Sign in to follow this  
Pushki

2012 - End of the world ?

65 posts in this topic

eu nu cred in aceste lucruri asa au zis si acum cativa ani ca vine sfarsitul lumi si nu a venit

Chestia e ca s-a demonstrat stiintific treaba asta. NASA stie, CIA stie, FBI stie, Pentagonu logic ca stie si mai mult de atat... doar ca nu fac prea mult tam-tam special ca sa nu sperie oamenii. Daca toti ar stii ca dupa 2012 o sa se intamlpe asta, poti macar sa iti imaginezi ce haos general ar iesi ?

Domnule agent F.B.I. ... te asigur eu ca nu stie nimeni :|. E doar o mica teorie super dramatizata de cativa ani incoace :|.

" RAZBOIUL NEVAZUT "

Inversarea polilor : Am intrebat pe profu de Geo. a zis ca se sarputea face dar asta ar dura cateva mii de ani si se face lent.

Soarele : la 11 ani se face radiiati sau ceva de genu vara si de asta nu e bine sa stam afara vara, ce ai zis cu soarele va elimina e o prostie.

Cu trei manutze : Nu exista.

In concluzie oameni zic tot felul de chesti din cateva motive : sa ajunga stare, unu zice a a prezis presa il duce departe si asa ajunge el bogat.

Nu credeti, in 2000 APOCALIPSA SCRIE IN BIBLIE TOATA LUMEA STIE, nu a fost nimic, 2006 SFARSITUL LUMI AM VAZUT IN BIBILIE, eu stiu ca suntem in 2009, 2012 ce sa mai zic ;))

Stati acasa si vedetiva de treaba ca Omu nu va sti cand va fi sfarsitul lumi NIMENI NU POATE VEDEA.

P.S : Nostradamus nu a zis ca in 2012 sfarsitul lumi el a precis ca in anu 3000 si ceva.

Acum 5 min. ma uitat pe Acces Direct ca cica sunt dovezi ca 2012 end the world, ma apucat rasu, cica poli se vor inversa brusc/lent, nu se face "brusc" dovada : dea lungul timpului s-au facut modificari geografice "dea lungu timpului, aha deci eu gandesc mai bine".

cica oameni nu vor mai avea umbra, hai ca asta e ridicol si cica vom avea stralucire de lumina langa corp "ce magie :)".

Si in 2000 sau dat tot felu de video-uri si poze multe sau zis :-j

Si cum a zis doamna acea : Oameni rai sau buni raspandesc tot felu de "propozitii" iar statul raspandeste de anume sa scada po######tia pamantului, multi oameni sau sinucis de frica, uite ca sau sinucis degeaba.

P.S : Cum ati zis Omu nu va sti cand va fi "end the world".

:-j Traitiva viata linistiti,

P.S : Sharp cand voi avea 100 de ani si voi muri sa faci serverul eGaming Targu Mures iti dau mancarea mea in Rai :)).

Timpul este o spirala conica 3-D,iar generatoarea conului nu e o linie dreapta ,ci o hiperbola a unei functii de gradul 5,crescatoare si convexa

Fiecare spira e de 20 de ori mai indepartata si de 20 de ori mai scurta si mai abrupta ca precendenta

Fiecare punct de pe generatoarea conului reprezinta o umbra ,o parere ,o similitudine a oricarui alt punct de pe aceeasi curba

Astfel daca inceputul ciclului galactic a fost caracterizat in 1996, de lovitura data de George Soros Imperiului Britanic si de reajustarile ce au urmat,prima zi a ciclului universal s-a caracterizat prin criza financiara mondiala si forumul de la Davos , o palida parere a acordurilor de pace de la Dayton

Mayasii au identificat 40 astfel de spire:cea mai lunga masoara 20 la puterea 23 ani ,iar cea mai scurta 20 la puterea -16 ani,adica 0.002 picosecunde!!!

Fiecare ciclu nou e continut si ESTE ultima zi ,ziua implinirii ciclului precendent!

