IniTial

[ACHIZIȚIONARE - TELEFON] IniTial

5 posts in this topic

Care este bugetul in care vrei sa te incadrezi?: 6500 RON.

Cand intentionezi sa faci achizitia?: Black Friday/începutul lunii decembrie.

Ce doresti mai exact de la telefonul/tableta pe care o vei achizitiona (performanta, bateria mare, camera buna etc)?: Pe primul loc performața, de aceea vreau iOS, am fost utilizator Android toată viața, e timpul pentru o schimbare. Pe locul 2 calitatea camerei foto, plănuiesc să fac fotografie cu el.

Ce sistem de operare preferi sa ruleze (Android, Windows, iOS)?: Obligatoriu iOS

Alte precizari: 

Salutare! Sunt în căutarea unui nou smartphone deoarece pe cel actual l-am făcut bucăți de asfalt și tre'să-l încarc de 4 ori pe zi (Samsung Galaxy S6 edge) și aș dori să trec pe iOS. Apelez la voi deoarece doresc și părerea altora. Momentan optez între iPhone X, XS sau XS Max. Nedumerirea mea este daca se merită să plătesc considerabil mai mult pe XS față de X. Precizez că la momentul actual iPhone X este 4.500 RON, iar iPhone XS este 5.500 RON, diferență de 1.000 RON. Am adăugat XS Max deoarece mereu am vrut să am un ecran mare deoarece consum foarte mult content, în special YouTube, problema este că e 6.000 RON. oi ce mă sfătuiți? Aștept părerile voastre, dar fără propuneri de telefoane Android că nu mai doresc Android, așa îmi luam Note 9 de 512GB și terminam treaba, vreau să încerc și ecosistemul Apple din cauza optimizării software-hardware. 

iPhone X.

XS nu face mare lucru in plus si nu merita in conditile astea.

3 hours ago, Vlad26 said:

iPhone X.

XS nu face mare lucru in plus si nu merita in conditile astea.

La asta mă gândeam și eu. Diferența de 1.000 RON între ele nu prea e justificată. O să merg oricum și până la iSTYLE și la eMAG să mă consult cu cei de acolo, să văd dacă sunt diferențe majore în calitatea fotografiilor în special că asta mă interesează mai mult. Alte păreri?

https://www.apple.com/shop/buy-iphone/iphone-xr

iPhone XR are un response time de 0.2secunde, iar IPhone X normal e la undv 0.35secunde.

Are un ecran mai mare, si in plus, iti vine cu un iPhone Pen.

Daca nu ai incredere in iPhone, incearca Note 9 la;

https://www.samsung.com/uk/smartphones/galaxy-note9/

Iti vine si cu Galaxy Skin, daca-ti place fortnite.

Eu am Note 9 si sincer cred ca merita mai mult decat un iPhone X, dar fiecare cu ce-i place.

Am iphone X si sunt dezamgit de el nu il recomand nimanui cat timp e peste 3500 de lei ,  plin de bug-uri  , whp, fb, instagram se blocheaza mai mereu , cand esti pe wi-fi nu primesti notificarile , l-am schimbat ca am zis ca am prins eu unu defect dar si cel nou tot aceleasi bug-uri... parerea mea sa optezi pt iphone 8plus chiar daca are un design invechit dar merita , sincer mie imi pare rau ca am facut trecerea de la iphone6 la x sau daca mai ai rabdare asteapta pana la anu si vezi ce apare nou  pe piata . Iphone xs nu stiu ce sa zic nu isi merita bani ...