Sign in to follow this  
Boros

Petitie creere factiune pentru pasionatii auto/tuning/moto

94 posts in this topic

Daca doriti o factiune numai pentru pasionatii auto / tuning / moto scrieti-va numele vostru mai jos si completati pool-ul de mai sus !

Puteti lasa si comentarii pe langa numele vostru

Boro

Whitey - Doresc

qpZoR doresc

sper ca visul nostru sa se realizeze

Spune ce sa faca aceasta factiune ???

Detalii informatii poze ...

Spawn culoare masini ...

5 minute sau se inchide topicul

PoWner, in general un club de tuning, curse ilegale pe strazi, asta ar da de lucru politistilor (PD), in general for fun, Boroş stie mai multe, el e cel care vrea sa o inviinteze, eu doar vreau sa iau parte la aceasta factiune, multi prieteni noi si intr-un fel po######rea serverului, cu ceva diferit de altele.Si un topic pe forum, unde putem face anunturi, discutii, si recrutari.Exact ca o factiune normala, Boros lider, eu coleader alaturi de el, numele rank-urilor fiind ceva de genul. Owner, coleader, Drift master,Event maker, Junior etc. :)

Multumesc.

Misulik - doresc.

wDNick - Doresc (cea mai thare idee):)

Cortez- Doresc

Ar fi frumos sa avem o factiune in care sa fie motoare / masini care se le putem tuna, sa participam la curse ilegale.

Eu unul m-as baga intr-o factiune ca aceasta daca s-ar face.

Spawn-ul langa sf-pd sau in curtea aceea dintre orasele LS-SF.

reveni maine eu cu niste poze sa vedeti despre ce este vorba.

17e44l.png

29yqm8w.png

Aici ar fi bun spawn, sau intre LS-SF unde este pe modertopia locul acela pentru tow car company.

Cortez- Doresc

Ar fi frumos sa avem o factiune in care sa fie motoare / masini care se le putem tuna, sa participam la curse ilegale.

Eu unul m-as baga intr-o factiune ca aceasta daca s-ar face.

Spawn-ul langa sf-pd sau in curtea aceea dintre orasele LS-SF.

reveni maine eu cu niste poze sa vedeti despre ce este vorba.

Nu are cum spawn-ul langa SFPD , gandeste-te si tu, factiunea consta in curse ilegale, cum sa aiba spawn-ul langa politie? :). voi cauta un loc potrivit si revin cu niste poze.

Spune ce sa faca aceasta factiune ???

Detalii informatii poze ...

Spawn culoare masini ...

5 minute sau se inchide topicul

Ar fi o idee buna.

@Boros , spui ce idei ai sau nu ?

Eu am vorbit cu Boros la telefon si vin eu cu locatia spawn-ului, cred ca va fi de acord.

Zicem ca spawn-ul sa fie mai retras, undeva intr-un orasel din apropierea orasului, foarte bun pentru retragere in cazul in care Politistii ne urmaresc , ne putem organiza foarte bine, avem chiar si un Pay & Spray, sa ne reparam masinile rapid.

spawn2.PNG

sa-mp-439.PNG

Cu masinile, nu cred ca va fi o problema sa fie un fel de mix, 2 sultane, 2 stratum-uri etc, ceva ce se poate tuna la Archangels, in rest, daca mai are ceva de adaugat Boros, sunt fericit sa aud.

Acum asteptam decizia ta, PoWner, si iti multumim daca iei o decizie pozitiva. :)

Este bun si spawn de care spune misulik,daca s-ar pune aceasta factiune ar fi superb si cred ca ar atrage si mai mult playeri sa joace pe eGaming.

PoWneR // Sharp speram ca veti pune in aplicare acest lucru.

O intrebare ? se poate adauga si un tunning la spawn ? unde membri factiuni sa isi poata tuna masina gratis // sau mai ieftin decat in alte locuri speciale de tunat masini.

pentru mine chestia asta nu suna bine ,de ce?

Pentru ca voi ati propus ideea asta asa din prietenie?

Adica:

Presupun ca voi ati vorbit intre voi si hai sa propunem idee aceasta(+ca nu ati postat unde trebuie,trecem cu vederea),chestia ce nu imi convine este ca o fac pentru voi,adica nu vreau sa fac favoritisme fata de alti playeri.

