Jump to content
Sign in to follow this  
BATONASH

[PROPUNERE] mail all users.

Cum vi se pare?  

6 members have voted

  1. 1. Ce parere aveti de propunere?



Recommended Posts

          Salut, 

 eGamers, in special staff-ului, prin acest topic doresc sa aduc o idee destul de buna, zic eu. Dupa cum spune si titlul ar fi super ok sa scriem un mesaj, pe care sa-l trimitem tuturor userilor inregistrati, pe forum(doar adrese de mail), ma gandesc ca exista o anume baza de date, si nu trebuie sa stai la "purificat" sa cauti toate e-mail-urile . Bun, ideea este bine intentionata deoarece probabil unii au uitat de comunitate, poate pur si simplu n-au mai intrat, acum nu cred ca din 28,472 minus cei care sunt in prezent, au reununtat la SA:MP, sa zic asa. Mai pe scurt la ce am zis mesaj de notificare la toate conturile de mail. Va astept parerile, sunt constient ca multe sunt si conturi clona, ori banate, am luat in calcul.

Edited by BATONASH
edit
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu sunt PRO cu acest lucru, si acum pot sa trimit un mail la toata comunitatea doar ca fara un motiv bine intemeiat nu putem face asta, cred ca de cand era Power sau asistent administratori nu s-au mai trimis astfel de mailuri. Cred ca sunt in total de 4 mailuri trimise in masa insa ca sa facem asta trebuie sa avem un motiv bine intemeiat si bine structurat ca si mail. Exemplu ar trebui ca toate serverele in perioada aceea sa desfasoare un eveniment ce sa tine putinii playeri ce ar reveni vazand acel mail. Daca trimitem mailuri aiurea acestea pot fi clasificate ca fiind SPAM sau newsletter.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, VRazvan said:

Si eu sunt PRO cu acest lucru, si acum pot sa trimit un mail la toata comunitatea doar ca fara un motiv bine intemeiat nu putem face asta, cred ca de cand era Power sau asistent administratori nu s-au mai trimis astfel de mailuri. Cred ca sunt in total de 4 mailuri trimise in masa insa ca sa facem asta trebuie sa avem un motiv bine intemeiat si bine structurat ca si mail. Exemplu ar trebui ca toate serverele in perioada aceea sa desfasoare un eveniment ce sa tine putinii playeri ce ar reveni vazand acel mail. Daca trimitem mailuri aiurea acestea pot fi clasificate ca fiind SPAM sau newsletter.

Si acest lucru ca eGaming a facut 10 ani, e un lucru bine intemeiat, adica nu iti trebuie un motiv mai bine intemeiat sa zici asa, la urma urmei nu cred ca o sa deranjeze pe nimeni un asemenea lucru.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu este vorba de deranjat, si da acela a fost un motiv, pentru care eu am sustinut un event pe server. Asa ar fi mers un mail cu activitatile desfasurate dar... Is prea multe lucruri de care sa tii cont. La iarna o sa mearga un mail cred eu, in perioada vacantelor :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Platforma forumului are acesta functie. In urma cu 8-9 luni am folosit-o chiar eu dupa ce se pusese praful pe aplicatia de mailuri, doar ca nu functioneaza prea bine din pacate iar impactul e foarte mic.

Din 28.000 useri, serverul se opreste doar pe la vreo 300 mailuri trimise.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Rakku said:

Platforma forumului are acesta functie. In urma cu 8-9 luni am folosit-o chiar eu dupa ce se pusese praful pe aplicatia de mailuri, doar ca nu functioneaza prea bine din pacate iar impactul e foarte mic.

Din 28.000 useri, serverul se opreste doar pe la vreo 300 mailuri trimise.

Inteleg, poate va ajuta cineva sa o reabilitati?

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, BATONASH said:

Inteleg, poate va ajuta cineva sa o reabilitati?

Se poate folosi optiunea de "Bulk Mail" care este activa pe aceasta platforma(Ip.Board) si puteti trimite email tuturor membrilor sau doar un anumit numar. Insa nu vor primi mail-ul trimis cei care nu au bifata optiunea sa primeasca email de la admin/webmaster. Aceste setari sunt in profilul fiecarui membru al forumului. Daca nu merge nici aceasta metoda desi ar trebui sa mearga, se poate folosi limbajul HTML+pHp pentru trimiterea fortata cu ajutorul mail-ului webmaster pe care a fost instalat forumul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro.

4 hours ago, Rakku said:

Platforma forumului are acesta functie. In urma cu 8-9 luni am folosit-o chiar eu dupa ce se pusese praful pe aplicatia de mailuri, doar ca nu functioneaza prea bine din pacate iar impactul e foarte mic.

Din 28.000 useri, serverul se opreste doar pe la vreo 300 mailuri trimise.

Putem realiz ao baza in care mailurile v-or fi trimise doar utilizatorilor activi in ultima luna, sau ceva de genul, asa baza nu se v-a opri la doar 300 de mailuri trimise. Ar merge si prin o aplicatie facuta de eGaming, dar inca nu ma ajuns la acea oprire, mai avem multe. Dar nu e o idee rea. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

UP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se va lua in considerare aceasta propunere si va fi pusa in aplicare in viitorul apropiat. In plus, aceasta metoda de diseminare a informatiei a mai fost utilizata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...