut sa cred ca acest joc este perfect. In prezent joc pe acest server si sper sa nu ma las prea curand.
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut?: Desigur, am fost helper pe multe servere si am avut ocazia sa fac parte multe echipe de staff, acolo unde am prins experienta.
6) Ai citit regulamentul serverului?:Da.
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]:Momentan am "1 day and 5 minutes", dar cu siguranta pe viitor o sa fie mult mai mult.
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte): De fiecare data cand intru pe server  ma apuc sa strag resurse. Cand sunt eventuri, particip, ba chiar am reusit sa castig 2 premii. Votez serverul in fiecare zi, deoarece consider ca merita toate voturile noastre.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?: Desigur. Pot lucra in echipa cu oricine si sunt sigur ca, daca voi fi acceptat, ma voi intelege cu toti.
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: Am o experienta potrivita pentru aceasta sarcina si imi place foarte mult sa ajut. Prin obtinerea acestei functii, imi pot indeplini visul, acela de a ajuta jucatorii aflati in primejdie.
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: Nu stiu daca vor aparea beneficii, echipa se descurca foarte bine si cred ca prin prezenta mea aici, voi aduce un plus grupului.
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: Nu am avut ocazia sa ii cunosc pe toti, dar cand am avut nevoie m-au ajutat cu orice si tin sa le multumesc.
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: Deoarece este un server foarte bun si vreau sa am ocazia sa il ajut. Sper ca voi fi acceptat pentru a putea demonsta acest lucru. Vreau ca playerii sa beneficieze de cele mai bune conditii, prin rezolvarea oricarei probleme cu ajutorul nostru.
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: Am acordat 9 voturi.
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?:  Desigur.
16) Alte mentiuni: Sper  sa mi se acorde o sansa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satra_B_E_N_Z - Respins, nu ai respectat modelil. Si ai lipsa de seriozitate.

RiDGE - Acceptat pentru teste.

 

 

Puteti posta in continuare cererile dvs. pentru obtinerea sarcinii de helper dupa modelul postat in primul post. Cititi bine primul post pentru a fi acceptati. Datele completate vor fi verificate.

Discutiile pe server legate de raspunsuri sunt interzise. De asemeni si pe forum. Daca aveti nelamuriri va rog sa le lasati in PrivatMessage aici pe forum, nu whisper in joc sau alte modalitati

