Jump to content
Sign in to follow this  
VRazvan

➣ [Cereri] Helper Minecraft-Survival

Recommended Posts

Cereri pentru sarcina de helper pe serverul de Survival.

 

giphy.gif


leaderboard-184960-6.png

1. Informativ!

Serverul de Minecraft al comunității eGaming are nevoie de membrii staff pentru sarcina de ajutor în grupul Helper. Înainte de a depune o cerere, trebuie să fii conștient de faptul că ești nevoit să cunoști bine regulamentul serverului și să ai o activitate sporită pe serverul de Minecraft, fapt pentru care  te rugăm să fii activ cel puțin 24 de ore pe server pentru a fi luată în considerare cererea depusă. Nu avem nevoie de promisiuni de activitate sau altele asemenea. Cererile depuse fără a îndeplini această cerință minimă vor fi considerate deranj la adresa administrării serverului și pot fi sancționate. Cei care au avut sancțiuni aplicate pe cont sau care au încălcat la un moment dat regulamentul vor avea șanse mai mici de a obține sarcina dorită.

 

 

 

2. Link-uri utile de vizitat înainte de a depune o cerere.

Sarcina de Helper în cadrul serverului de Minecraft necesită luarea la cunoștință a tuturor informațiilor care pot fi consultate vizitând următoarele link-uri:

 

Quote

Adresa serverului: MC.eGaming.RO | Play.mc-eg.com
Forum: Forum.eGaming.RO
Sectiune Minecraft: http://mc-eg.com

Regulamentul serverului: http://mc-eg.com/regulament

 

 

 

 

3. Model cerere Helper:

 

Quote

1) Nickname în joc: -
2a) Vârsta: -

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului:
3) Deții cont de Minecraft cumpărat?:(Da sau Nu)
4) Ce experiență ai ca și jucător de Minecraft? -
5) Ai avut vreodată funcții pe alte servere de Minecraft? Dacă da, ce funcții ai avut și pe ce perioadă? Detaliază. -
6) Ai citit regulamentul serverului?: - (Da sau Nu)
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival? [comanda /ar check]: -
8 ) O scurtă descriere personală a comportamentului și activităților tale de zi cu zi pe server (minim 20 de cuvinte) -
9) Consideri că poți lucra în echipă cu restul membrilor din grup?:(minim 10 cuvinte) -
10) Ce te face să crezi că ești menit pentru această sarcină? (minim 10 cuvinte)  -
11) Ce beneficii ar aduce prezența ta în cadrul grupului? (minim 10 cuvinte)  -
12) Cum poți descrie actualii membri ai grupului de Helperi? (minim 10 cuvinte)  -
13) De ce vrei să oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO? (minim 10 cuvinte)  -
14) Câte voturi ai acordat până acum serverului? [comanda /vote] -
15) Dacă vei fi acceptat pentru teste ești sigur că deții bagajul de cunoștințe necesar să ajuți orice jucător? -

16) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunității? (mc-eg.com/discord-

 

Cerinte optionale, pentru șanse mai mari la funcția de Helper:

17) Ai vreo donație VIP efectuată? Dacă da, ce sumă? - 

18) Ești abonat la canalul Ownerului, VRazvan? (mc-eg.com/vrazvan) : (Da sau Nu)

19) Ai apreciat videoclipul de prezentare a serverului? (Da sau Nu)

20) Ai lăsat un comentariu și ai adăugat serverul la favorite pe Minecraft-MP? (mc-eg.com/vote) : (Da sau Nu)

 

 

 

 

 

Quote

- Toate câmpurile regăsite mai sus trebuie completate în întregime. În caz contrar, riscați ca cererea să vă fie respinsă direct.

- O cerere depusă la mișto va fi considerată bătaie de joc la adresa serverului și a comunității și va avea ca rezultat sancționarea contului atât pe server, cât și pe forum.

 

 

3. a) A face parte din grupul de Helperi reprezintă un sprijin acordat serverului și va fi tratat ca o sarcină, nu ca un beneficiu.
3. b) Unui Helper nu îi este permisă abaterea de la regulamentul serverului.
3. c) Utilizarea comenzilor la care au acces în plus membrii acestui grup în afara cazurilor în care le este necesară utilizarea se va considera abuz și va conduce la aplicarea unei sancțiuni.

3. d) Orice Helper care primește remove din grup va primi de asemenea si reset la cont. 

Nu avem nevoie de persoane care să vină doar ca să ne încurce.

3. e) Nici o întrebare pe chat fără răspuns. Dacă un grad superior va remarca acest lucru, veți fi sancționați, fapt care poate conduce la remove din grupul de Helperi. 

Principala sarcină a Helperilor este aceea de a ajuta jucătorii.

3. f) Un membru din staff nu are voie să dețină protecții în jurul și în apropierea spawnului sau să apară în Top 5 jucători în /baltop.

3. g) Orice abuz în cadrul staff-ului poate duce la sancțiuni și pe restul comunității, așa că evitați orice polemică internă. Totodată, a fi parte din staff înseamnă a respecta jucătorul și a-l privilegia.

4. h) Un membru staff nu va cere niciodată lămuriri pentru schimbările aduse pe server. Dacă aveți întrebări, le puteți adresa membrilor din staff într-o manieră civilizată. În caz contrar, riscați înlăturarea din grup sau o sancțiune mai gravă.

