Jump to content
Sign in to follow this  
KjaeR

Lopetegui i-a răspuns lui Messi, care a spus că Real Madrid e o echipă mai slabă fără Ronaldo

Recommended Posts

u6nl2am.jpg

 

Julen Lopetegui i-a răspuns lui Leo Messi, după ce starul Barcelonei a declarat că plecarea lui Cristiano Ronaldo la Juventus a slăbit-o pe rivala Real Madrid.

Antrenorul campioanei Europei nu a dorit să discute foarte mult pe marginea subiectului, însă a ţinut să-i transmită argentinianului că nu este de acord cu el.

"Nu m-aş îndoi nicio secundă de aceşti jucători ai lui Real Madrid", a fost categoric tehnicianul basc, care l-a înlocuit în această vară pe Zinedine Zidane, după ce francezul a adus trofeul UEFA Champions League de trei ori la rând pe Bernabeu.

Totodată, fostul selecţioner al Spaniei e convins că echipa sa nu va avea de suferit din cauza plecării lui Ronaldo.

"Nu am vorbit cu el. Când am venit, el voia să plece, iar clubul l-a ajutat", a precizat Lopetegui, decis să-l sprijine pe Modric, în cursa pentru THE Best FIFA Award.

"I-aş da premiul jucătorului nostru, lui Modric, asta e evident", a spus antrenorul de 52 de ani, la Onda Cero.

 

sursa: digisport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...