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc:  Infractor
2) Varsta:  18 ani
3) Detii cont de Minecraft cumparat?:  Da
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte)   Trecutul meu cu acest joc este ca o relatie a-s putea spune. Am avut si pauze dar am avut si momente minunate, joc de cand aveam 15 ani, totusi nu sunt sigur, imi  amintesc ca aparuse 1.6.4 cand m-am apucat sa joc multyplayer. Am excelat pe mai multe servere romane , cat si internationale. Detin o experineta de minin 3 ani. 
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut?:  Am avut toate functiile posibile, si acest lucru imi da curaj sa fac aceasta cerere, deoarece stiu cum sa vorbesc cu fiecare tip de persoana si datorita calmului pe care il am pot spune ca sunt o persoana mai aparte.
6) Ai citit regulamentul serverului?: De 2 ori.
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]: 14h 10m .
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) : Dupa cum am spus si mai sus, sunt o persoana calma, ma intergez in orice tip de discutie, stiu sa glumesc, dar stiu si cand trebuie sa fiu aspru, dur , etc. Ziua mea pe server incepe cu folosirea comenzii /vote , nu din cauza banilor pe care ii primesc, ci pentru simplu fapt ca imi place acest server. Tin sa mentionez ca am mai avut trecuturi pe server , si din aceasta cauza pot trage aceste concluzii plauzibile. Pe server imi place sa construiesc, sa ajut persoane. Un exeplu recent la care jucatorul  -Blank- poate sa afirme, este ca i-am contruit o casa moderna pe proprietatea lui, lucrul care m-a facut sa am o parere buna despre acest jucator este ca la sfarsitul lucrarii pe care am facut-o, el m-a lasat sa tin toate itemele de care am avut nevoie sa construiesc casa. Acest fapt imi arata ca exista potential, si nu numai, exista lume foarte prietenoasa.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?: Desigur , a-s putea spune ca ma cunosc destul de bine cu o mare parte din staff.
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte): La fel cum obisnuia sa imi spune batranul meu bunic , dumnezeu sa-l ierte ,"Daca poti ajuta, atunci ajuta. Dar daca nu poti face asta,cel putin nu fa rau". Aceste vorbe ma ajuta sa iau anumite decizii cu alti ochi. Cred ca sunt menit pentru acesta sarcina deoarece sunt familiarizat cu conceptul de a ajuta o persoana, nu ca am fost invatat sa ajut, ci iubesc sa fac acest lucru.
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte): Dupa parerea mea, prezenta de care sunt dispus sa o am zilnic fata de acest server este la fel de mare cu prezenta pe care o am zi de zi in viata reala. Beneficiile sunt destul de multe ca sa arate ce tip de persoana sunt , si de ce tip de persoana pot fii in anumite decizii. Calmitatea mea este un atu care nu multe persoane stiu sa-l controleze. Creativitatea de care dispun in momentulde fata este foarte interesanta. Si in ultimul rand , un beneficiu care se va vedea pe acest server , fiind intergrat in grupul staff v-a fii ordinea si pacea pe acest server minunat.
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) : Nu am de ce sa ma plang, imi plac foarte mult persoanele alese pentru acest  job, se vede ca persoana care a acceptat aceste cereri stie sa ia in considerare toate aspectele unui jucator.
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte): Doresc sa ofer ajutor acestei comunitati prin simplul fapt ca suntem uniti, un exemplu recent este ca in data de azi 03/06/2017 , 2 persoane au venit pentru prima data pe acest server. le-am urat bun venit, le-am daruit 2 diamante fiecaruia, erau fericiti. Ce m-a facut sa vad potentioalul in mine este ca la jumatate de ora, intra inca o persoana noua pe server. La care nu doar unu, ci amindoi au salutat-o pe acea persoana , si ce m-a facut sa am zambetul pe buze este ca amindoi si-au dat cate un diamant persoanei noi. Agest gest mi s-a parut extraordiar
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: 6 

15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: Sunt ferm convins de acest lucru .

 16) Alte mentiuni: Nu am nici o mentiune.

 

Pentru a fi valida cererea dumneavoastra si a fi ferm convins de faptul ca ati citit in intregime acest topic acordati like.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: Holdie
2) Varsta: 16
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: Nu
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte):Am o experienta de 4 ani pe Minecraft ..
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut?: Da Moderator, Admin,Helper
6) Ai citit regulamentul serverului?:Da
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]:15
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte):Eu intru pe Server in fiecare zi ,eu stau 5-6 ore pe Zi .
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?: DA pot.
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) :Pt ca vreau sa fie un Sv cu multi playeri si poate o sa ajunga Nr 1 in lume .
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte):Nu ar mai fi asa multi care folosesc hack si care fac reclama la alte sv .
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte):Foarte buni ,respectuosi,tot timpul de ajuta .Dar nu sunt prea activi.
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte):Pt ca sunt multi cu hack si multi care injura si nu tot timpul este vreun grad on .
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]:12 ori am votat
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: Da
16) Alte mentiuni:Sper sa fiu Acceptat in grupul de MC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc:  NEWTV
2) Varsta: 17
3) Detii cont de Minecraft cumparat?:  Nu,  nu detin.
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Destula experienta, pot zice undeva pe la 5 ani, inainte de 1.5.2 cand distractia era maxima.
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut?:  Da, de la Builder pana la Operator (luat prin donatie).
6) Ai citit regulamentul serverului?: Da, l-am citit.
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]: 3 days, 16 hours and 32 minutes.
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) In fiecare zi construiesc, si iar construiesc, imi place sa construiesc, imi caut ceva amici sa ma joc, minam, exploram, ne ducem prin nether, le arat constructiile mele, vand case.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:  Da.
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Deoarece sunt o fire calma, vad ca nu prea sunt helperi, 2 helperi mai vad cateodata dar stau AFK vreo 2 ore per zi.. ( cateodata ).
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Incepand de la activitate pana la seriozitate, pot ajuta playerii cu orice.
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) TheTyty e de treaba, Razewr sau cum il cheama nu prea il vad pe server, sta mai mult afk.
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Deoarece am mai fost helper si vreau sa fiu din nou, am vazut ca sunt multi playeri ce nu stiu anumite lucruri, mai mult adminii fac treaba in locul helperilor.
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: 12
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?:  Da.
16) Alte mentiuni: Noroc tuturor!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Infractor - Acceptat pentru teste.