Factiunea asta o data pusa trebuie sa tina pentru mult timp,nu am sa o fac acuma si peste 1 luna sa zicem nu mai este lider sau ala s-a plictisit de samp,eu ce fac? raman cu buza umflata?.

Totusi sa faci inca o factiune sunt multe responsabilitati ,cat si pentru mine dar si pentru voi.

Am sa mai ma gandesc nu stiu ce sa spun acuma,doar ca votati in continuare,si votati sincer nu votati doar sa fie acolo.

Sharp, daca Boros nu va mai vrea sa fie lider, eu cu siguranta voi vrea, in mine poti avea incredere, te asigur, doar sa fie creata aceasta factiune, si un topic pe forum unde putem discuta, relaxa, etc :)

Multumesc, sper ca o vei face..X(..nu e vorba de favoritisme, cine vrea, intra in factiune, cine nu, asta e. X(..Lipsa de playeri sigur nu vom duce...

Nu m-am referit ca nu o sa aveti playeri in factiune,fiecare lider isi atrage playeri in factiune cum stie el mai bine.

• Aici trebuie si lucrat,anume:
  • comenzi pentru factiune
  • ce face aceasta factiune
  • cu ce se ocupa,si asa mai departe

Multi o sa intre pe interes in factiune,nu respecta regulamentul,anume cu ce se ocupa aceasta factiune,doar dai si mana,omoara,fura..ma intelegeti?

Daca bag aceasta factiune din start o fac cu lvl mare pentru a intra.

Cum am spus sa vad voturi.

Repet!.Nu votati doar de dragul de a vota,daca votati macar votati cu cap.

Contra ce rost are sa mai creeze alta factiune pentru pasionatii de auto / tuning / moto poti fi pasionat chiar daca te afli in alta factiune te duci frumos iti iei o masina ti-o tunezi .. mai iei inca 2 -3 playeri pasionati de tuning si va plimbati daca esti de moto la fel si de auto la fel.

Pai, eu zic ca lvl de minim de intrare sa fie lvl 10, si maxim 6-7 membri activi sunt de ajuns :)

Comenzile sa fie urmatoarele:

/f - family chat

/dpark - deschide bariera de la spawn(eventual sa fie pusa o bariera sa nu intre toata lumea..

/callcars - sa se spawneze toate masinile factiunii la locul initial.

/ev - organizare eventuri, ocazional, doar membrii factiunii sa poata vedea.

Si altele gandite pe parcurs, dupa necesitati.

-Ce face aceasta factiune?

Aceasta factiune este dedicata intru totul playerilor pasionati de tuning, curse ilegale, dar in special este facuta 4fun si pentru a atrage cat mai multa lumea pe server.

Factiunea sa participe la curse ilegale, eventuri speciale etc. mai multe pe parcurs.

Cu o intrunire de minim 2 ori pe saptamana( locatia aleasa de playeri).

Numele Rank-urilor:

rank 6 - Owner

rank 5 - Coleader

rank 4 - Drift master

rank 3 - Event maker

rank 2 - Medium drifter

rank 1 - Junior

- Cu ce se ocupa?

Se ocupa cu cursele ilegale, eventual trafic de droguri etc, cam asa e si in real life, eventual un bar propriu aproape de spawn unde sa ne petrecem majoritatea timpului si multe altele, gandite pe parcurs.In orice caz, vreau sa fac, impreuna cu Boros ceva serios, care sa dureze cat mai mult timp.

Se mai ocupa si cu un fel de taxi rapid, si sigur, adica pentru 6-8k, sa ducem omul rapid (cu nitro) la destinatie, ceva mai avantajos decat taxiurile, oricum nu prea sunt taximetristi online...

Inca ceva, daca se poate, sa se faca un topic special la Factiuni, 4drifting Club, unde eu cu Boros sa fim moderatori, si unde vom putea purta discutii, anunturi, etc.

Eu cred ca merita sa ne dai o sansa, Sharp. Multumim X(..

