Jump to content
Sign in to follow this  
Andrei26

Tatăl lui Dua Lipa organizează propriul festival

Recommended Posts

Tatăl lui Dua Lipa organizează propriul festival. Uite unde va avea loc !

 

 

nintchdbpict000376290226.jpg

 

Ce faci atunci când fiica ta este o cântăreață faimoasă? Îți faci propriul festival! Se pare că pe aceeași idee a mers și tatăl lui Dua Lipa, care va organiza festivalul SunnyHill, în Pristina, Kosovo, orașul natal al artistei. Evenimentul va avea loc în perioada 10-12 august, iar Dua Lipa va fi headliner, alături de Action Bronson și de DJ-ul numărul 1 din lume, care va fi anunțat pe 17 iulie.

 

Artista le-a povestit și fanilor săi despre festival, printr-o postare pe Twitter:

„Sunt atât de mândră că tatăl meu, care a avut o idee și un vis, face exact ceea ce își dorește. Îmi place să cred că am moștenit perseverența și ambiția de la ambii părinți, care mi-au arătat că doar prin muncă, vei străluci într-o bună zi.”, a scris artista.

 

Dua Lipa a menționat că 25% din încasări se vor duce către fundația SunnyHill, care susține tinerii talentați din Kosovo. De altfel, tot line-up-ul include numai artiști din Kosovo, o parte dintre ei fiind vechi prieteni de-ai artistei.

 

Sursa: eGaming

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...