Holdie - Respins, nu ai respectat cerintele.

NEWTV - Respins, nu ai respectat cerintele.

 

@NEWTV @Krisztian  @Infractor

 

 

Puteti posta in continuare cererile dvs. pentru obtinerea sarcinii de helper dupa modelul postat in primul post. Cititi bine primul post pentru a fi acceptati. Datele completate vor fi verificate.

Discutiile pe server legate de raspunsuri sunt interzise. De asemeni si pe forum. Daca aveti nelamuriri va rog sa le lasati in PrivatMessage aici pe forum, nu whisper in joc sau alte modalitati

Edited by VRazvan

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc:  Satra_B_E_N_Z
2) Varsta:  16
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: Nu
4) Ce experienta ai ca si jucator Minecraft: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Cariera mea ca jucator de minecraft a inceput sa se dezvolte de la inceputul versiuni 1.4.2. Pe atunci imi placea foarte mult sa joc pe skyblock dar jucam de asemenea si pe survival sau skypvp. Schimbam  serverele ca pe sosete cand m-am apucat, deoarece muream , pierdeam toate itemele pe care le acumulasem si  ma suparam foarte tare din cauza asta.
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut?:  Da, tot de Helper.
6) Ai citit regulamentul serverului?: Da
7) Cat timp ai activ in prezent pe server?[use: /ar check]: 1 day, 5 hours and  52 minutes
8) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) De fiecare data cand intru pe server primul lucru pe care il fac este sa folosesc comanda /vote iar   deoarece nu joc pe acest server singur ci impreuna cu un prieten dupa ce votam ne apucam de treaba. Aceasta treaba consta in urmatoarele lucruri: de obicei el construieste iar eu aduc materialele dar de curand am vazut o casa destul de interesanta la care am inceput sa lucrez. 

Cand ma plictisesc imi iau o sabie si incep sa ma lupt cu pigman in nether.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?: Desigur, sunt o persoana care se poate face pe  placul tuturor, stiu cum sa vorbesc  cu orice tip de persoana.
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Ma face sa cred ca sunt menit pentru aceasta functie faptul ca eu sunt o persoana careia ii place sa ajute si sa salveze, cand eram mic era sa il calce pe un prieten masina iar eu l-am salvat si de atunci mi se spune ''delfinul'' .
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) As putea organiza eventuri individuale care sa nu constea numai in spawnere  de diferite feluri si keys pentru event,  si as putea ajuta la mentinerea unui limbaj adecvat pe server si asa membri staffului vor aveam mai mult timp sa se ocupe de dezvoltarea serverului.
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte)  Imi pare rau dar nu prea am vazut membri din staff care sa aiba grad helper. Un singur player cu Helper am vazut pe server de cand joc si acela mi se pare ca isi merita gradul adica ajuta playeri cand este intrebat cate ceva  si le vorbeste frumos.
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?: (Mentiune: Minim 32 de cuvinte) Eu imi doresc sa ajut serverul, deoarece mi se pare ca este un server care ar trebui sa ajunga prin topuri. Dupa parerea mea este unul dintre cele mai bune serrvere de minecraft pe care am jucat pana acum fiindca are staff activ si care  chiar le raspund playerilor la intrebari .
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: 16 momentan
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: Cu siguranta.
16) Alte mentiuni:  Fara mentiuni de data asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...