Asta ne aduce o functie tripla a Creatiei:daca spre exemplu celulele au fost create in ultima zi a ciclului celular(25 de miliarde de ani) ,aceasta a insemnat si intreg ciclul reptilian(1.25 miliarde ani) si totodata,diversificarea celulelor in :celule gigantice(oul),infinit lungi(muschii),nervoase(vedere alb-negru si color,interpolarea campurilor magnetice ce alcatuiesc realitatea) ;de fapt,intreg ciclul reptilian a reprezentat perioada de glorie a celulei!

Incepand cu ciclul maimutelor(62.5 mln ani) celula este deplin matura si intra intr-un con de umbra(dar toti suntem formati din celule)

Daca inca n-ati inteles nimic,consultati biblioteca de pe mayanmajix.com

Calculele stiintifice bazate pe implementarea noului au ajuns la aceleasi rezultate:

-in ultimele 0.0075 secunde ale datei de 3 octombire 2008,vor fi mai multe schimbari ca in ultimii 72 de miliarde de ani!

-in ultimii 20 de ani au fost mai multe schimbari ca de la crearea omului cu 4 milioane de ani in urma pana in ziua de azi

Omniiversul in care traim se bazeaza pe un numar aproape infinit de dimensiuni,care progreseaza din ciclu in ciclu urmand progresiunea sirului lui Fibonnaci:

0 1 1 2 3 5 8 13 21 34 55 81....

3-D 4-D 4-D 5-D 7-D 10-D....

Astfel daca la crearea acestui univers am avut doar 3 dimensiuni ,odata cu aparitia celulei apare si timpul,care este o masura a progresului catre Dumnezeu

Este important de inteles ca in fiecare ciclu,sub aspect obiectiv,timpul trece in aceeasi masura:cu alte cuvinte,acum in 260 de zile trece tot atata timp la scara Universului ca in 25 de miliarde ani in ciclul celular!

Doar PERCEPTIA TIMPULUI se schimba: pt ca suntem fiinte mult mai evoluate ,timpul trece de 25 de miliarde de ori mai repede pt noi,si ne permite ca intr-o viata de om sa accedem la mai multa cunoastere

In ciclul galactic (89-2008) am avut tot spatiul 4-D ca si in precedentele cicluri planetare ,dar acum evoluam catre 5-d ,unde vom ajunge cu 20 de zile inainte de 3 octombrie 2008

(data teoretica,pt ca Pamantul va fi distrus in martie anul acesta)

Dr Calleman a facut cea mai mare parte a acestei munci de cunoastere a Timpului,dar a gresit intr-un aspect minor:

ciclul planetar a inceput in 1615 ,an in care coloniile din America incep a existe si in care Kepler incepe lucrarea sa despre sistemul planetar heliocentric (care a servit ca model pt atom) si nu in 1618,data la care el publica aceasta lucrare!

Asadar sf creatiei a 5-a este in 2008 si nu in 2011~!

Iluminatii din Bavaria au stiu asta cand au proiectat Washington-ul in jurul cifrei 666 ,a re-creatiei,ei spunand ca 21 decembrei(solstitiul de iarna,moartea simbolica a Soarelui la mayasi) 2007 este sf creatiei,dar au gresit intr-un aspect minor:

nu stiau ca acu 2000 de ani nu exista cifra 0! prin urmare de la 1 BC s-a trecut direct la 1 AD si nu la anul 0.

prin urmare 2008 este ultimul ciclu al acestui univers 4-D

pt conformitate,sa listam ciclurile care apartin creatiei Marelui Mag Elohim ,Creatorul Universului:

Ciclul celular(caracter unitar)-25 mrld ani(fii viu)

Ciclul reptilian(dual-lupta cu mamiferele care izbandesc)-1.25 mrld (ai emotii)

Ciclul maimutelor(unitar)-62.5 mln(vederea colorata,dragoni)(ai sentimente)

Ciclul oamenilor(dual-lupta Cro-Magnon vs ....)-3.125 mln ani(ai ratiune)

Ciclul tribal(unitar)-156.25 mii ani(homo sapiens sapiens)(organizeaza-te)