 

 

Regulamentul de bază al unui helper:

1) Toate regulile pot fi încălcate pe propia răspundere, nu există nici o sancțiune predefinită până la decizia incopatibilității cu sarcina obținută.

2) Nici o intrebare pe chat fara răspuns.

3) Instalarea oricărui cheat, fiind el activ sau inactiv este strict interzisă.

4) Divulgarea informațiilor de pe chatul staff-ului este interzisă, indiferent de statutul persoanei față de care se împărtășește informația.

5) Este interzisă cearta între Helperi și jucători. Totul se rezolvă prin intermediul unui rank superior.

6) Utilizarea comenzilor în plus față de restul rank-urilor în scop personal este interzisă. Exemplu [/tp] la un prieten care nu vrea să veniți la el.

7) Părăsirea staff-ului aduce cu ea și reset la cont. Nu ați intrat cu scopul de a deranja restul personalului administrativ.

😎 Un membru staff va acumula un minim de 12h/24h la decizia staff-ului, fie ele AFK sau active. Un timp mai mare petrecut ca și helper reprezintă incompatibilitatea cu următorul rank dintr-un anumit motiv.

9) Discuțiile despre rank up sunt strict interzise, în caz contrar rank down. Nu sunteți în măsură să cereți explicații pe acest subiect.

10) Un membru staff nu va participa la evenimente.

 

 

Activitate necesare pentru rankup:

1) Minim 12 ore active pe saptamană, de preferat a nu fi făcute prin AFK.

2) Minim 5 voturi pe săptămână. [/vote]

3) Nici o întrebare pe chat fără răspuns.

4) Ajutor constant oferit jucătorilor.

5) Nu uitați, orice întrebare legată de rank up, fie ea și în glumă vă va menține la același statut, ori la rank down.

 

 

Pentru a fi validă cererea voastră și a fi ferm convins de faptul că ați citit în întregime acest topic acordați like postării.

Orice discuție legată de cereri, inclusiv intrebări legate de data la care se răspunde la cereri aduce automat respingerea candidatului și, în funcție de gravitatea situației, poate aduce și sancționarea acestuia.

 

Edited by Mrelly911
  • Like 86
  • Love 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: - DiFerenTa

2a) Varsta: -23

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: -  1950116

3) Detii cont de Minecraft cumparat?: -  NU 

 4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: - un an

5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: -  nu 

6) Ai citit regulamentul serverului?: - da
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: - o zi si 5 ore 
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): - poi raspund la intrebarii ...cand apuc ....minez ..strang resurse.....ajut cu ce pot
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) - da pentru ca ii cunosc...si sunt de treaba cam totii
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - poi vreau sa ajut acest sv chiar e cel mai tare
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - habar nu am ..... nu crd ca ar aduce....
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?
:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - super mega extra de treaba..pace lor 

13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - am zis si repet pentru ca e CEL MAI TARE 

14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: - 14 

15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: - ..... cred ca da 

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: - nu nu am 

17) Alte mentiuni: -

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: - nu nu am cont de yt

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: -

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)- BucatiiOrg(nu mai sunt ....am fost scos)

  • Like 11
  • Love 1
  • Confused 1
  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: - Victor_YT
2a) Varsta: - 10 ani

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: -  nu stiu ca nu mi da voie mama =[[
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: - nu

4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: - joc de aproape 4-5 ani
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: -nu am avut
6) Ai citit regulamentul serverului?: - da la m citit
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: - 8 ore, dar o sa ma joc in fiecare zi
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): -pai
 mai ajut lumea....minez ..strang resurse.....si construiesc case

9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) -da pentru ca pe unii ii cunsosc si isi fac treaba
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -nu stiu, dar cred ca as ajuta cu ce pot...
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -nu cred ca as aduce nimic...
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?
:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -foarte buni!
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - pentru ca cred ca am scapa cumva de hackeri
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: -vreo 4 cred dar o sa mai votez zilnic
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: - da cred....

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: -nu nu am
17) Alte mentiuni: -

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: - da LOGIC....

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: -da LOGIC

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? ()-https://mc-eg.com/discord cica nu e valid ....,nu prea stiu cu discord =[[

  • Like 3
  • Haha 2
  • Sad 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: -lionwhite
2a) Varsta: -13

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: - 5041120
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: -nu
4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: -4-5 ani
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: -nu . nu am avut dar mi as dori pe acest server
6) Ai citit regulamentul serverului?: -da
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: -1 day , 15 minute
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): -prima data intru pe server ma gandesc ce sa fac, apoi ma duc la minat incercand sa fac rost de diamante , apoi culeg ferma de sugar cane si ma duc sa ma uit la ferma de cactusi , apoi construiesc
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) -da pentru ca membri staff ului sunt foarte de treaba
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -dupa cum ati vazut mai sus am o experienta destul de multa pe minecraft si ma descurc la comenzi
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -mai multa activitate si ajutor din partea mea jucatoriilor care au nevoie de ajutor
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?
:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -nu am cuvinte sa descriu membri staff ului , dar daca trebuie sunt foarte prietenosi si nici o intrebare pe chat fara raspuns
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -pentru ca o mana de ajutor in plus nu strica niciodata 
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: -4 voturi
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: -da 

