Sign in to follow this  
Scorpionu

[Propunere] New Factions

14 posts in this topic

Consider ca "totul e vechi, nimic nu e nou" incerc sa propun o factiune noua, asta daca scripterul are ceva timp liber, imaginatie etc.

Nick server: Scorpyonu

Descriere:  Dupa cum ii spune si titlul topicului sugerez sa se intemeieze o factiune noua care sa includa putina activitate cum ar fi:

Nume :  Road Runners

(Factiune de Motociclisti/Clan de Bikers ) Rivala oarecum factiuni FMA.

Locatie Spawn: https://ibb.co/iMpLTm 

Skin:

Skin_291.png Skin_290.pngSkin_254.pngSkin_248.pngSkin_247.pngSkin_181.png Sau altele (e doar un exemplu)

Vehicle: 

Vehicle_463.jpgVehicle_468.jpgVehicle_521.jpgVehicle_522.jpgVehicle_586.jpg

Activitati: 

Sa fie putin mai dezvoltat precum:

-sa detina activitati DM - ex: Sa poti sa ataci 1-2 teritorii intr-o zi de la o anumita factiune.

-curse - ex: genu celor de la FMA

- challenge-uri- ex:  tot felul de puncte de atins prin sarituri pe cladiri, sunt  scari/rampe etc trasee de genul acesta. Cum e si in jocul normal cand faci un backflip primesti un anumit punctaj sau bani.

Etc. (Se pot aduce si alte sugesti) Ca un player vechi al acestei comunitati , dupa atata timp mi-as dori sa vad o factiune de genul acesta, o factiune neutra in care ai mai multe activitati pe mai multe planuri atat DM cat si Non DM

Sunt curios de parerile voastre atat PRO cat si CONTRA. Am incercat sa explic, cat mai scut si cat mai explicit. Sper sa fie "imaginabil" pentru toata lumea (daca nu...use "google" Bikers Factions)

Poate ajungem la un punct comun.

Multumesc frumos,

Scorpyonu.

• Like 5

Eu zic ca este o idee buna. Ar fi chiar bine sa puneti factiunile non-dm in SF. Inclusiv factiunea asta, iar asa sa se puna la punct un sistem sugerat de scorpy. (teritorii, stunturi, curse etc)

• Like 1

Un mare PRO, a revenit scorpy :D

• Like 1

Nu sunt prea putini playeri pentru o alta factiune? Unii vreti Tow Car, altii NG, tu acum esti cu Hells Angels astia. Cu School Instructor v-a trecut? :)) Eu nu mai joc dar zic ca idee. Cred ca-i mult mai misto sa ai 7-10 factiuni populate 30/30 decat sa ai 20 cu 5/30. Parerea mea.

O factiune de genul s-a propus de catre Pushki daca retin bine minte, cu mult timp in urma. N-ar fi rau sa existe, n-am nimic cu ea, chiar ar fi interesant ca si FMA sa aiba o rivala. Si misiuni pentru ei s-ar putea gasi de genul Fast and Furious. Curse intre ei, jafuri la TIR-uri, etc. 

• Like 1

2 hours ago, RaduReleu said:

Nu sunt prea putini playeri pentru o alta factiune? Unii vreti Tow Car, altii NG, tu acum esti cu Hells Angels astia. Cu School Instructor v-a trecut? :)) Eu nu mai joc dar zic ca idee. Cred ca-i mult mai misto sa ai 7-10 factiuni populate 30/30 decat sa ai 20 cu 5/30. Parerea mea.

O factiune de genul s-a propus de catre Pushki daca retin bine minte, cu mult timp in urma. N-ar fi rau sa existe, n-am nimic cu ea, chiar ar fi interesant ca si FMA sa aiba o rivala. Si misiuni pentru ei s-ar putea gasi de genul Fast and Furious. Curse intre ei, jafuri la TIR-uri, etc. 

Unii vor Surenos si Nortenos :)) 

Eu as fii pro pt o factiune noua la un numar mai mare de playeri, in momentul de fata contra. Pe server sunt factiuni care sunt efectiv inutile, nu au nimic de facut niciodata si ar trebui update-uri serioase la ele. Ar fii insa o idee pt. viitor, de ce nu.

Edited by Vladutz26
  • Like 1

2 hours ago, RaduReleu said:

Idem! Nu isi are rostul o factiune noua deocamdata, cand vom creste in numarul de playeri poate atunci.

Nu tineti socoteala numarului de player actuali ma baieti...nu asta conteaza, nu v-ati gandit poate ca de aia nici nu sunt playeri, pentru ca nu mai e nimic nou pe server, nimic interactiv,  multe factiuni in care chiar te plictisesti de-a dreptu.

Ganditi-va ca la fiecare wipe s-au tot scos din factiuni si asta nu a facut decat sa respinga multi din playerii care indrageau acele factiuni...pai cum sa te astepti tu la mai multi playeri daca in loc sa aduci ceva nou si mai interactiv in factiuni, tu le scoti una cate una.

Cops, PD, FBI care au ramas sunt cei mai degeaba, cu sistemu asta re rob bank trebuie sa-i rogi sa te lase sa-i omori ca sa dai rob, cat de rp mai este asta? Lasa ca e ok asa, altceva ar fii mult prea hard role-play pentru unii. :-j

Trebuie la multe factiuni refacut si regulamentu, gandit mai bine, dar poate trebuie si implicarea liderilor care sa se gandeasca la lucruri care ar schimbe factiunile.

