Aleksa

[Portofoliu]Aleksa

41 posts in this topic

Aleksa48.png

🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥

@iTA

i_TA.png  i_TA_2.png  i_TA_4.png  i_TA_3.png

🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥

• Love 1

z_Cosmin.png z_Cosmin_1.png

z_Cosmin_2.png z_Cosmin_3.png

@Vlad26

Aleksa40.png  Aleksa41.png

• Like 1

@Vlad26

Vlad26.png

• Like 1

Jp_Nas_Ty1.png  Jp_Nas_Ty2.png  Jp_Nas_Ty3.png

• Like 1

BKP1.png  BKP2.png  BKP3.png

• Like 1

BKP5.png  v_Z_o_R1-gif.gif  Aleksa3-gif.gif  Aleksa4-gif.gif  Aleksa5.png  

Kurumi1.png

• Like 1

Lasa avatarele, e usor de lucrat pe ele oricat de delicata ar fi lucrarea lor, e o chestie usoara sti bine asta. Axeaza-te pe semnaturi, lucreaza la coloristica, pe unele nu ai accentuat cum trebuie. Textul la unele mai trebuie lucrat, sa sti ca de multe ori iese mai ok fara text decat cu el. Border-ul lasa-l nu-l mai folosi, oricat de mult iti place, si daca vrei sa-l folosesti axeaza-te pe ceva simplu, pentru ca tu trebuie sa atragi atentia asupra intregii lucrari, daca ai aplicat un border care nu este in compozitia cu lucrarea in sine, ai esuat. Sper sa te ajute, nu-s eu mai bun ca al tau dar sunt niste sfaturi si pe unele le poti asculta pe unele nu :)) .

Cele de pe prima pagina nu stiu pe ce site le uploaezi dar nu le pot accesa :( .

Joci lol? daca da hai la 1v1, castig imi faci un gift avatar.

Nu, nu joc LoL.

1) Lucrez cum vreau;

2) Folosesc ceea ce vreau pe lucrarea respectiva;

3) Daca gresesc, asta e, nimeni nu s-a născut invatat;

4) Lucrez ceea ce vreau userbar, avatar, semnătura s.a.m.d. :) 

• Like 1

Stiam ca o sa le iei ca niste critici si observ ca nu ma inghiti. Au fost doar sfaturi, le acccepti bine, nu si asa ii bine, spor. Nu judeca dupa coperta.

Posted (edited)

Acest topic nu e facut pentru “Off-Topic”,

Si acest TOPIC este detinut de @Aleksa,

Indicand ca; Poate posta ce vrea (Legat de Design).

Si ca ea decide daca face sau nu un “gift”. 

(I-am cerut un avatar, si nu am rugat-o sa-mi faca un “gift” insa aceasta a decis sa-mi faca unul cu un avatar diferit.)

Nu tin parte nimanui, doar am listat “Topic Owner’s Rights.”,  la care Aleksa are dreptul deoarece DETINE acest Topic.

Edited by AjaxRPP

@PriMe @iTA help

Nu te contrazic, al 2-lea post al meu a fost off-topic, trebuia sa discut cu ea in privat, insa s-a rezolvat problema, pentru acel post imi acest pedeapsa. Legat de ce s-a discutat mai sus au fost niste sfaturi, poti sa le iei critici daca tu consideri asta, insa ce sfaturi am primit eu acuma 4-5 ani le ofer si eu la randul meu. Deoarece in domeniul designului mereu iti doresti sa evoluezi si orice sfat / critica pentru Aleksa o va ajuta. In primul rand ea lucreaza cum a si precizat cum doreste si pe ce doreste, insa scopul unui portofoliu este de a posta creatiile tale si de a astepta pareri / sfaturi sau orice comentariu legat de aceste lucrari. Si pe langa asta, la fel ai facut si tu off-topic, pentru ca puteai trimite PM la un moderator, iar daca Aleksa voia sa imi dea o sactiune din cate stiu pe sectiunea grafica are si ea acces la asa ceva, nu cred ca are nevoie de cineva sa ii ia ajutorul.

Esti nou pe comunitate fata de mine, ti-am explicat putin trecutul meu, te respect de acea nu te jignesc si nici nu o sa continui sa ma ' cert ' cu tine, daca ai o problema anume, te astept pe PM o discutam si o rezolvam.

Criticile mele nu au fost generale, ci asupra unor creatii, dar am uitat sa mentionez care, scuza-ma :( .

Pe final, dupa cum ti-am zis o sa iti zic si ce apreciez:

1) Vorbeam prima data de coloristica pe care o pui in aplicare, in majoritatea avatarele, cand ma refeream ca nu accentuezi bine, nu ma refeream la nuantu pe care o alegi, ci cum pui unele elemente mai in evidenta decat celalalte ( daca tin minte le ajustezi din level, daca gresesc scuze :)) )

2) Cand am zis de text, la lucrarea facuta pentru Ita, acel scris mic ' egaming.ro ' tipul si formatul lui strica, insa iTa se potriveste, alt exemplu cel cu zCosmin, tipul, culoarea si sunt sigur ca ai lucrat si pe margine pentru a se imbina cu imaginea in sine, a fost foarte bine lucrat, o singura chestie marimea, eu zic ca arata mai bine daca l-ai fi ' inghesuit '

3)Borderul pentru cei ce nu activeaza si nu au activat in domeniu ( indiferent ca un job sau ca hobby ) ei nu o sa observa importanta unui border, ii ca o rama foto, degeaba pui o poza frumoasa cu cei apropiati, daca rama ii urata, o sa fie un ehh. Exemplu il dau lucrarea cu vultur ' Jonasty ' ideea borderului ii bine, insa culoarea ar fi fost mai ok ceva deschis.

Repet sunt niste pareri / sfaturi nu critici, nu revenit pe comunitate cu ideea de a face rau sau a critica ci de a ajuta, ca m-am exprimat gresit prima data scuzati-ma. Per ansamblu imi place cum lucrezi, iti lasi amprenta pe lucrari, adica ai un stil al tau aparte, si ii foarte bine sa te dezvolti pe o idee, se vede ca lucrezi si nu arunci acolo niste auto contraste, si se vede ca iti place ce faci cea ce apreciez foarte mult. Sper sa ma asculti si intr-o zi cand ai liber sa te gandesti sa lucrezi pe o semnatura, ai mai multa libertate si mai multe posibilitati.

Cu multa munca si rabdare, in scurt timp poti ajunge la clasificarea de semi-pro.

Va doresc o seara placuta.

• Love 1

Free1.png  Claus2.png  Claus3.png  Dilara1.png

• Like 2

Mai dau și io p-aci, csf

Dilara1.png 

damnitsalesz4.png  damnitsalesz1.png  damnitsalesz2.png  damnitsalesz3.png 

Dilara4.png  Dilara14.png  Dilara13.png  Dilara11.png

Dilara10.png  Dilara5.png  Strawbz1.png  Strawbz2.png

Khalesia2.png  Kaya1.png  Teodora1.png  Teodora2.png

damnitsalesz_valeh1.png

Strawbz3.png