Ciclul national(dual-Roma vs Dacia)- 7812.5 ani(ai legi)(maya-1875000 de zile)

Ciclul planetar(unitar)-394 ani(ai putere si bani)(1615-2008)

Ciclul galactic(dual=lupta dintre America/globalizare si Islam/traditionalism)-19.7 ani(ai constiinta binelui)(1989-2008)

Ciclul universal(unitar-Atlantida renaste)-360 de zile=un tun(ai constiinta evolutiei spirituale)(17 ian-3 oct 2008-per activa)

Ciclul multiversal(daul-in 5-D-evolutie catre 7-D)-20 de zile(sufeltul bate constiinta)

Ciclul omniversal(unitar-10-D)-o zi(???)

Mai exista inca 16 cicluri peste cel omniversal

cel mai mic dureaza 0.002 picosecunde

Este important de retinut ca plenitudinea ciclului se realizeaza doar in ultima sa perioada

Deci in ciclul galactic am avut globalizarea care corespunde celui planetar,iar in cel actual-universal avem deja o uniune galactica

Am uitat sa spun ca fiecare ciclu are 2 parti:perioada judecatii,compusa din primele 7 /20 perioade de timp egale(numite si "zile ale lui Elohim") si perioada activa(de crestere a plantei) -compusa din 7 zile si 6 nopti ,dupa cum urmeaza:

-prima zi:samanta incolteste(96)

-prima noapte-apare lujerul(97)

-a doua zi:apar 2 frunze(bine vs rau)(98)

-a doua noapte-frunzele devin mature(99)

-a treia zi:apar alte frunze(2000)

-a treia noapte:maturitatea frunzelo(2001)

r-a patra zi:primele crengi(2002)

-a patra noapte-crengile se maturizeaza in coroana(2003)

-a cincea zi:apar mugurii,copacul e matur(2004)

-a cincea noapte -mugurii cresc si se deschid(2005)

-a sasea zi:florile sunt polenizare(2006)

-a sasea noapte:apar fructele(2007)

-a saptea zi:fructele cad pe pamant ,se desfac si rasare o noua planta(2008)

(comparatia e cu ciclul galactic pt intelegere da

ai dat copy/paste prietene la tot felul de afirmatii super stintifice...ca sa nu intelegem nimic, abureli.

Traiasca Creationismul !

Adevarat, dar pe mine ma fascineaza acest subiect si am citit mult mai multe de cand am facut acest topic.

Nu, 2012 nu este sfarsitul lumii, ci un an al transformarii spirituale si evolutiei umane. Iar toate aceasta schimbare dureaza 1400 si ceva de zile, lucru inceput pe 28 martie 2009 ce se va sfarsi pe 21 decembrie 2012.

Sa fie conceptia materialist-darwinista plaga a societatii ? :>

Da , e adevarat...din pacate dar creationismul conduce...asadar nu va temeti, masonii si cu jidanii evrei nu o sa ne manipuleze asa de usor, traiti-va viata si bucurati-va de ea !

TLC !

Sa fim seriosi :) . 6 iunie 2006 - trebuia sa murim , la experimentu ala trebuia sa murim , la cutremuru prevestit de mosu ala trebuia sa murim . Am murit ? Nu . Sf Lumii este atunci cand o sa vrea Dumnezeu .

Eu nu cred ca se va intampla ceva...

inca un post de genul asta si faci o pauza

eleodor

Ceva sigur se va intampla.

Daca Mayasii,cel mai vechi popor care au prezis multe evenimente astrale pe care nici astazi nu le intelegem,sigur acel calendar nu se termina degeaba in acea data.

Eu unul nu cred ca va veni sfarsitul lumii deoarece tot ce se vorbeste este doar o Teorie , nimic sigur !

Deci puteti sta linistiti deoarece 2012 va fi un an ca oricare altul ! :))

Fix cand o sa termin liceul ...