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: - da inainte ma chema andreiboss si am donat 5 euro (dovada intrebati ma pe discord sunt in grup )
17) Alte mentiuni: -nu mai am

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: -da 

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: -da

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)-Andreiboss#2011

  • Like 4
  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: -robert37
2a) Varsta: -15

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: - 5030107
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: -Lol, nu
4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: - joc din 2013
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: -Nu
6) Ai citit regulamentul serverului?: -Da
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: - 1zi  14 h
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): - Am intrat pe server din intamplare, dar din primele minute nu m-am mai putut dezlipi de acesta,motiv pentru care am ales sa ofer si o donatie de 50 de lei.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) -Da, par niste oameni de treaba cu care ma pot intelege
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Deoarece am inteles pe deplin regulamentul si comenzile servereului, si in acest fel voi putea ajuta mai mult comunitatea.
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Finnd o persoana rabdatoare, as putea raspunde la orice problema pe care jucatorii ar putea intampina si voi fi cu ochii in patru dupa hackeri.
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?
:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Sunt foarte de treaba, m-au ajutat cu mereu fara sa ezite si le multumesc pentru experienta oferita pe acest server.
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Deoarece este un server cu mult potential care creste usor usor, dar in fiecare zi se observa progresul.
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: - Am acordat 6 voturi.
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: - Da, sunt sigur de acest lucru.

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: - Amdonat 50 de lei, si cred ca voi mai dona in viitor.
17) Alte mentiuni: -Multumesc pentru timpul acordat.

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: -Da.

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: -I-am apreciat majoritatea videoclipurilor.

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)-robert37#2985

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: -AfGanistaNu
2a) Varsta: -20 de ani

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: - 1980601
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: -Nu
4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: -Joc minecraft de cativa ani buni, de la 14 ani mai exact.
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: -Am avut si eu propriul server si in rest helper apoi am demis pentru ca am avut niste probleme si nu am mai revenit.
6) Ai citit regulamentul serverului?: -Da
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: -1 day.
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): -Pai am mai jucat pe acest server de mult timp,dar acum am zis sa joc serios si sa primesc si un grad sa ajut server si palyerii cu tot ce pot sa fac.Ma gadesc pe parcurs sa fac si o mica donatie...Orice donatie este bine venita doar,nui asa.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) -Da am jucat ceva timp si mi-am dat seama ca sunt niste oameni minunati si de treaba.Imi place cum lucreaza si sper sa ne intelegem foarte bine.
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Am citit regulamentul si nu este foarte greu, l-am inteles perfect.Comenzile le stiu foarte bine, daca sunt comenzi noi nu este nici o problema ca eu invat repede.
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Sunt foarte activ pe server si cred ca pot observa imediat codatii si sa ajut playerii.
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?
:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Oameni minunati de treaba, intelegatori.De cate ori am apelat la servicile lor m-au ajutat fara nici o problema si am fost foarte multumit de raspuns.
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Imi place foarte mult server.Este si populat si vreau sa ofer o mana de ajutor, orice ajutor este bine venit in orice moment.Cum este si vorba aia :"Mai bine mai tarziu decat deloc".
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: -Nu imi apar ,dar cred ca am cel putin 10 voturi
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: -Da sunt foarte sigur

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: -Momentan nu,dar ma gandesc pe parcurs.
17) Alte mentiuni: -Multumesc sper sa primesc o sansa si daca sunt acceptat sper sa ne intelegem foarte bine.

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: -Da

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: -Da

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)- Afganistanul#2087

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

DiFerenTa -  Respins. Nu ai acordat like primului post deci nu ai citit regulamentul staff-ului.

Victor_YT - Respins. Nu ai acordat like primului post deci nu ai citit regulamentul staff-ului.

 

lionwhite - Acceptat pentru teste.

robert37  - Acceptat pentru teste.

AfGanistaNu  - Acceptat pentru teste.

 

@AfGanistaNu @robert37 @lionwhite123 @nush @BucattiOrg

 

⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫

         Puteti posta in continuare cererile dvs. pentru obtinerea sarcinii de helper dupa modelul postat in primul post. Cititi bine primul post pentru a fi acceptati. Datele completate vor fi verificate in intregime. Daca ati picat testele evitati sa mai postati o sesiune de recrutari. E imposibil sa invatati principiile, bug-urile native si trucurile jocului cu atat mai putin regulamentul daca acesta nu a fost invatat.

 

         Discutiile pe server legate de afisarea rezultatelor viitoare la cererile de helper pot duce la respingerea din start a cererii dvs. Pastrati linistea si ordinea pe server, doate raspunsurile vor veni la timpul potrivil. Este executat un intreg proces de acceptare sau respingere a cererilor bazate pe forumalitatile impuse de catre Minecraft eGaming Community. Daca sunt nelamuriri cu privire la respingerea dumneavoastra nu ezitati sa lasati un PrivateMessage pe forum pentru a discuta la rece cererea depusa. Discutiile legate de rankup pot duce si acestea la remove instant.

 

          Spor la joaca.

⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫

 

  • Like 2
  • Love 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: - Victor_YT
2a) Varsta: - 10 ani

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: -  nu stiu ca nu mi da voie mama =[[
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: - nu

4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: - joc de aproape 4-5 ani
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: -nu am avut
6) Ai citit regulamentul serverului?: - da la m citit
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: - 8 ore, dar o sa ma joc in fiecare zi
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): -pai
 mai ajut lumea....minez ..strang resurse.....si construiesc case

9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) -da pentru ca pe unii ii cunsosc si isi fac treaba
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -nu stiu, dar cred ca as ajuta cu ce pot...
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -nu cred ca as aduce nimic...
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?
:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -foarte buni!
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - pentru ca cred ca am scapa cumva de hackeri
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: -vreo 4 cred dar o sa mai votez zilnic
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: - da cred....

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: -nu nu am
17) Alte mentiuni: -

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: - da LOGIC....

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: -da LOGIC

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? ()-https://mc-eg.com/discord cica nu e valid ....,nu prea stiu cu discord =[[

21) e a 2 a oara cand postez,sper sa fi acceptat si am dat like =]]

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: Neko
2a) Varsta: 21

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: 2970127
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: Nu inca :))
4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: 2 ani si ceva
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: pe alte servere nu,doar pe egaming,de la helper pana la admin,sincer nu mai stiu pe ce perioada
6) Ai citit regulamentul serverului?: Da
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]:  1 day 20 minutes 
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): construiesc,minez,caut resurse,caut lame:)) si ursi polari :3 , in rest sunt o persoana activa din pacate doar dupa ora 20 (munca si facultatea ocupa restul zilei)
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) Da,daca este comunicare in grup si armonie nu cred ca o sa fie o problema..
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  sunt o fire prietenoasa ,imi place sa ajut lumea sa mai vorbesc cu ei sa radem glumim ..
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  nu stiu incerc sa ajut cu ce pot mai ales seara si noaptea o sa fiu activa  cand nu sunt asa multi din staff on
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?
:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  sunt de treaba ajuta playeri  sunt prietenosi cei mai activi vad ca sunt Fuzzy si _Usui_ pe cei doi helperi mai rar ii vad sa raspunde la intrebari
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  pentru ca e un server de care am prins drag
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: deocamdata doar 3
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: Da

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: inca nu dar urmeaza o donatie de 5 euro
17) Alte mentiuni: 

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: Da

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: cred ca am dat like la aproapte toate video de pe canal

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)-Neko #2298

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: -Titan
2a) Varsta: -15

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: - 5021105
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: -Momentan nu
4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: -5 ani
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: -Da am mai avut helper/admin/mod/co-owner dar si scripter
6) Ai citit regulamentul serverului?: -Da
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: -https://imgur.com/a/o0BKDKG
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): - Construiesc,minez,cumpar am un comportament bunicel sa zic asa am eu momentele mele dar promti ca voi remedia acest comportament dar in rest sunt o persoana cu o fire glumeata si intelegatoare.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) -Da dupa parerea mea eu cred ca staff-ul e de treaba sunt  intelegatori cu cei 7 ani de acasa si calmi in momente dificile.
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Ma descurc foarte bine in momente dificile si in momente tensionate nu iert pe nimeni care incalca regulamentul server-ului acesta este facut pentru al respecta .
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Un om in + cu cei 7 ani de acasa cu o gandire limpede si  descurcareata 
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?
:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Sunt niste oameni de treaba cu care poti vorbi nu fac abuz sunt de incredere si de ajutor cand li se cere sincer sa fiu fac o treaba minunata si imi place sa vad o echipa unita ca persoanele acestea.
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Vreau sa ajut server-ul sa scad numarul de codati "spamatori" etc,sper ca activitatea mea pe server sa se observe si sa  nu mai fie persoane cu hack sau persoane care jignesc fac spam sau vorbesc cu caps
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: - am 4 voturi la fiecare site [Sunt pe primul loc la primul site :) ]
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: -Normal ca da

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: -Nu momentan dar voi avea
17) Alte mentiuni: -#TitanForever

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: -sunt

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: -da

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)-Titan#4947

Edited by TitanMC
  • Like 2
  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: -SkulLs
2a) Varsta: -18 jumate

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: - 1991213
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: -nu
4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: -3 ani
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: -da, am avut pe serverele unor prieteni, owner iar pe alte servere mod / administrator
6) Ai citit regulamentul serverului?: -da
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: -1 day  & 3 hours
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): -Minez, imbunatatesc casa, daca am ce imbunatati si incerc sa imi creez tot confortul posibil facand ori lucruri automate ori vad de ce am nevoie ( nether portal, enchanting table etc. )
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) -desigur deoarece am comunicat cu membrii din staff si cred ca as face o echipa buna cu ei
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - voi monitoriza atat chatul cat si jucatorii pentru a vedea daca incalca regulamentul iar tot odata voi raspunde si la rapoarte si voi mai ajuta cat pot in functie de atributiile pe care le am
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -activitate in principal dar am mentionat mai sus majoritatea.
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?
:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -pe cei pe care i-am intalnit pana acum ii pot descrie ca si pasnici, rabdatori, saritori, binevoitori etc. dar totodata si ranchinosi, superiori, nu ajuta jucatorii etc. -> depinde de la persoana la persoana.
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -deoarece eu tot umblam pe servere de minecraft tarat de un prieten deoarece nu prea mai jucam mc. Acest server m-a facut sa ma reapuc deoarece comunitatea este minunata.
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: -7-8 / 10 voturi cred - nu stiu exact, am inteles ca nu imi pot vedea voturile.
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: -da 

