Sign in to follow this  
Pushki

2012 - End of the world ?

65 posts in this topic

Pe langa aparitia fimului 2012, aici putem discuta despre adevaratul sens al anului 2012.

Credeti ca anul 2012 este sfarsitul lumii ?

S-a demonstrat stiintific ca in 2012 vor avea loc schimbari:

1. Polii magentici se vor inversa total; lucru ce se intampla o data la 700.000 de ani.

2. Explozii nucleare pe suprafata soarelui, niste raze mult mai puternice si toxice vor lovi pamantul

3. Dupa 2012 oamenii vor evolua. Dupa cum stiti (probabil) ADN omului este format din 2 spirale. Dupa 2012 acesta va fi format din 12 spirale. Ceea ce inseamna ca omul isi va folosi mai mult procent din creier ( Acum folosim cam 5% in medie, dupa 2012 vom folosi 15-20%) + eventuale schimbari fizice (Adica copii cu 3 manute vor fi ceva obisnuit, probabil).

Aceste schimbari sunt demonstrate stiintific, dar organizatiile secrete nu prea fac mult scandal cu ele ca sa nu ne sperie.

Intrebarea este, oare 2012 este sfarsitul lumii ? Sau inceputul unei noi ere mult mai dezvoltate ?

Sincer pe mine ma cam sperie...Insa de multe ori s-a spus asa... pe 06-06-2006 era vorba de sfarsiutl lumii, a mai fost pe 09-09-2009.... mai urmeasa 12-12-2012 si totul merge perfect :|

Nu cred ca sfarsitul lumii va fi in 2012..

Nu se stie , poate va veni maine , poate peste 10000 de ani .

Sincer nu ma sperie , nu-mi pasa mai deloc .

edit: mi-am adus aminte , parca era si ceva despre calendarul Mayas , se termina in 2012 :|

Dumnezeu decide knd vom muri,asa a fost si in 2000.

SI daca mor asta e,sper ca in Rai avem PC :|.

Macar murim toti odata.

Joke.

Dumnezeu decide,mie nu'mi pasa :|

" God bless Romania ! "

Vorbe-n vant, nu o sa fie sfarsitul lumii, astept cu nerabdare mirarea massmediei de un an banal ca 2012.

GARDA MERGE INAINTE !

Nah, nu asa curand... totusi o sa vina odata si odata daca se continua cu poluarea...

Prin 2100 , cam asa...

Dumnezeu a imbinat credinta cu stiinta si cuvantul cu fapta cea buna !

Sincer pe mine ma cam sperie...Insa de multe ori s-a spus asa... pe 06-06-2006 era vorba de sfarsiutl lumii, a mai fost pe 09-09-2009.... mai urmeasa 12-12-2012 si totul merge perfect :dancerock:

Defapt, e 21-12-2012

Nu cred ca sfarsitul lumii va fi in 2012..

Nu se stie , poate va veni maine , poate peste 10000 de ani .

Sincer nu ma sperie , nu-mi pasa mai deloc .

edit: mi-am adus aminte , parca era si ceva despre calendarul Mayas , se termina in 2012 ;)

Da, si calendarul mayas tot pe 21.12.2012 se termina.

Doar D-zeu stie asta.

Cu toate, eu nu cred ca va veni asa curand, peste 100-200 de ani posibil :dancerock:.

Doar D-zeu stie asta.

Cu toate, eu nu cred ca va veni asa curand, peste 100-200 de ani posibil ;).

aha scapam de viata pana atuncea :dancerock:

Parerea mea e doar ca acest subiect (in general) este doar un motiv pentru a fi stresat. Noi il asteptam ca vrem sau nu vrem cand va veni va fi aici :dancerock: , oricum asta e doar o "fantezie".