• Like 1

@RaduReleu intr-adevar, si eu prefer factiuni putine dar pline. Dar in cazul acesta e ceva nou. Degeaba avem 5-10-15-20 factiuni daca majoritatea au acelasi tip de activitate.

Rakon frumos avataru din Taboo :)) trebuia sa zic asta....

Sa ne intelegem eu apreciez orice parere chiar daca e pro sau contra..

Mi-am exprimat opinia din punct de vedere ca player....

Eu sincer mi-as dori o factiune noua ca si player al acestei comunitati din anul 2009. Cati ani aveai tu in 2009 cand eu jucam samp  pe eg?

Mno eu zic, ca 80% din playeri is vechi ca si mine 2010,2012 aproximativ. cu siguranta si ei isi doresc, ceva nou.

Acum playeri ca Lark care e lider si se teme sa nu ramana fara membri.....pana mea frate...daca ai potential ii ti langa tine e doar un exemplu ca lider.

Eu oricum stiu ca nu sunt scripteri oricum nu o sa se faca, chesti asta sa fim seriosi.

si daca is 20 de playeri o factiune de genu sa ii tina uniti sa ii faca activi eu zic, ca e blana sa fim seriosi.

M/f? Taxi? pai ce faci tu ca player in factiuniile astea? Nici in FBi nu ai ce face nici PD....sa fim seriosi acuma.

In care e activitate...Yakuza Bloods Crips Lcn si Hitman restu sunt out....si in acestea ca sunt teritorii si hitman contracte.

Tot vorbiti aiurea.

E doar o parere de player vechi nu am nimic, cu nimeni nici nu ma intereseaza

Doar imi doresc, ceva nou sa ma mai joc si eu de exemplu.

Sa nu o luati personal

Pace & iubire :*

eG4life 

Edited by Scorpionu

Interesanta propunere, nu am nimic impotriva dar in momentul de fata este inutila pentru ca suntem prea putini playeri. Pana sa ajungem sa facem o factiune rivala FMA-ului hai sa facem ceva cu FMA-ul pentru ca eu ma chiuni sa recrutez membri. Deabi am 5 membri si toata lumea ma intreaba ce fac in afara de curse. Activitatile astea cu stunt-uri  si RP am putea sa le adaugam la FMA sa o facem mai interesanta, mai cautata si apoi sa facem o factiune noua.

• Like 1

On 01.02.2018 at 6:49 PM, kid16 said:

Interesanta propunere, nu am nimic impotriva dar in momentul de fata este inutila pentru ca suntem prea putini playeri. Pana sa ajungem sa facem o factiune rivala FMA-ului hai sa facem ceva cu FMA-ul pentru ca eu ma chiuni sa recrutez membri. Deabi am 5 membri si toata lumea ma intreaba ce fac in afara de curse. Activitatile astea cu stunt-uri  si RP am putea sa le adaugam la FMA sa o facem mai interesanta, mai cautata si apoi sa facem o factiune noua.

Adevarat, un mare PRO pentru propunere, chiar n-ar strica sa fie profilata factiunea FMA si pe NRG / Bikes / Stunts. Sa se poata crea checkpoint-uri unde sa se poate ajunge prin stunts create de membrii FMA rank 5-6 sau doar lider prin comanda /stunt,  apoi prin comanda /stunts sa poata fii aleas un stunt in care sunt invitati toti playeri sa incerce sa ajunga prin comanda /joinstunt, iar premile sa fie ceva mai considerabile, sa zicem 1.500.000$  pentru primul care ajunge, 1.000.000$ pentru al 2-lea si 500.000$ pentru al 3-lea, iar cate un stunt sa poata fii realizat odata la 30min de catre un membru fma rank 3+. 

Mai trebuie schimbat bonusul pentru Race record care a fost scazut la wipe de la 250k la 50k pe textdraw apare ca castigi 250k dar in realitate iei doar 50k. Datorita econmie actuale ar trebui marit chiar la 500k.

Sper sa fie luat in seama macar aceasta propunere si sa se incerce realizarea acesteia pentru a mai schimba ceva la acest server...

Edited by ChrisAngel
  • Like 1

6 hours ago, ChrisAngel said:

Adevarat, un mare PRO pentru propunere, chiar n-ar strica sa fie profilata factiunea FMA si pe NRG / Bikes / Stunts. Sa se poata crea checkpoint-uri unde sa se poate ajunge prin stunts create de membrii FMA rank 5-6 sau doar lider prin comanda /stunt,  apoi prin comanda /stunts sa poata fii aleas un stunt in care sunt invitati toti playeri sa incerce sa ajunga prin comanda /joinstunt, iar premile sa fie ceva mai considerabile, sa zicem 1.500.000$  pentru primul care ajunge, 1.000.000$ pentru al 2-lea si 500.000$ pentru al 3-lea, iar cate un stunt sa poata fii realizat odata la 30min de catre un membru fma rank 3+. 

Mai trebuie schimbat bonusul pentru Race record care a fost scazut la wipe de la 250k la 50k pe textdraw apare ca castigi 250k dar in realitate iei doar 50k. Datorita econmie actuale ar trebui marit chiar la 500k.

Sper sa fie luat in seama macar aceasta propunere si sa se incerce realizarea acesteia pentru a mai schimba ceva la acest server...

Alta idee foarte buna. Idei sunt si speram ca le veti si pune in aplicare...