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: - nu si nu stiu daca voi dona pe viitor. voi vedea cum evolueaza lucrurile.
17) Alte mentiuni: -nu

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: -da 

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: -da

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)-SkulLs

Edited by LegendDmG

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: -theKING69
2a) Varsta: -14

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: - 5040702
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: -nu
4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: -3-4 ani
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: -am avut trial-helper
6) Ai citit regulamentul serverului?: -Da
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: -1d
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): -imi fac o casa basic,minez , imi adun resurse dupa fac ferma de : animale,sugar,de xp
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) -Da mie mi se pare ca ii de treaba staff-ul si as putea lucra cu el
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Mie imi place s ajut pe oricine de pe server cu cunostintele mele, ma face bucuros ideea de ai ajuta
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Eu nu cred ca as fii in plus dar nici in minus, as ajuta staff-ul si oamenii cu ce pot eu mai bine
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?
:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Responsabili, intelegatori , de treaba
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Pentru ca simt ca as putea ajuta cumva serverul , putin cate putin dar bine
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: -3
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: -Da am mai lucrat cu helperi asa ca sunt pregatit

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: -nu
17) Alte mentiuni: -Sper sa fiu acceptat in comunitate

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: -Da

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: -Da , chiar de aia am intrat pe server

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)-theKING69 #1646

Share this post


Link to post
Share on other sites

theKING69 - Respins. Nu ai dat like primului post deci nu ai citit regulamentul. Nici minimul de cuvinte nu a fost indeplinit. O cerere in bataie de joc.

Victor_YT  - Respins nu ai asteptat inca o sesiune de recrutari.

 

SkulLs - Acceptat pentru teste.

Titan  - Acceptat pentru teste.

Neko  - Acceptata pentru teste.

 

@theKING69 @LegendDmG @TitanMC @nush @Neko

 

⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫

         Puteti posta in continuare cererile dvs. pentru obtinerea sarcinii de helper dupa modelul postat in primul post. Cititi bine primul post pentru a fi acceptati. Datele completate vor fi verificate in intregime. Daca ati picat testele evitati sa mai postati o sesiune de recrutari. E imposibil sa invatati principiile, bug-urile native si trucurile jocului cu atat mai putin regulamentul daca acesta nu a fost invatat.

 

         Discutiile pe server legate de afisarea rezultatelor viitoare la cererile de helper pot duce la respingerea din start a cererii dvs. Pastrati linistea si ordinea pe server, doate raspunsurile vor veni la timpul potrivil. Este executat un intreg proces de acceptare sau respingere a cererilor bazate pe forumalitatile impuse de catre Minecraft eGaming Community. Daca sunt nelamuriri cu privire la respingerea dumneavoastra nu ezitati sa lasati un PrivateMessage pe forum pentru a discuta la rece cererea depusa. Discutiile legate de rankup pot duce si acestea la remove instant.

 

          Spor la joaca.

⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: -xClaudyus
2a) Varsta: -14
2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: - 5040830
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: -nu
4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: -4-5 ani
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: -nu . nu am avut dar mi as dori pe acest server
6) Ai citit regulamentul serverului?: -da
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: -1 day , 5 minute
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): -prima data intru pe server ma gandesc ce as putea face, asa ca ma duc la minat sau la ferma , apoi ma apuc sa construiesc ceva
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) -da pentru ca membri staff ului sunt foarte de treaba
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -asa cum ati vazut mai sus am o experienta mare si ma pricep bine la comenzi
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -ofer ajutor celor care au nevoie de ajutor
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -pentru membrii din staff nu am nimic de spus, sunt foarte prietenosi, activi si nicio intrebare de pe chat nu ramane fara raspuns
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -pentru ca o mana de ajutor nu strica
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: -3 voturi
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: -da 
16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: - nu
17) Alte mentiuni: -altele nu mai am
18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: -da 
19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: -da
20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)-Clau#1819

  • Like 1
  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc:  Quinny_BlackiD .
2a) Varsta:  14 ani.

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului:  6040618 .
3) Detii cont de Minecraft cumparat?:  Da.
4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: Joc de 4 ani.
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: Da. Am fost Helper si Moderator pe eGaming (cel mai tare server ;) ) si am mai fost Owner, Fondator, Builder si Admin pe alte servere.
6) Ai citit regulamentul serverului?: Da.
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: 28 de ore.
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): M-am reapucat de server curand si o sa fiu mai activa. De obicei ajut pe toti si raspund la intrebarile de pe chat.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  Da, am mai lucrat inainte cu cei din staff si ma inteleg foarte bine cu ei ^^
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)   Am mai fost in staff si m-am descurcat destul de ok.
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)   Un staff mai activ si mai dedicat.
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?
:(mentiune:minim 10 de cuvinte)   Ii cunosc aproape pe toti si consider ca sunt de treaba si draguti, imi place sa stau cu ei ^^
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)   Pentru ca iubesc serverul si consider ca nu este un server mai bun pe care sa vreau sa il ajut.
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]:  2.
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?:  Da.

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: Da, 20 de euro si vreau sa mai donez.
17) Alte mentiuni:  Sper sa fiu acceptata :))

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?:  Normal, imi place sa ma uit la live-urile lui Razvan cu mine :)))))

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?:  Da.