Nu cred in asta

Faza cu schimbatul polilor magnetici este adevarata, am intrebat o profesoara de geografie , dar despre restu nu stiu ce sa zic. dumnezeu cu mila ;)

Si altii "profeti" sau oameni ziceau ca pe 06.06.2006 se va naste anticristu, dar eu nu-l vad :dancerock:

Faza cu schimbatul polilor magnetici este adevarata, am intrebat o profesoara de geografie , dar despre restu nu stiu ce sa zic. dumnezeu cu mila ;)

Si altii "profeti" sau oameni ziceau ca pe 06.06.2006 se va naste anticristu, dar eu nu-l vad :dancerock:

anticristul sau antihristul conduce lumea de dupa al-2-lea razboi mondial si pana acum in caz ca nu stiai.

anticristul sau antihristul conduce lumea de dupa al-2-lea razboi mondial si pana acum in caz ca nu stiai.

si asta ar trebui sa fie ori bush ori putin.

si comparand asta cu faptul ca multi cred ca bush e un cult satanist, rezulta ca ...

dar nu cred =)

si asta ar trebui sa fie ori bush ori putin.

si comparand asta cu faptul ca multi cred ca bush e un cult satanist, rezulta ca ...

dar nu cred =)

bush a fost ,este, si va fi, MASON cult antihrist,satanic care conduce lumea si este controlat de evrei de la 1850 incoace :dancerock:

practica si voodoo? :dancerock:

Nu stiu, bush nu-mi place ca persoana, si fie vb intre noi, eu cred ca faza de pe 11.09.2001 a fost o manarie, ca sa aibe motiv sa intre in Irak.

scuzati de off-topic

" God bless Romania ! "

Vorbe-n vant, nu o sa fie sfarsitul lumii, astept cu nerabdare mirarea massmediei de un an banal ca 2012.

GARDA MERGE INAINTE !

De asta imi place mie de akim :dancerock:.

Cat despre acest topic, ce sa spun sfarsitul lumii va venit cand vrea Dumnezeu, daca voi va luati dupa astia inseamna ca nu credeti in Dumnezeu, eu unul nu cred asemenea porcari asa sa spus si cu chestia aceea de la Geneva ca sar putea sa se formeze geuro negre si nu sa intamplat nimic.

Daca va veni sfarsitul lumi aici ne va gasi.

---------------

Cat de 11.09.2001 a fost o inscenare a americanilor pentru a putea intra in Irak deoarece au resurse foarte mari de petrol si nu aveau motiv.Tot ei au distrus turnurile gemene si alte minunati.

Asta da, toti zic ca 11 septembrie a fost o miscare de a lor pentru a intra in Irak sa lei a petrolul.

Si le-a iesit.

Nu cred ca va veni sfarsitul lumii in 2012 .

Nici nu vreau sa ma gandesc k in 2012 va fi sf lumii nu cred si nu vreau sa cred .COpi cu 3 manute :D nici nu vreau sa ma gandesc cu trei picioare (dimineatza )am mai auzit la majoritatea baietzilor :girl_cray2:>stiti vb aiai te-ai sculat in 3 sau doua picioare :>

Nu cred , Dumnezeu a facut lumea asta perfecta .

Sfarsitul lumi nul stie nici macar Iisus Hristor,il stie numai Tatal.

In problema cu copii cu 3 manute ,nu cred deoarece lumea asta a fost facuta perfect , si nu ca sa fie modificari .

Nu o sa putem sa stim decat in momentul respectiv daca o sa fie sau nu sfarsitul lumii. Eu personal nu cred ca va fi niciun sfarsit . Dupa cum zic scrierile mayase nu o sa fie un sfarsit ci un nou inceput , deci poate vom evolua in ceva mai bun

Nu cred , Dumnezeu a facut lumea asta perfecta .

Sfarsitul lumi nul stie nici macar Iisus Hristor,il stie numai Tatal.

In problema cu copii cu 3 manute ,nu cred deoarece lumea asta a fost facuta perfect , si nu ca sa fie modificari .

Chestia e ca s-a demonstrat stiintific treaba asta. NASA stie, CIA stie, FBI stie, Pentagonu logic ca stie si mai mult de atat... doar ca nu fac prea mult tam-tam special ca sa nu sperie oamenii. Daca toti ar stii ca dupa 2012 o sa se intamlpe asta, poti macar sa iti imaginezi ce haos general ar iesi ?

eu nu stiu ce sa zic , dar nu prea cred in asta si iti spun si de ce .

Multi oameni vor sa ajunga un nume in lumea asta doar ca au descoperit un lucru sau ceva si acel ''ceva'' defapt nu este adevarat dar doar pentru a se imbogati.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.