Oricum nu stiu ce sa cred , parerile sunt impartite , unii "da o sa fie , asta e" alti "neah , nu avem noi norocul asta"

Din ce am inteles in 2012 va fi cea mai mare aliniere de planete si ca a mai fost ceva similar 10.000 de ani. Unii cred ca din cauza acelei "eclipse" au murit si dinozaurii

Sa ma corecteze cineva daca am gresit :))

2012 va fi anul schimbarii(cel putin pentru mine ).

@ Maryo / dinozaurii au murit din cauza unui meteorit care a infectat traiul lor.

Va zic eu de ce vine sfarsitul lumii: a luat sharp pauza la 2012 posturi :)))

Toti cu 2012, CREDETi CA DACA IN 2012 VA EVOLUA VOR FI LUCRURI RELE, Dumnezeu face asta, si nu face de rau face de Bine.

Daca in 2012 vin extrateresti sa ne ea, primu lucru care il spun, STAI SA IMI FAC BAGAJELE :))

EDIT : Nu mai stiti ca cand omu era maimuta el a evoluat si uitat ca omu a trait mai bine asa.

Va zic eu de ce vine sfarsitul lumii: a luat sharp pauza la 2012 posturi :)))

Sa stii :)

Nu prea cred asta cu Sf lumii.....dar totusi...fiecare cum crede unii sunt optimisti alti pesimisti xD

:) Va fi alceva nu va fi sfarsitul lumi.

Omu va avea modificari la ADN si va putea sa vorbeasca prin minte si sa mute obiectele.

Intram in ciclul al 5-lea

Sarputea ca soarele sa emita radiati ca asa face la fiecari 11 ani, care sarputea sa ne prajeasca dar nu cred

Schimbarea polilor care este lenta si dureaza 3000, dar sarputea.

Daca poli se vor schimba cand poli vor ajunge la mijlocul planetei vor cadea tot felu de meteoriti din spatiu, deci daca lom 3000 : 2 = 1500 deci pana atunci noi suntem morti, dar sarputea.

Stativa linistiti si traitiva viata.

:dancerock: Va fi alceva nu va fi sfarsitul lumi.

Omu va avea modificari la ADN si va putea sa vorbeasca prin minte si sa mute obiectele.

Intram in ciclul al 5-lea

Sarputea ca soarele sa emita radiati ca asa face la fiecari 11 ani, care sarputea sa ne prajeasca dar nu cred

Schimbarea polilor care este lenta si dureaza 3000, dar sarputea.

Daca poli se vor schimba cand poli vor ajunge la mijlocul planetei vor cadea tot felu de meteoriti din spatiu, deci daca lom 3000 : 2 = 1500 deci pana atunci noi suntem morti, dar sarputea.

Stativa linistiti si traitiva viata.

3000 de ani , luni, saptamani, zile, ore, minute sau secunde?

Sfarsitul lumii nu-l poate prevede nimeni, e ceva care tine de creator, de Dumnezeu.

"Momentul in care ne oprim sa luptam unul pentru celalalt, este momentul in care ne pierdem umanitatea."

3000 de ani , luni, saptamani, zile, ore, minute sau secunde?

Sfarsitul lumii nu-l poate prevede nimeni, e ceva care tine de creator, de Dumnezeu.

"Momentul in care ne oprim sa luptam unul pentru celalalt, este momentul in care ne pierdem umanitatea."

De cine apartine citatul de mai sus ? Il stiam de mult imi pare foarte cunoscut dar am uitat autorul...e foarte bun :) . Multumesc anticipat.

Nu cred in asa ceva , vom trai si vom vedea . Traitiva viata in liniste , pace si armonie.

Cand ma gandesc la acest lucru ma cam trec fiorii .Daca ar fi adevarat ar fi supper naspha deoarece nu apuc sa ma bucur si eu de viatza .Totusi sper sa nu fie adevarat .Nimeni nu poate preciza inafara de DUMNEZEU.Chiar daca polii se inverseaza total printr-o minune ei ar putea reveni la normal.

Nu se stie cu adevarat daca va fi sfarsitul lumii in 2012...dar trebuie sa luam in calcul si previziunea mayasilor deoarece cand mayasii au prezis ceva niciodata nu au gresit.

Vom trai si vom vedea.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.