Welcome to The Forum

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.

Sign in to follow this  
KjaeR

Lopetegui i-a răspuns lui Messi, care a spus că Real Madrid e o echipă mai slabă fără Ronaldo

Recommended Posts

u6nl2am.jpg

Julen Lopetegui i-a răspuns lui Leo Messi, după ce starul Barcelonei a declarat că plecarea lui Cristiano Ronaldo la Juventus a slăbit-o pe rivala Real Madrid.

Antrenorul campioanei Europei nu a dorit să discute foarte mult pe marginea subiectului, însă a ţinut să-i transmită argentinianului că nu este de acord cu el.

"Nu m-aş îndoi nicio secundă de aceşti jucători ai lui Real Madrid", a fost categoric tehnicianul basc, care l-a înlocuit în această vară pe Zinedine Zidane, după ce francezul a adus trofeul UEFA Champions League de trei ori la rând pe Bernabeu.

Totodată, fostul selecţioner al Spaniei e convins că echipa sa nu va avea de suferit din cauza plecării lui Ronaldo.

"Nu am vorbit cu el. Când am venit, el voia să plece, iar clubul l-a ajutat", a precizat Lopetegui, decis să-l sprijine pe Modric, în cursa pentru THE Best FIFA Award.

"I-aş da premiul jucătorului nostru, lui Modric, asta e evident", a spus antrenorul de 52 de ani, la Onda Cero.

sursa: digisport.ro

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.