Sign in to follow this  
oldMVP

[Sugestii] DM, limitare factiuni etc.

20 posts in this topic

#1. Crearea unui virtual world pe teritoriul pe care se desfasoara un war. Adica membrii celor doua factiuni care desfasoara un war sa fie introdusi intr-un virtual world ( pe care doar membrii factiunilor respective il vad ) in momentul in care intra pe teritoriu.

#2. Implementarea unui sistem de tipul /order ( cum e la Hitman ) pentru factiunile DM. Presupun ca majoritatea ne-am plictisit doar de deagle si m4 si propun ceva de genul:

Rank 1 - deagle

Rank 2 - deagle + M4

Rank 3 - deagle + M4 + MP5

Rank 4 - deagle + M4 + MP5 + rifle

Rank 5 - deagle + M4 + MP5 + rifle + combat shotgun

Rank 6 - deagle + M4 + MP5 + rifle + combat shotgun + tec9

In acest fel cred ca rank-urile ar dobandi, din nou, un scop.

#3. Am vazut pe panel ca limitarea actuala este de 20/25 de membri. Nu stiu daca chiar asa este, dar daca este cea corecta, consider ca ar trebui schimbata la 10 membri ( cu tot cu lider ). 

#4. Introducerea in arena ( war-urile din arena ) a celor 4 dimensiuni disponibile la paintball. Cred ca ar fi ceva mai interesant sa mai schimbi zona.

#5. Cred ca s-a mai propus, dar o scriu in caz de s-a uitat :)). Consider necesara implementarea a unor misiuni pentru factiunea Taxi Company de genul: "Livreaza produsul x la 24/7 Y ". Aceste misiuni sa fie platite bine si sa aiba o limita zilnica ( gen sa poti face un anumit numar de misiuni pe ora ).

#6. Corectati pls greselile din textele afisate ( gen cand dai rob si etc ) deoarece sunt multe greseli si bat foarte urat la ochi.

Daca o sa mai am idei si o sa se inchida topic-ul o sa dau un PM si o sa revin.

Edited by oldMVP
  • Like 3

Pro la toate, trebuie ceva schimbat.

• Like 1

Se poate si o argumentare? Nu de alta, dar vad ca ultimele 2 postari au aceleasi nume :)) 

1. PRO, ar fi foarte folositor

2. PRO, dar sa nu se ceara bani ci materiale

3. Cred ca este deja limitat asa cum ai scris tu -> informatii joburi/factiuni.

4. PRO, ar fi fain daca s-ar implementa si o zona dedicata doar pentru brawl-wars. 

5. PRO pentru ceva misiuni sau recompense (gen premiu zilnic pentru cei mai multi km facuti cu pasageri) dar contra la acel exemplu. Aia este pentru job trucker, nu cred ca se potriveste la taxi. 

6. PROOOOOOOOOOOO, sunt prea multe greseli 

• Like 1

Sunt pro la toate mai putin cu tec-ul si cu combatul(in locul lui se poate pune shotgun simplu)

Spun asta pentru ca majoritatea o sa abuzeze de tec si o sa faca doar hit&run iar din start cei cu deagle,m4,mp5,rifle chiar si shotgun  sunt cam dezavantajati.

iar combatul este prea OP pentru RW un shotgun simplu cred ca  e destul de echilibrat.

+ la partea cu arenele pentru war s-ar putea adauga un virtual world si pentru aero LS, cel putin mie mi se pare ca ar fi foarte frumos.

• Like 2

PRO la toate!

• Like 1

Pro la toate!

Daca limitati la maxim 10 membri puteti reintroduce Surenos si Nortenos cu ocazia asta. Ar fi blanao

• Like 1

1. Pro.

2. Contra. Imi place ideea cu /order, le-am zis si eu acum 2-3 ani de asta, e frustrant sa dai /take gun m4 sau cum era de 10 ori sa ai suficiente gloante. Asa se implementeaza /order 1, 2 & 3, armele se fac din materialele din seif cu gloante suficiente.

3. Contra. Ideea mea e sa se scoata Crips si Bloods sau LCN si Yakuza. Sunt prea putini jucatori, 40-50. Majoritatea in factiuni non-dm. Mai bine se fac 2 factiuni de DM full, sa fie activitate in ambele, multi jucatori la RW-uri decat sa te bati 4v4, ca la war. Cand se va mai popula server-ul, sa se adauge si celelalte.

4. Pro.

5. Pro.

6. Pro.

• Like 1

Pro, mai ales 1 . + schimbarea programului de rw.

Dupa orele 20:00, majoritatea suntem afara ...

• Like 1

E greu sa faci un orar de rw care sa multumeasca pe toti. Se poate face ca inainte, interval de 4 ore intre rw-uri si lasat toata ziua. 

Nu stiu daca e cazul sa se faca virtual world, ala se face de obicei cand sunt foarte multi playeri si te incurca lumea. 

Pro la restul, in special la interior nou de arena.

1. Contra

2. Contra

3. PRO

4. Nu inteleg ?

5. PRO

6. Ce greseli? In ce limba? 

1 hour ago, Vlad26 said:

E greu sa faci un orar de rw care sa multumeasca pe toti. Se poate face ca inainte, interval de 4 ore intre rw-uri si lasat toata ziua. 

Nu stiu daca e cazul sa se faca virtual world, ala se face de obicei cand sunt foarte multi playeri si te incurca lumea. 

Pro la restul, in special la interior nou de arena.

In seara asta la RW, ne incurcai tu cu prietenii tai :)))
Deci? E sau nu necesar virtual world?

1 hour ago, HonciucGabriel said:

1. Contra

2. Contra

3. PRO

4. Nu inteleg ?

5. PRO

6. Ce greseli? In ce limba? 

Greseli in ambele limbi ( atat romana, cat si engleza ). Ma asteptam si la niste explicatii de ce nu esti de acord cu acele propuneri, dar ok :))

Greseli in ambele limbi ( atat romana, cat si engleza ). Ma asteptam si la niste explicatii de ce nu esti de acord cu acele propuneri, dar ok :))

1. Suntem prea putini jucatori ca sa ne calcam in picioare la rw. E si mai RP sa vada ceilalti cum va razboiti..

2. E ok cum e.

Totusi la 4 astept raspuns.. nu inteleg..

PS: Spune-mi o greseala de ortografie intalnita in text.

Edited by HonciucGabriel

On 8/12/2018 at 8:45 PM, RespawN said:

Sunt pro la toate mai putin cu tec-ul si cu combatul(in locul lui se poate pune shotgun simplu)

Spun asta pentru ca majoritatea o sa abuzeze de tec si o sa faca doar hit&run iar din start cei cu deagle,m4,mp5,rifle chiar si shotgun  sunt cam dezavantajati.

iar combatul este prea OP pentru RW un shotgun simplu cred ca  e destul de echilibrat.

+ la partea cu arenele pentru war s-ar putea adauga un virtual world si pentru aero LS, cel putin mie mi se pare ca ar fi foarte frumos.

9 hours ago, HonciucGabriel said:

1. Suntem prea putini jucatori ca sa ne calcam in picioare la rw. E si mai RP sa vada ceilalti cum va razboiti..

2. E ok cum e.

Totusi la 4 astept raspuns.. nu inteleg..

PS: Spune-mi o greseala de ortografie intalnita in text.

5zPbKNX.png

2 hours ago, Vlad26 said:

5zPbKNX.png

@sInK iti recunosti engleza de balta ?

• Like 1
  • Love 1
  • Haha 3

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.