Sign in to follow this  
lovedealer

[Sugestie] /news

/news  

1. 1. Sunteti de acord ca cei din news sa primeasca bani pt fiecare news dat?

• Da, sunt de acord!
      39
    • Nu, nu sunt de acord!
      10
    • Nu ma intereseaza! Vreau doar sa vad rezultatele.
      2

43 posts in this topic

As propune ca cei din News Reporters sa primeasca niste bani pentru fiecare news dat in functie de skillul pe care il au...gen:

Skill 1: 50$

Skill 2: 100$

Skill 3: 150$

Skill 4: 200$

Skill 5: 300$

De ce?! Pentru ca ei au level mic si ar trebui ajutati intr'un fel, nu e corect fata de ei, totusi ceilalti cum ar fi M/F sau Taxi iau bani in afara de salariu, Reporterii de ce sa nu primeasca?...

Astept parerile voastre.

P.S.: Daca NU sunteti de acord va rog sa argumentati! (nu accept posturi gen "pro" sau "contra" astea sunt pt +1, vreau argumente)

Pro, buna ideea, taxi fac bani din curse, m/f pills/heal, S.I licente, noi nu avem din ce face bani, doar din pachete, dar foarte rar avem pachete! Mi se pare o idee foarte buna!

Pro,dar sa nu faca spam,ca asa un news 300$,dai 5 news in 1 min,faci 1,5k.Sa fie in asa fel sa dai in news la 2 sau 3 minute.

Pro,dar sa nu faca spam,ca asa un news 300$,dai 5 news in 1 min,faci 1,5k.Sa fie in asa fel sa dai in news la 2 sau 3 minute.

Bineinteles...sa dai un news la 2minute...pentru a nu se exagera...

sa fie ca la /ad trebuie sa astepti 60 sec, dar aici sunt si eu de acord sa fie la 2 minute (oricum daca nu este pusa chestia cu 2 min vor lua +1 daca fac abuz)

Contra , propun sa fie o alta modalitate de a face bani , nu am acuma o idee , dar ei la cat fac spam pentru SKILL + sa faca spam si pentru bani = news din secunda in secunda .

As fii pro numai daca un /news sa poate fii dat o data la 2 minute , PRIN COMANDA , cum e /ad , ai voie o data la 1 min , daca le zici lor sa dea o data la 2 min , va asigur ca nu o sa dea.

Contra , propun sa fie o alta modalitate de a face bani , nu am acuma o idee , dar ei la cat fac spam pentru SKILL + sa faca spam si pentru bani = news din secunda in secunda .

As fii pro numai daca un /news sa poate fii dat o data la 2 minute , PRIN COMANDA , cum e /ad , ai voie o data la 1 min , daca le zici lor sa dea o data la 2 min , va asigur ca nu o sa dea.

(oricum daca nu este pusa chestia cu 2 min vor lua +1 daca fac abuz)

Da sunt de acord sa primeasca NR bani pe News....ca deobicei intri in NR la level mic....si macar sa faci bani din NR

PRO

Daca un NR sa zicem "X" da /news acum , colegul lui "Y" sa poata da /news dupa el , treaba cu 1-2 min sa fie individuala .

Sper ca ma intelegeti ..

PRO

Daca un NR sa zicem "X" da /news acum , colegul lui "Y" sa poata da /news dupa el , treaba cu 1-2 min sa fie individuala .

Sper ca ma intelegeti ..

Exact

Pro , dar as propune ca pretul /ad sa fie peste 10k , sa se foloseasca mai mult NR

Pro dar sa dea un news nu chiar la 2-3 min la 60 de secunde cum e /ad-ul ar fi destul! Parerea mea

Buna ideea, dar m-am gandit altfel:

Cand un NR da un news sa primeasca niste banuti ca si la car jacker :)

Skill 1: $200

Skill 2: $400

Skill 3: $600

Skill 4: $800

Skill 5: $1000

Buna ideea, dar m-am gandit altfel:

Cand un NR da un news sa primeasca niste banuti ca si la car jacker :)

eu is de acord dar gandeste'te la cj skill 5 iei 6k la 12minute...ei ar lua 1k pe minut adik vreo 12k la 12minute:-? am zis sumele alea pt a fi un raport echilibrat

Sa se dea dar un pretz unic nu depinde de skil pt ca acel nr poate zice ca are skill 5 desi e de 1 zi.Si in legatura cu spamul contra sa se paota da oricand dar a se respecte regulile fara aunturi ilegale/imbecile

prea mult,

cum a zis playa e perfect

oare cine a votat "Nu"? Voi va dati seama ca suntem singura factiune care nu facem bani din ea? Doar cu pachetele, dar cum am mai spus,sunt foarte rare! Si maxim de pret este 50k! Ce fac cu ei? ii impart la 10 membri?

PRO.

Nu ar trebui sa se dea bani pe skill, pentru ca uni au facut skill prin spam si nu este bine. Pentru fiecare news dat sa se dea 200$-300$ ca sa faca si ei ceva bani ei sunt in NR si nu fac nici un ban.

PRO.

Macar cu asta sa castigi din aceasta factiune, inafara de salariu si prime.

Dar sa nu se exagereze cu /news-urile.

PRO.

Macar cu asta sa castigi din aceasta factiune, inafara de salariu si prime.

Dar sa nu se exagereze cu /news-urile.

prime le dau eu 25k la fiecare! In rest bani nu facem deloc!Si doar 2 membri au sub lvl 5, care oricum pana duminica fac lvl 5!

Pro , ei fac bani doar din salariu , adica doar cei care au sub lvl 5 ! Pro !

PRO ! Am fost NR si se castiga foarte putin avand in vedere ca aveam level 6 ..

La cate newsuri dati voi ... intr-o zi faceti 500 k :-?? si uite asa se duce dracului economia serverului

PRO Dar la ideea ca trebuie sa astepti 2-3 min nu prea , deoarece foarte multi fac scandal ca nu le dai reclama dupa 15 sec dar dupa 2 min, ne umplu cu mesaje, marog acuma macar sa se aprobe si asa.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.