iTA

Sugestie Wipe 2019

Ai vrea ca serverul RPG sa mai sufere un wipe?  

23 members have voted

1. 1. Ai vrea ca serverul RPG sa mai sufere un wipe?

• Da
      18
    • Nu
      5

32 posts in this topic

15 hours ago, kiD16 said:

Dintre toti care ati postat nustiu daca au continuat sa joace in ultima perioada mai multi de 2 sau 3. De ce postati si criticati lumea si spuneti ca e totu de cacat si numai stiu eu ce daca numai jucati?Nu vad rostu la comentariile voastre.

Pentru ca starea serverului este deplorabila si este cam logic sa spui aceste lucruri cand vezi 10 playeri online, cand s-au dat atatea wipe-uri s.a.m.d

Daca serverul avea macar 60-70 de playeri iti spun eu ca mai mult ca sigur cei care nu mai joaca de ceva timp ( incluzandu-ma si pe mine) nu mai postau pe acest topic, dar din cate observi cei mai multi din cei care au postat sunt chiar cei inactivi asa ca poti trage singur ideea de baza :) 

Daca serverul avea macar 60-70 nu se mai punea problema de wipe si se mergea inainte asa. Dar daca serverul a primit 2 updates din vara pana acum nu mi se pare ok. Si updates alea nu sunt nici ele ceva wow tinand cont ca se putea mult mai mult. Daca se da wipe cel mai bine se schimba gm pe ceva mai actual, mai jucat, nu un godfather facut praf in ultimii 3 ani.

Daca s-ar da acest wipe, sincer cred ca m apuc si eu iar de joc. :D

Daca da-ti wipe, da-ti si la helperi,lideri,admini asta ar insemna un wipe. Nu cum da-ti voi doar la bunuri si lvl.

Ar insemna wipe la tot ce e pe server. Daca iar se complica sa dea doar la bunuri si level si staff-ul sa ramana acelas nu are rost. GM-ul trebuie si ala schimbat sau sa se apuce de update-uri cine se mai ocupa acum de server.

Din staff nu prea a mai ramas nimeni, Nici macar noi care am ramas in continuare, care am incercat sa facem ceva nu meritam sa mai fim in staff?

Pentru ce vrei sa fii in staff pe un server de 5 playeri? Cum a zis si Releu, trebuia venita cu idee inovativa, si in acelasi timp care sa aduca playeri si sa dezvolte intr-o anumita masura serveru. Sunt foarte putini din playerii vechi care ar mai vrea sa activeze pe server, dar dat fiind faptul ca este mereu gol, nu se vor intoarce prea curand. Sunt servere mari care sunt intr-o continua scadere, sampul este intr-o continua scadere de cativa ani, deoarece jocul este vechi si multi nu mai vor sa-l joace. Dar daca vreti sa faceti ceva, nu trebuie neaparat sa dati wipe, trebuie doar sa-i dati un refresh, un impuls. Vi s-au dat cateva ideei bune, un nou GM ar fi foarte bine venit. Majoritatea vreti wipe la tot, la helperi inteleg, dar nu poti sa dai asa admin oricui, vine un player nou, gata admin... parerea mea sa fie selectiva toata treaba asta, sa fie 2-3 admini/helperi vechi care stiu cu ce se mananca si sa incercati sa dati si la playeri noi, cam asta ar fi ideea principala. In principiu daca dati wipe nu rezolvati mai nimic.