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)   Quinny_BlackiD🔶 MC.eGaming.RO 🔶 :))

 

  • Like 4
  • Love 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: - Metrix135
2a) Varsta: - 16

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: - 3080256
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: - Da
4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: - Joc Minecraft de 8 ani,mai mult survival si skyblock,nu imi place survival games sau asa ceva.Am jucat destul de mult pe alte servere,dar pe acest server cel mai mult. Era sa uit,nu prea ma pricep la comenzii ( nu le cunosc)
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: - Sincer am droit,dar nu s-a primit xD.
6) Ai citit regulamentul serverului?: - Daca este doar cel de pe Discord,atunci da.
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: - 22 de ore,dar am avut 34-40 de ore inainte de wipe si sa aflu ca s-a redeschis server-ul .
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): -Sunt tocilarul clasei si nu prea am prieteni pt ca toti cred ca-s un paracios,dar nu am nici macar o treaba cu diriga sau ceva de genul.In rest sunt genul de persoana care nu prea se baga in seama si nu sunt prea vorbaret (daca stiti proverbul : cel care tace,nu vorbeste pentru ca are multe de spus ) si in rest sunt destul de activ,incerc sa imi dezvolt imaginatia prin construit ( acum incerc sa construiesc o mina,dar nu prea imi iese xd) si nu prea am ce sa mai spun despre mine.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) -In viata reala este mult mai greu sa comunici cu cineva decat sa comunici in viata virtuala,deci consider ca nu-s autist sa nu ma inteleg sau sa lucrez in echipa cu cineva xd
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Cred ca-s menit cu aceasta sarcina pentru ca mi-a placut si inca imi place foarte mult acest server si incerc si eu sa il ajut cu cat pot.
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Sunt destul de ocupat ziua,dar intre orele 19:00 - 01:00 sunt liber si pot sa ma ocup de persoanele care spameaza reclame cu servere de Minecraft si am o imaginatie destul de dezvoltata pentru unele proiecte daca pot sa ajut .
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?
:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Nu pot sa comentez despre helper deoarece isi fac treaba si ei cat pot,eu ii apreciez si nu prea pot sa-i descriu deoarece nu-I cunosc xd.
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Deoarece am mai jucat pe acest server,am fost si V.I.P inainte de wipe si mi-a placut atat de mult server-ul incat as dori sa ofer ajutorul meu cat pot sa fiu de activ.
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: - am scris /vote dar nu imi apare,dar am aflat de o saptamana ca este redeschis si am fost cat am putut de activ si am intrat in fiecare zi ,deci de 14 ori cred sau chiar mai mult.
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: -Sincer nu cred dar ce sa fac,invat si Minecraft acum,nu numai mate,fizica,chimie si biologie xd.

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: - acum 100 de ani,a fost de 5 euro
17) Alte mentiuni: -Sper sa fiu acceptat

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: -Da

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: -Da

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)-  Metrix#8721

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

1) Nickname in joc: -theKING69
2a) Varsta: -14

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: - 5040702
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: -Da
4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: -4-5 ani

5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: -(helper,moderator,trial-helper)
6) Ai citit regulamentul serverului?: -DA,
http://docdro.id/PWrqf4L,https://forum.egaming.ro/topic/102091-regulament-informatii/
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: -1d 13h
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): -imi construiesc o casa,minez,fac ferme,ajut oameni
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) -Da sunt un membru activ, stafful este si el un membru activ si de treaba
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Mie mi se pare ca eu merit gradul de helper, nu pe acest server pe toate, pentru ca imi place sa ajut oamenii
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Un om activ,de treaba ,intelegator,altruist
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?
:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Intelegatori,responsabili,ajutatori,mie mi se pare ca ma inteleg cu ei
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Pentru ca este un server cu potential, si pot ajuta cumva cu acest helper
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: -5
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: -Foarte sigur,

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: -Nu
17) Alte mentiuni: -Au trecut 2 sapt de la ultima cerere , sper ca pot depune , nu am gasit like-ul pentru regulament, asa ca v-am trimis linkul regulamentului sa vedeti ca l-am citit

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: -Da

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: -Da

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)-theKING69 #1646

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: - Andu03
2a) Varsta: - 14
2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: - 5031115
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: - Momentan nu.. :(
4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: - 4-5 ani
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: - Da am avut admin si vip
6) Ai citit regulamentul serverului?: - Normal ca da
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: - 10 zile 13 ore si 25 de minute
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): - Pai.. minez, contruiesc, pescuit, trade cu villageri, cumpar/vand iteme.. si am un comportament decent si sunt foarte glumet ;)
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) - Eu consider ca pot de ce nu.. ? Si sunt foarte de treaba cei din staff
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Ma descurc bine si o sa am grija sa nu mai fie certuri pe chat, am vazut foarte multi care se cearta cand nu e nimeni din staff on
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Nu stiu.. dar voi incerca sa ajut cu ce pot si sunt activ mult timp 
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Sunt foarte de treaba nu am mai vazut pe alte servere asa staff-uri sunt de mare ajutor si prietenosi
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Pentru ca de cand joc minecraft nu am mai dat de un asa fain server.. si sunt foarte multi care spameaza si unii fac reclame cu alte servere... The best server eGaming
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: - 28 de voturi in total
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: - Da logic

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: - Nu
17) Alte mentiuni: - VRazvan e sexy

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: - Da

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: - Da

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)- Andu03#0143

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metrix135  - Respins, nu ai acordat like primului post deci nu ai citit regulamentul pana la capat, nu au nici o relevanta numerele din CNP-ul tau.

