Jump to content
Sign in to follow this  
SCA

Primul transfer pentru Lăcătuș. A fost 11 ani junior în Ghencea și spune răspicat: "Am venit la adevărata Steaua"

Recommended Posts

batfoi transfer steaua

 

Steaua Armatei s-a reunit luni și a bifat și primul transfer din această iarnă. În 2018, Marius Lăcătuș, Ștefan Iovan și Ion Ion îl vor avea sub comandă pe Marius Bâtfoi, jucător cu 12 meciuri în Liga 1 și care a făcut junioratul la Steaua.
Acum în vârstă de 27 de ani, Bâtfoi a crescut în Ghencea de la 6 ani. A fost junior la Steaua mai bine de un deceniu, în perioada 1996-2007, deci în ambele posturi ale actualului club din Liga 1: de când aparținea de Armată, până în "epoca Becali".
Acum, atacantul spune că aceasta este "adevărata Steaua" și vrea să rămână acolo pentru toată cariera.
”Am venit aici pentru că e un proiect interesant, am venit pentru că sunt suporterii alături de echipă, alături de adevărata Steaua. Aveam oferte de la liga a doua, dar între ce e acum la Steaua şi ce e în liga a doua nu mi se pare o diferenţă prea mare. Eu am copilărit în Ghencea, de la şase ani am jucat acolo. Rămân la Steaua toată cariera”, a spus Bâtfoi pentru ProSport.

 

Sursa: digisport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...