Jump to content
Sign in to follow this  
GazdaruAndrei

Problema Server Redstone

Recommended Posts

Descrierea Bug-ului: Din cate inteleg eu, pentru a incerca sa se reduca "lag-ul" de pe server, o duzina de restrictii au fost implementate, cum ar fi intervalul de update al hopper-elor. Un Furnace Array reprezinta mai multe Cuptoare, cu input si output comun, sincronizate pentru a prajii chestii mult mai rapid. In cazul meu, dat fiind faptul ca buildurile pe care le fac necesita resurse uriase...am construit un Furnace Array de 32 de Cuptoare, ceea ce nu produce nici un fel de lag, datorita design-ului care foloseste cuptoarele 1 cate 1, dar la intreval suficient de mic unul fata de celalalt incat sa para simultan. Rezultatul, datorita restrictiilor de pe server a fost pe putin spus dezamagitor... Din 32 de Cuptoare, functioneaza in jur de 4...

Poza Bug-ului:  

Pasi necesari pentru a-l reproduce: 

Pasii sunt in video. Acesta este un simplu cuptor sincronizat, si are probleme de genul la @100 Hoppere... Le multumesc tuturor zeilor ca nu m-am apucat sa fac un sistem de sortare...care contine @200 Hoppere, pe langa circuitele de redstone... Restrictiile astea reprezinta motivul pentru care am parasit serverul cu mult timp in urma...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...