 

 

xClaudyus - Acceptata pentru teste.
Quinny_BlackiD - Acceptata pentru teste.

theKING69  - Acceptat pentru teste.

Andu03 - Acceptat pentru teste.

 

@Andu03 @theKING69 @Metrix1369 @Quinny_BlackiD @xClaudyus @theKING69

 

⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫

         Puteti posta in continuare cererile dvs. pentru obtinerea sarcinii de helper dupa modelul postat in primul post. Cititi bine primul post pentru a fi acceptati. Datele completate vor fi verificate in intregime. Daca ati picat testele evitati sa mai postati o sesiune de recrutari. E imposibil sa invatati principiile, bug-urile native si trucurile jocului cu atat mai putin regulamentul daca acesta nu a fost invatat.

 

         Discutiile pe server legate de afisarea rezultatelor viitoare la cererile de helper pot duce la respingerea din start a cererii dvs. Pastrati linistea si ordinea pe server, doate raspunsurile vor veni la timpul potrivil. Este executat un intreg proces de acceptare sau respingere a cererilor bazate pe forumalitatile impuse de catre Minecraft eGaming Community. Daca sunt nelamuriri cu privire la respingerea dumneavoastra nu ezitati sa lasati un PrivateMessage pe forum pentru a discuta la rece cererea depusa. Discutiile legate de rankup pot duce si acestea la remove instant.

 

          Spor la joaca.

⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫


 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: - _Ghost_PL
2a) Varsta: - 20

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: - 1980907
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: - da
4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: - joc de cativa ani 
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: - cand eram prin clasa a 8-a am fost si eu admin pentru donatie :)))
6) Ai citit regulamentul serverului?: -da
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: - undeva la 6-7 ore pe zi mai mult seara stau
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): - minez, business-uri , dezvoltarea casei si fermei pe care o detin
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) -Desigur , pot lucra cu oricine sunt o persoana sociabila si pot spune ca am spiritul de echipa
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -Nu-mi spune ceva ca sunt menit , dar as vrea sa dau o mana de ajutor serverului
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - activitatea mea zilnica pe server
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?
:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - sunt ok
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - este un server ok si vad ca staff-ul se ocupa de el
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: - sincer chiar nu stiu 
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: - da

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: - nu am inca
17) Alte mentiuni: - am spus deja

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: - da

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: -da 

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)- rebe1234

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: - Indiferent.
2a) Varsta: - 20.

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: -  1980817.
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: - Nu.
4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: - 6 ani.
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: - Da, VIP ( 3 luni ), Legend ( 2 luni ), Operator ( 5 luni ) toate 3 pe acelasi server.
6) Ai citit regulamentul serverului?: - Da.
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: - 7 days and 8 hours.
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): - Explorez, cand nu lucrez la orasul medieval sau cel modern caut loc ptr alte proiecte,daca e cazul mai dau raspunsuri pe chat la unele intrebari cand nu sunt membri staff on sau sunt afk.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) - Da,cu toate ca joc mai mult singur,pot sa lucrez si in echipa.
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Consider ca ma descurc cu aceasta sarcina.
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -  Un chat mai gol, adica fare certuri,injuraturi,spam fara rost sau reclame.

12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Toti iti fac treaba cum trebuie in functie de ce grad au fiecare,doar ca mai sunt si cateva "uscaturi".
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - De ce sa nu ofer ? e un server pe care chiar se merita sa joci cand nu ai ce face sau ai imaginatie si nu stii ce sa faci cu ea sau vrei sa te relaxezi.
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: - 36 ( 18 pe un site si 18 pe celalalt )
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: - Da.

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: - Da, 176 Euro
17) Alte mentiuni: - Multa bere pentru VRazvan :))

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: Da.

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: Da.

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)Indiferent_TEG#0373

  • Like 1
  • Love 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: DJStivz. :D
2a) Varsta: 17 ani.

2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: - 5010719
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: Da. ;)
4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: Experienta de 4 ani jumate + experienta staff. :)
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: Am avut Helper, Moderator si Admin pe eGaming/alte servere (perioata de 3 luni) :* si Co-Owner si Owner pe alt server (perioada de 2 luni) . :)
6) Ai citit regulamentul serverului?: Desigur.
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: 1 day, 9 hours si 25 minutes.
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): Comportamentul meu dupa parerea mea este normal. Construiesc ; fac trade-uri pe Action House ; minez iar in timpul liber ajut playerii.
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Desigur. Am mai lucrat in echipa cu membrii staff si par niste oameni cum se cade. 
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Cum am spus in punctul 9 : Am mai lucrat in staff si nu mi se pare o sarcina care  nu as putea face fata.
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Prezenta mea in cadrul grupului 'Helper' ar aduce beneficii fata : Playerilor (Fara nici o intrebare fara raspuns ; ajutor moral) /  fata Staff-ului (Ajutor in privinta comenzilor ; etc).
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?
:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Actualii membri ai grupului 'Helper'  sunt de treaba si harnici.
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - As vrea sa ajut serverul MC.eGaming.RO pentru ca imi place cum este configurat stafful serverul atat si comporamentul staff-ului. ;)
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: - 12 vote-uri...
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: - Cred ca da... :))

