Jump to content
Sign in to follow this  
wLLy

Impreuna dar pe drumuri separate?

Recommended Posts

Buna dimineata prieteni! 
 

De ceva timp tot ma framanta un gand, eGaming s-a stins incet si sigur. In toti acesti ani petrecuti aici am trecut impreuna prin nenumarate wipe-uri pe serverul de SA:MP, foarte multe schimbari la nivelul forumului si staff-ului. 
Din motive ciudate, niciunul din cei care a preluat comunitatea in anii trecuti nu a putut sa o aduca inapoi printre cele mai bune comunitati de gaming din Romania. 
 

Acum nu stiu daca cineva din voi are un sentiment ciudat pentru stingerea si destramarea acestei comunitati. Bineinteles, majoritatea de aici ne-am marit destul si avem familii, nu mai exista aceeasi placere ca inainte, legata de comunitate/jocuri. 

Eu unul inca sunt tinerel, am ajuns doar la 24 de ani pana acum :)). Jumatate din copilaria mea a fost petrecuta aici, cu nopti la rand pierdute si stand cu orele nemancat si nemiscat din fata calculatorului. Am ramas cu un gust foarte amar si o dezamagire maxima dupa ce s-a tras cortina pe aici, e foarte pustiu si mai intrati cate unul cand probabil vreti da vedeti “ce o mai fi pe eGaming?”.

 

In ultimul an am avut insistente foarte mari la adresa lui rAcs si xanto, cu ultimul nereusind absolut deloc sa iau legatura, in niciun fel. Insistentele mele se refera la preluarea acestei comunitati pentru o ultima sansa de a ajunge inapoi unde am fost candva. Stiu foarte bine cat de greu ar putea fi, stiu foarte bine ca o sa am nevoie de oameni capabili si seriosi. Am decis sa imi asum absolut orice pentru un ultim impuls al eGaming. Ceea ce imi doresc este sa mergem la drum in continuare pe acelasi profil al comunitatii(GAMING). 
Sunt foarte multe jocuri care pot atrage oameni aici si care pot ajuta la dezvoltarea comunitatii. M-as bucura daca as reusi sa atrag inapoi si cativa din oamenii vechi de aici, acei oameni care au fost aici neconditionat. 
Am cautat toata “brigada veche” pentru a ajunge la omul din umbra a.k.a. xanto dar nu am reusit sa dau de om prin nimeni. Am tinut legatura cu Dragne(rAcs) si l-am tot terorizat sa dea de el, el spune ca nu-i mai raspunde nici lui. Acum mi-e greu sa cred ca Dragne ar vrea sa isi termine viata ca Project Manager pe o comunitate uitata de toata lumea. 

 

Pe final as vrea sa va readuc si voua aminte cate nopti ati stat la caterinca pe aici, cate nopti ati pierdut pe jocurile de aici. Cine doreste sa reluam activitatea macar aici pe forum pentru inceput, este bine venit! 
 

Daca exista cineva care poate ajunge la omul nostru din umbra, va rog sa o faceti! Nu trebuia sa ramana asa! 
 

 

 

 


Think different, think eGaming!

Edited by wLLy
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://discord.gg/gYyyrHmF
Pana rezolvam problema, haideti la vorba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai dreptate ,si eu imi aduc aminte cu placere de acele vremuri , nostalgia copilariei ca sa zic asa . Serile alea nedormite in fata monitorului , pe samp . Daca s-ar face ceva probabil as mai intra si eu din cand in cand .

Am incercat si eu la un momentdat sa dau de Xanto (pe mail) dar fara succes . 

Ar fi mers facut ceva pentru noi astia vechii ,sa ne strangem 1-2h pe saptamana la un DM "ca pe vremuri".

 

O intrebare am totusi ,oare cine plateste hostingul de atatia ani ?

Va saluta Dj_Maryo

Share this post


Link to post
Share on other sites

eGaming nu o sa moara niciodata ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/22/2023 at 1:48 AM, RekTo said:

eGaming nu o sa moara niciodata ! 

M-au uns la suflet vorbele astea. 

Respect frt

Share this post


Link to post
Share on other sites

alo, cf am venit cu piatra 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci? Ne strângem la un dm anu ăsta? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/10/2023 at 10:04 AM, Samii said:

Deci? Ne strângem la un dm anu ăsta? 

Nu le mai arde la baieti. 

  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna seara bine ati venit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Noroc! Multi ani! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...