Jump to content
Sign in to follow this  
ArSsurA

De la ”La Romatada”, la ”Prăbușirea imperiului catalan”. Reacțiile presei europene, după eliminarea Barcelonei

Recommended Posts

Barcelona a fost eliminată umilitor din sferturile UEFA Champions League. 

 

Catalanii au pierdut cu 0-3, pe Olimpico, după ce câștigaseră în tur, cu 4-1.

 

Presa din Spania a părut șocată de evoluția jucătorilor lui Ernesto Valverde.

 

”Prăbușirea imperiului catalan”, a fost titlul pe Marca, unul dintre ziarele de casă ale rivalei Real Madrid. ”Eșec istoric pentru Barcelona”, au notat și cei de la As. 

 

NzAwJmhhc2g9Mzg4OWNlZWI0MGYzZWZmZTViNWEz

 

"Barcelona, fiasco la Roma", au scris ziariștii de la Mundo Deportivo, în timp ce Sport.es a notat: "Arrrivederci Barca" 

 

NmQyZjJkOGM1OWIyNzE2NGJiMTEyNTVkZWYzOTY4

 

"Nu am fost în stare să jucăm nicio clipă jocul nostru obişnuit. Roma a făcut o partidă mare, trebuie să îi felicităm pentru ce au realizat. În nicio clipă, noi nu am fost conectaţi la importanţa acestui retur. Cu toţii suntem demoralizaţi, trebuie să ne revenim repede pentru că ne aşteaptă încă două competiţii pe care putem să le câştigăm. Sezonul e unul lung şi acesta e fotbalul: câteodată se întâmplă şi astfel de lucruri care nu ne plac", a spus Valverde.

"Îmi pare rău pentru toţi suporterii noştri din toată lumea. Am trăit cu iluzia că suntem deja calificaţi în semifinale şi asta ne-a costat. Roma a jucat mai bine şi a meritat calificarea. E o zi foarte tristă pentru Barcelona", a comentat Bartomeu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...