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: - Am donatii de 30 euro inainte de wipe-ul actual.
17) Alte mentiuni: - Trup si suflet pentru bere :D

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: - Desigur, de cand faceam live-uri impreuna :))

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: - Normal, frumos montaj ;)

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)- DJStivz#4320

  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: - Andu03
2a) Varsta: - 14
2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: - 5031115
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: - Nu
4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: - 4-5 ani
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: - Da am avut admin si vip
6) Ai citit regulamentul serverului?: - Da
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: - 12 zile 20 ore si 5 de minute
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): - Pai.. minez, contruiesc, pescuit, trade cu villageri, cumpar/vand iteme.. si am un comportament decent si sunt foarte glumet ;)
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) - Eu consider ca pot de ce nu.. ? Si sunt foarte de treaba cei din staff
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Ma descurc bine si o sa am grija sa nu mai fie certuri pe chat, am vazut foarte multi care se cearta cand nu e nimeni din staff on
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Nu stiu.. dar voi incerca sa ajut cu ce pot si sunt activ mult timp 
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Sunt foarte de treaba nu am mai vazut pe alte servere asa staff-uri sunt de mare ajutor si prietenosi
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  - Pentru ca de cand joc minecraft nu am mai dat de un asa fain server.. si sunt foarte multi care spameaza si unii fac reclame cu alte servere... The best server eGaming
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: - 28 de voturi in total
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: - Da logic

16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: - Nu
17) Alte mentiuni: - VRazvan e sexy

18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: - Da

19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: - Da

20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)-? Andu03#0143

  • Sad 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

_Ghost_PL  - Acceptat pentru teste.

Andu03  - Acceptat pentru teste.

DJStivz  - Acceptat pentru teste.

Indiferent - Acceptat pentru teste.

 

@DJStivz @Andu03 @TheEvilGhost @_Ghost_PL

 

⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫

         Puteti posta in continuare cererile dvs. pentru obtinerea sarcinii de helper dupa modelul postat in primul post. Cititi bine primul post pentru a fi acceptati. Datele completate vor fi verificate in intregime. Daca ati picat testele evitati sa mai postati o sesiune de recrutari. E imposibil sa invatati principiile, bug-urile native si trucurile jocului cu atat mai putin regulamentul daca acesta nu a fost invatat.

 

         Discutiile pe server legate de afisarea rezultatelor viitoare la cererile de helper pot duce la respingerea din start a cererii dvs. Pastrati linistea si ordinea pe server, doate raspunsurile vor veni la timpul potrivil. Este executat un intreg proces de acceptare sau respingere a cererilor bazate pe forumalitatile impuse de catre Minecraft eGaming Community. Daca sunt nelamuriri cu privire la respingerea dumneavoastra nu ezitati sa lasati un PrivateMessage pe forum pentru a discuta la rece cererea depusa. Discutiile legate de rankup pot duce si acestea la remove instant.

 

          Spor la joaca.

⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Nickname in joc: -xClaudyus
2a) Varsta: -14
2b) Primele 7 cifre ale CNP-ului: - 5040830
3) Detii cont de Minecraft cumparat?: -nu
4) Ce experienta ai ca si jucator de Minecraft: 4-5 ani
5) Ai avut vreodata functii pe alte servere de Minecraft? Daca da, ce functii ai avut si pe ce perioada? Detaliaza.: -nu . nu am avut dar mi as dori pe acest server
6) Ai citit regulamentul serverului?: -da
7) Cat timp ai activ in prezent pe serverul de survival?[use: /ar check]: -2 zile si 1 ora
8 ) O scurta descriere personala a comportamentului si activitatilor tale de zi cu zi pe server (mentiune:minim 20 de cuvinte): -prima data intru pe server ma gandesc ce as putea face, asa ca ma duc la minat sau la ferma , apoi ma apuc sa construiesc ceva
9) Consideri ca poti lucra in echipa cu restul membrilor din grup?:(mentiune:minim 10 de cuvinte) -da pentru ca membri staff ului sunt foarte de treaba
10) Ce te face sa crezi ca esti menit pentru aceasta sarcina?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -asa cum ati vazut mai sus am o experienta mare si ma pricep bine la comenzi
11) Ce beneficii ar aduce prezenta ta in cadrul grupului?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -ofer ajutor celor care au nevoie de ajutor
12) Cum poti descrie actualii membri ai grupului de helperi?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -pentru membrii din staff nu am nimic de spus, sunt foarte prietenosi, activi si nicio intrebare de pe chat nu ramane fara raspuns
13) De ce vrei sa oferi ajutor serverului MC.eGaming.RO?:(mentiune:minim 10 de cuvinte)  -pentru ca o mana de ajutor nu strica
14) Cate voturi ai acordat pana acum serverului?[use: /vote]: -3 voturi
15) Daca vei fi acceptat pentru teste esti sigur ca detii bagajul de cunostinte necesar sa ajuti orice jucator?: -da 
16) Ai vreo donatie VIP efectuata? Daca da ce suma?: - nu
17) Alte mentiuni: -altele nu mai am
18) Esti abonat la canalul Ownerului, VRazvan?: -da 
19) Ai apreciat video-ul de prezentare a serverului?: -da
20) Ce nickname ai pe serverul de Discord al comunitatii? (https://mc-eg.com/discord)-Clau#1819

  • Sad 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...