Sign in to follow this  
Drumber

[Achizitionare PC] Drumber

3 posts in this topic

Ce anume vrei sa achizitionezi?: Pc pe piese
Care este bugetul in care vrei sa te incadrezi?: As vrea ceva pana in 4000-5000 de lei
Cand intentionezi sa faci achizitia?: Cand gasesc cea mai buna oferta
Configuratia trebuie sa aiba monitor inclus? Daca nu, ce rezolutie are monitorul actual? : Da
Detii si alte componente pe care ai vrea sa le folosesti cu acest sistem?: Nu
Ai nevoie si de periferice (mouse, tastatura, boxe, etc.)?: Da,dar nu trebuie neaparat pentru ca mai am si altele in special un monitor as vrea
Alte precizari: Il vreau in special pentru programare, o sa ma joc si pe el bineinteles dar asta e scopul cu care il iau. As prefera 16 gb RAM. As vrea sa il achizitonez de blackfriday sa prind si oferte cat mai bune. Multumesc

Ce fel de programare doresti sa faci? 

Sfatul meu este sa te gandesti foarte bine ce vrei sa faci cu acel computer. De exemplu inutil sa imi iau Ferrari cand eu merg cu masina doar 10km pe zi.

Bine daca vrei sa arunci cu bani (poate iti permiti) in bugetul tau poti sa iti faci un computer foarte bun.    

Tocmai ce m am apucat de programare dar acum am un laptop i5-3230M cu 4gb ram si se misca greu stau mult pana imi intra in aplicatii de jocuri nici nu mai zic. Am acest laptop de mult timp de aproape 6 ani si as vrea sa fac achizitia asta pentru ca probabil nu o sa mai schimb nimic la el in urmatorii ani. Daca sunt piese bune si pana in 3000-4000 de lei e ma uit si la acela adica nu trebuie neaparat sa consum tot bugetul daca nu am de ce cum ai zis si tu. As vrea sa imi mearga si urmatoarel jocuri destul de bine de asta nu ma uit doar la ceva doar pentru programare pentru ca stiu ca o sa vina si vremea in care o sa ii dau sa l rup cand ma joc pe el si n as vrea sa ma trezesc peste cateva luni ca trebuie sa schimb ceva la el.