Jump to content
Sign in to follow this  
OmuPower

[News]Se pare ca Google vrea sa se spele pe maini cand vine vorba de Stadia

Recommended Posts

Se pare ca Google vrea sa se spele pe maini cand vine vorba de Stadia

 

Google-Stadia.jpg

 

Zilele trecute auzeam ca Google Stadia va primi 120 de jocuri noi si ca va reveni la viata. Se pare insa ca Google cam incearca sa se spele pe maini. Un anunt recent facut de Google spune ca publisherii sunt responsabili de anuntarea jocurilor. Nu stiu ce intelegeti voi de aici, dar pentru mine nu suna prea ok.

 

Raspunsul Google a venit imediat dupa ce o postare pe subredditul dedicat Stadia condamna lipsa de informare cu privire la serviciul de cloud gaming. Trebuie insa sa luam in considerare faptul ca cele 120 de jocuri urmeaza sa apara de-a lungul intregului an. Matematica mea de clasa a 5-a imi spune ca ar trebui sa vedem 10 jocuri noi pe luna. Dintre acestea, 10 jocuri exclusive ar urma sa fie lansate pana in luna Iulie.

 

"Intelegem dorinta utilizatorilor de a afla cat mai multe detalii despre jocuri. Pana la urma, despre asta este vorba: jocuri. Desigur, echipa Stadia nu va anunta toate cele 120 de titluri, intrucat lasam aceasta treaba pe mana publisherilor. Sunt jocurile lor si trebuie sa se ocupe, la fel cum si noi o vom face in cazul exclusivitatilor. Sunt multe motive pentru care aceste anunturi vin asa cum vin – de la promotii planificate din timp, starea in care se afla jocurile, cerinte, etc. Continuam sa lucram alaturi de partenerii nostri si suntem pregatiti sa ii sustinem in orice situatie. Suntem foarte incantati sa anuntam mai multe detalii despre Stadia in curand."

 

Raspunsul oficial din partea echipei Google Stadia

 

Acest raspuns vine perfect din punct de vedere al timpului, intrucat Google va trebui sa convinga lumea sa se aboneze la Stadia. Zic asta pentru ca cele trei luni de abonament incluse in Founder’s Edition stau sa expire. Pentru cei care nu stiu, aceasta editie include un Chromecast Ultra, un controller si cele trei luni de abonament mentionate.

 

Cu cat se apropie mai mult aceasta data, cu atat compania spera sa aiba o sansa in fata veteranilor industriei, insa strategia aleasa nu pare cea mai fericita. Personal as vrea sa testez Google Stadia la noi in tara, mai ales ca americanii si englezii nu se bucura de net de 1Gbps la 40 de lei.  Intr-o tara precum Romania cred ca ar avea un succes destul de mare, mai ales ca nu toata lumea isi permite sa cumpere un PC de gaming si jocuri pentru el, astfel posibilitatea de a cumpara doar un Chromecast si un controller, alaturi de jocurile gratuite incluse in abonament, ar fi destul de avantajoasa.

 

Sursa: zonait

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...