Jump to content
Sign in to follow this  
Guest wLLy

Tu de unde ai aflat de eGaming?

Recommended Posts

Guest wLLy

Salutare dragi eGameri! In trecut a fost facut un topic asemanator in alta sectiune a forumului,  m-am gandit sa deschid aici acest topic pentru a afla si de la cei nou veniti(si cei vechi) de unde au aflat de eGaming.

Incep eu iar voi puteti posta dupa acest model.

 

 

 

Am aflat de eGaming undeva prin anul 2009, pe atunci jucau foarte multi prieteni de ai mei aici inclusiv fratele meu "PisoYash/Vanatorul"🤦‍♂️. Am jucat o perioada pe contul lui iar apoi m-am hotarat sa imi fac si eu cont. Si uite asa din 2009 tot aici, tot cu voi!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ORIGINAL TOPIC CREDITS: @luc1aw

Edited by wLLy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare

In 2009 am aflat ca exista samp si sharp orizont(sabotag3 aveam nickname-ul atunci) am jucat o perioada scurta de timp pana si-a schimbat ip-ul si nu am mai gasit nimic, nu stiam de forum nu stiam de nimic atunci.. pana in 2010 cand am gasit pe youtube un filmulet cu egaming targu mures abia la cativa ani am aflat ca s-a schimbat din sharp orizont.Eram foarte fascinat ca puteam juca atatia oameni,san andreas online...vremuri foarte frumoasa.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

la sfârșitul anului 2013, am început sa activez pe aceasta comenunitate. De unde am aflat de ea? De la un prieten de-al meu, care a activat in trecut, iar in acea perioada, m-a introdus și pe mine in “aceasta lume”.

Deși nu era mult timp de când auzisem de San Andreas Multiplayer, totul se petrecea de parca știam acest lucru de o viața... :))

Chiar de atunci, am rămas aici, chiar dacă am

avut un timp de inactivitate. Am rămas și pana

in acest moment, deoarece, de-a lungul timpului, mi-am “găsit” mulți prieteni virtualiza totul a devenit mult mai atrăgător :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut! 

În 2006-2007 am început sa activez, am avut numele Cosmin_Gtt împreună cu Sorin_Gtt, Vicol_Gtt și cu DutzuuBv. Am jucat o perioada lunga de timp dacă mai țineți minte atunci teritoriale erau în Sf, eram în fracțiunea Ykz împreună eram invincibili. Se juca pe brânci pe timpul acela cel puțin sa faci bani era job-ul tracker și erau mulți pleyeri dornici sa joace. Amintiri frumoase. 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

In 2010 de pe serverul de CS, modul Deathrun ( am stat vreun an fara cont :))  ) , cand m-am hotorat sa fac o cerere de admin pe acel server nu a mai durat mult si s-a inchis.

 

Neavand ce face, fiind clasa a 9-a am spus hai sa dau si eu o sansa serverului de sa:mp, desi nu stiam chiar nimic despre SA:MP.


Iar din 2011 pana acum ma stiti si va stiu cam pe toti :) 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povestea mea este putin diferita :)) 

 

La sfarsitul anului 2010 cand aveam in jur de 11 ani am inceput sa joc sa:mp pe alte servere si sa invat cate ceva despre joc. Copil fiind, am fost banat mai pe toate serverele pentru limbaj obscen :))   Apoi prin 2011 am inceput sa caut online un server unde sa ma pot juca si am dat de eGaming. Mi-a placut foarte mult la inceput, mai ales pentru ca avea o atmosfera reala. Sincer, nu mai stiu ce nick am folosit pe atunci, oricum nu era ceva destept. Pe vremea aia nu aveam voie sa ma joc asa de mult la PC si cresteam in level foarte greu, asa ca m-am decis sa "imprumut" alte conturi. M-am uitat pe forum la Aplicatii La Cosa Nostra si mi-am scris pe o foaie o lista cu toate numele care aveau parca peste level 20. Apoi am intrat pe sa:mp si am incercat la toate parola "steaua" (m-am gandit ca suporterii echipei ar putea folosi parola asta) si am reusit sa intru pe contul "Tornada". :))  Parca avea Rank 3 in LCN si avea multi bani. Cateva zile m-am distrat de minune, dar membrii LCN m-au raportat si au luat contact cu adevaratul Tornada. Va dati seama, ei imi scriau despre ceva si eu habar nu aveam ce sa raspund. Apoi aveau Rival-War cu Yakuza iar eu eram praf la tras. Iar intr-o zi au spus ca vor sa faca mats pentru arme iar eu nu stiam unde sunt checkpointurile. Cred ca era destul de dubios. Apoi am fost banat pentru o vreme pana la WIPE. Dupa am decis sa revin pentru ca mi-a placut serverul dar cu propriul meu cont. Am avut mai multe nick-uri de atunci, printre care el_Rapido, Konson, Jumanji si altele dar nu le-am tinut minte.

