Jump to content
Sign in to follow this  
OmuPower

[News]Steam a primit de trei ori mai multe recenzii dupa ultimul update

Recommended Posts

Steam a primit de trei ori mai multe recenzii dupa ultimul update

 

steam-beta.jpg

 

Nu cred ca update-ul de interfata al Steam mai este un secret pentru cineva. Deja este live de cateva luni iar parerile sunt impartite. Una dintre schimbarile aduse de acest update este faptul ca esti rugat sa scrii o recenzie pentru un anume joc. Aceasta mica schimbare a triplat numarul de recenzii primite de jocurile de pe Steam.

 

Noua librarie a introdus si noi moduri prin care le putem cere utilizatorilor sa scrie pareri despre un joc in care au investit mai mult timp. Asta a crescut substantial numarul de recenzii de pe Steam. Daca inainte aveam cam 17 mii de recenzii zilnice, dupa aceasta actualizare numarul a crescut la 70 de mii. Asta inseamna o crestere de 300%.

 

Cresterea aceasta se simte cel mai tare in cazul dezvoltatorilor indie, intrucat Steam a fost perceput mereu drept un indicator bun al vanzarilor inregistrate de un titlu. Se pare ca modul in care dezvoltatorii calculeaza aceste vanzari s-a schimbat substantial de cand Valve a inceput sa ceara mai multe pareri de la utilizatori. Noua interfata a concentrat atentia si asupra noului sistem de evenimente de la Valve. Acestea au generat peste opt miliarde de vizualizari.

 

Intr-o postare pe blog-ul companiei, Valve vorbeste putin si despre lucrurile pe care le pregateste pentru anul 2020. Poate cel mai important update de aici este cel pentru aplicatia Steam Mobile care va adauga mai multe posibilitati de login si isi va ajuta utilizatorii sa isi securizeze mai bine conturile.

 

Am mai scris si eu din cand in cand cate o recenzie pe Steam, insa nu prea am tinut mereu cont de acestea. Intr-adevar, cand este vorba de jocuri indie imi place sa mai arunc cate o privire deoarece nu tot timpul gasesc recenzii pe site-uri de profil, iar printre utilizatorii simpli de Steam se ascund adesea adevarate talente cand vine vorba de redactare.

 

Sursa: zonait

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...