Sign in to follow this  
Shc

[Implementat]Propunere Tunning

Alegerea pe care o faceti vreau sa aibe si o justificare.  

13 members have voted

1. 1. Sunteti de acord?

• Da (justificare)
      11
    • Nu ( justificare)
      2

20 posts in this topic

Titlu topic: Tunning

Nick server: FTP

Descriere:  Vreau sa fiu scurt si la obiect cu aceasta propunere . De cand m-am reapucat am vazut schimbari in masa , si mi-a sarit in ochi aceea asiugrare pe care o facem la masina , cred ca e pe o luna .Hai sa ne legam de aceea asigurare la tunning .

Adica ;  Sa marim costul la asigurare ( Sa depinda si de masina daca se poate , daca nu o lasam la toate la fel) o marim gen pana la 1kk-2kk pe sapt , Si sa crestem in masa pretul la tunning pentru ca am putea sa ne legam de asta la vanzare/cumparare . O masina de timp 'sport' ; -jante , -suspensie , -nos , culoare sa coste in jur de 1kk-1.5kk . La o masina de tip classic (savanna , blade etc.) costul sa fie intre 3-5kk si la masina de tip sultan , elegy  etc. sa fie de 5-6kk . In momentul de fata 75% din server detine infernus , sultan . Hai sa facem in asa fel ca si restul de masini sa coste cam cat e in ds sau chiar putin mai mult daca o sa aibe tunning full.

Va multumesc.

Edited by Shc
  • Like 4

Da, e buna ideea, sa fie facuta asigurarea aia gen si pentru tuning, gen sa nu-l pierzi atata timp cat ai asigurare, si astfel da ai putea face si o afacere buna cu o masina tunata si cu asigurare, dar sa scrie cumparatorului si detaliu asta (cat e valabila asigurarea)

• Like 1

Just now, ChrisAngel said:

Da, e buna ideea, sa fie facuta asigurarea aia gen si pentru tuning, gen sa nu-l pierzi atata timp cat ai asigurare, si astfel da ai putea face si o afacere buna cu o masina tunata si cu asigurare, dar sa scrie cumparatorului si detaliu asta (cat e valabila asigurarea)

Vezi , te-ai prins deja unde bat.

Pro. Trebuie facut ceva si cu acea asigurare. Atat ca eu zic ca ar trebui sa fie o suma lunara, nu saptamanala. 

De asemenea ar fii interesant sa puneti asigurarea obligatorie, iar daca nu isi platesc asigurarea sa nu poata tuna masina, sau sa scada pretul masinii. Multi stau cu 10 infernus-uri si nu fac nimic cu ele, sa plateasca la ele daca le tin.

• Like 1

Pro ! Este o idee foarte buna !

Sunt pro, doar ca ar trebui sa primeasca un procentaj din asigurare si biz-ul la care a fost tunata masina.. deoarece daca va functiona asa sistemul daca am inteles eu bine detinatorii de tunning-uri nu vor face nici un ban.

6 minutes ago, psNNN said:

Sunt pro, doar ca ar trebui sa primeasca un procentaj din asigurare si biz-ul la care a fost tunata masina.. deoarece daca va functiona asa sistemul daca am inteles eu bine detinatorii de tunning-uri nu vor face nici un ban.

Ba chiar da , de ex in mom. de fata cand tunezi un sultan costa in jur de 100-150k , asa daca o sa coste 5-6kk cei care detin tunningul respectiv sa ia in jur de 200k max 500k per masina

1 minute ago, Shc said:

Ba chiar da , de ex in mom. de fata cand tunezi un sultan costa in jur de 100-150k , asa daca o sa coste 5-6kk cei care detin tunningul respectiv sa ia in jur de 200k max 500k per masina

Nu e bine nici atat de mare cheltuiala.. Pai asa nu e deloc ok , cel care detine biz ul in maxim 1 saptamana devine milionar..

3 minutes ago, LaRkinnn said:

Nu e bine nici atat de mare cheltuiala.. Pai asa nu e deloc ok , cel care detine biz ul in maxim 1 saptamana devine milionar..

Atunci hai sa-i lasam 100k/masina ( aici ma refer la elegy sultan savanna , cele care necesita mult tunning) si la o masina normala (50k ) deitnatorul nu o sa castige foarte mult doar ca o sa ne coste pe noi mult mai mult sa le tunam . 

Si gen daca eu am asigurare pe masina 1sapt , si o am tunata si explodeaza nu pateste nimic , iar cand expira asigurarea daca se intampla ceva ne luam remove tunning 

Edited by Shc

PRO . Trebuie sa ajutam cumva si playerii care cumpara masini din DS si vor sa le vand , sa faca si ei un profit sau ceva ..

• Like 1

22 minutes ago, Shc said:

Atunci hai sa-i lasam 100k/masina ( aici ma refer la elegy sultan savanna , cele care necesita mult tunning) si la o masina normala (50k ) deitnatorul nu o sa castige foarte mult doar ca o sa ne coste pe noi mult mai mult sa le tunam . 

Si gen daca eu am asigurare pe masina 1sapt , si o am tunata si explodeaza nu pateste nimic , iar cand expira asigurarea daca se intampla ceva ne luam remove tunning 

Asa e ok ! Pro pentru propunerea ta, 100k masinile ce necesita tunning mai mare si pentru cele mai simple , 50k/persoana !

• Like 1

Pro. Chiar n-am crezut ca shaco gandeste dar chiar e un sistem de econoomie ceea ce a spus el acolo. Bravo ma shaco pentru propunere.

• Like 1

Pro! O idee foarte buna.

pro, suna bine

PRO. Sunt de acord cu propunerea ta @Shc. Sa speram ca se va pune in aplicare.

Pro, mai ales faza sa difere asigurarea in functie si de cat e de scumpa masina !

CONTRA - Mi se pare degeaba propunerea ta. Deoarece, asigurarea include repaircar si sa nu pierzi tunningul. Deci ce rost mai are propunerea ta? Si asa mie mi se pare cam prea scump. Daca tu nu folosesti masina zilnic, ii prea scumpa asigurarea.

Edited by victor1422

14 hours ago, victor1422 said:

CONTRA - Mi se pare degeaba propunerea ta. Deoarece, asigurarea include repaircar si sa nu pierzi tunningul. Deci ce rost mai are propunerea ta? Si asa mie mi se pare cam prea scump. Daca tu nu folosesti masina zilnic, ii prea scumpa asigurarea.

Sa inteleg ca tu faci parte din aia 75% cu 5-6 masini si vrei sa ramai si cu bani ? Pai omule tu sti ce inseamna o economie pusa bine la punct ? Ma asteptal la contra cu motive mult mai bune ca astea (E SCUMP ) nu-ti convine sa iei o masina din ds si sa o vinzi mai scump ?  Ma opresc aici . 

Edited by Shc

1 hour ago, Shc said:

Sa inteleg ca tu faci parte din aia 75% cu 5-6 masini si vrei sa ramai si cu bani ? Pai omule tu sti ce inseamna o economie pusa bine la punct ? Ma asteptal la contra cu motive mult mai bune ca astea (E SCUMP ) nu-ti convine sa iei o masina din ds si sa o vinzi mai scump ?  Ma opresc aici . 

Fac parte din aia, care daca nu erau ajutati de altii, nu aveau nimic. Am revenit la joc in 26 noiembrie si aveam doar 20kk.

@Shc done.

Implementat.

Edited by Vladutz26
  • Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.