 

Tornada daca vezi asta, don't hate me :)) 

Edited by TheHound
  • Like 1
  • Haha 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

sfarsitul lui 2009, aveam un amic care era prin yakuza.nu-mi mai aduc aminte numele lui... Jok3rss nici macar n-a fost contul meu, primul meu cont a fost banat ca am bagat bazooka in jail din sobeit la level 1 si am incercat sa bubui puscaria drept razbunare catre cine m-a bagat acolo, nu stiam eu ca exista anticheat in jocul asta...de atunci am ramas sa joc pe contul jok3rss, deci practic am fost cont clona toata veata

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eram cu doi baieti prin 2014, acestia fiind CatalinSmoke si BogdanSmoke si ei tot vorbeau despre eGaming si i-am intrebat „uat iz egheiming” si m-am luat si eu sampu si m-au corupt si pe mine de am ramas si in prezent pe aici. Tin minte ca ma gaseam cu BogdanSmoke pe la scoala si tipa dupa mine „da-mi si mie 1kk pe samp” :)) 

 

Edited by iTA
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am aflat de acest server in septembrie 2014 de la doi prieteni care jucau  aici, eu initial nu voiam sa ma joc samp deloc asa ca am intrat la caterinca cu numele GigelCelMare, dupa cateva zile parca incepuse sa-mi placa samp si ma gandeam sa-mi fac alt cont deoarece nu-mi placea GigelCelMare....dar stiu ca @sergiu m-a ajutat sa intru in M/F si mi-a dat vreo 5kk iar  pentru mine atunci mi se parea o suma extraordinar de mare asa ca am decis sa raman cu Gigel....si acum regret aceasta decizie si cat de cringe eram pe atunci :)) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haaai noroc. De unde am aflat de eGaming?

Pai prin 2009 varmiu mi a zis ba hai ca am gasit un joc misto server astea tot. A venit am instalat impreuna sampu si dupa dai bice. Zic ce cont sa mi pun eu ? Hmm, un nume bun la 11 ani nu? Ovidiu_Jeff, haidee. Dupa nu am mai gasit parola si am facut alt cont, oricum contu ala a fost teroarea copilariei mele, in loc sa pun Ovidiu98 am pus Ovidiu99, toti baietii m au rupt ca esti in 99 etc. Da vremuri frumoase. Cat m am mai.chinuit sa intru intr o factiune.. off, si am intrat in M/F la jonny_vl parca si usor usor am urcat in ierarhie. Apoi mi-am schimbat numele cu FenomenaL. Am fost helper lvl 1 vreo 4 luni si lider bloods( cea mai frumoasa perioada de pe srv) vreo 3 luni jumate sau 4. Am fost in mai toate factiunile dar inima mi a ramas mereu in bloods. ###### @RaduReleu ca n ai vrut sa mi dai helper/lider cand eram copil desi iti ziceam ca mi as dori foarte mult :)) eram dedicat 😡

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crazy medic is back! :)) Am aflat si eu prin 2010 cred de samp si de server, adus de un prieten

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/2/2020 at 11:45 AM, J0k3ru said:

sfarsitul lui 2009, aveam un amic care era prin yakuza.nu-mi mai aduc aminte numele lui... Jok3rss nici macar n-a fost contul meu, primul meu cont a fost banat ca am bagat bazooka in jail din sobeit la level 1 si am incercat sa bubui puscaria drept razbunare catre cine m-a bagat acolo, nu stiam eu ca exista anticheat in jocul asta...de atunci am ramas sa joc pe contul jok3rss, deci practic am fost cont clona toata veata

Daca esti prost... :| 

 

On 4/3/2020 at 5:48 PM, FenomenaL said:

Haaai noroc. De unde am aflat de eGaming?

Pai prin 2009 varmiu mi a zis ba hai ca am gasit un joc misto server astea tot. A venit am instalat impreuna sampu si dupa dai bice. Zic ce cont sa mi pun eu ? Hmm, un nume bun la 11 ani nu? Ovidiu_Jeff, haidee. Dupa nu am mai gasit parola si am facut alt cont, oricum contu ala a fost teroarea copilariei mele, in loc sa pun Ovidiu98 am pus Ovidiu99, toti baietii m au rupt ca esti in 99 etc. Da vremuri frumoase. Cat m am mai.chinuit sa intru intr o factiune.. off, si am intrat in M/F la jonny_vl parca si usor usor am urcat in ierarhie. Apoi mi-am schimbat numele cu FenomenaL. Am fost helper lvl 1 vreo 4 luni si lider bloods( cea mai frumoasa perioada de pe srv) vreo 3 luni jumate sau 4. Am fost in mai toate factiunile dar inima mi a ramas mereu in bloods. ###### @RaduReleu ca n ai vrut sa mi dai helper/lider cand eram copil desi iti ziceam ca mi as dori foarte mult :)) eram dedicat 😡

Liderii nu i-am ales niciodata singur si daca retin bine aveai cereri praf. :)) Pentru helper era batalie mare, sunt sigur ca se gasesc o gramada care sunt nemultumiti ca nu au primit sansa, poate pe buna dreptate. A si vezi ca nu te ajuta prea mult daca imi tot spunea ca iti doresti mult helper/lider. :)) Concluzia: ma injuri si tu degeaba, dar perioada petrecuta pe eGaming m-a facut imun. :))

  • Like 1
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

bă ce ați imbătrânit

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incetati cu spamul ca va dau warn hhhh

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://t.me/pump_upp - best crypto pumps on telegram
Make 1000% and more within 1 day, join channel @pump_upp !

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://t.me/pump_upp - best crypto pumps on telegram
Make 1000% and more within 1 day, join channel @pump_upp !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...