Sper sa te gandesti zilele astea si chiar sa iei o decizie pozitiva pentru noi. X(

Apropo, regulamentul factiunii sa fie stabilit de liderii factiunii impreuna cu tine Sharp, sau cu PoWner...

EDIT: RazvanL, ne-am gandit la ceva 4fun, nu cred ca daca te strangi 2 din gang si te plimbi cu masinile sau cu moto toata ziua ar fi ceva interesant...

EDIT 2: Inca o sugestie pentru aceasta factiune, membrii sa fie echipati cu bate de baseball, in caz ca cineva incearca sa ne atace sau sa ne fure masina, etc, cum si in reallife soferii au.Cine face abuz de aceste bate sa primeasca warn, si automat exclus din factiune.

Apropo, regulamentul factiunii sa fie stabilit de liderii factiunii impreuna cu tine Sharp, sau cu PoWner...

Raulx-Doresc

Contra! Nu cred ca este timpul necesar pentru adaugarea acestei factiuni ACUM.De ce zic asta?

Zic deoarece acuma vrem sa deschidem ModernTopia .Daca incepe sa se lucreze la factiune aceasta o sa tipati apoi ca dece nu se mai se deschide odata....etc.

ice - doresc

1ObYtZa-doresc

De ce?

Fiindca sunt multi pasionati de masini pe server si cred ca se merita o noua factiune.

Alin - doresc

Cred ca aceasta factiune va atrage multi playeri pasionati de tunning/curse ilegale......Va avea si politia de lucru mai mult

Vor fi multi care doresc asta, cel putin asa cred.

Doar sa fie ceva mai imbunatatita.

@Misulik: Comanda /ev nu prea cred ca are cu ce ajuta. Daca tot faci curse ilegale, nu tre sa afle tot poporu. Aranjezi pe /w , /f etc.

La spawn sa aveti numa 4 masini care pot fi tunate: 1 Jester, 1 Sultan, 1 Elegy si 1 Flash . Restu va trebui sa vi le procurati singuri. ( Si daca puneti bani, donati vreo 10 mil si va mai puneti 2 motoare )

Locatia spawnului e ok. dar Contra la bariera ( atunci ar trebui sa punem la toate factiunile bariera... ).

Eventual saa fie o factiune care nu numai ca face curse ilegale, dar face si transporturi rapide.

Adica?

Sa iei un taxi costa cam 5k din sf in ls ( Cand merge ceasul ). Si dureaza mult, si e plictisitor.

Cu membrii acestei factiuni, sa zicem ca le dai 8k ( un pic mai scump ), dar ei isi pun nos pe masina ( ilegal, logic :) ) si te duc mult mai rapid. Insa daca te prind politia pe tine sau pe el, depinde de el daca scapa de ei sau nu. Asta ca sa aiba putina adrenalina factiunea, ca asa numa sa tunati masina si sa va plimbati o sa va plictisiti in 2 zile maxim.

Cu rankurile e ok cum le-ai numit X(

Restu nu stiu ce sa mai zic.

Nick: Pushki

Daca macar cateva idei mai serioase sunt bagate, atunci si eu doresc X(

Vor fi multi care doresc asta, cel putin asa cred.

Doar sa fie ceva mai imbunatatita.

@Misulik: Comanda /ev nu prea cred ca are cu ce ajuta. Daca tot faci curse ilegale, nu tre sa afle tot poporu. Aranjezi pe /w , /f etc.

La spawn sa aveti numa 4 masini care pot fi tunate: 1 Jester, 1 Sultan, 1 Elegy si 1 Flash . Restu va trebui sa vi le procurati singuri. ( Si daca puneti bani, donati vreo 10 mil si va mai puneti 2 motoare )

Locatia spawnului e ok. dar Contra la bariera ( atunci ar trebui sa punem la toate factiunile bariera... ).

Eventual saa fie o factiune care nu numai ca face curse ilegale, dar face si transporturi rapide.

Adica?

Sa iei un taxi costa cam 5k din sf in ls ( Cand merge ceasul ). Si dureaza mult, si e plictisitor.

Cu membrii acestei factiuni, sa zicem ca le dai 8k ( un pic mai scump ), dar ei isi pun nos pe masina ( ilegal, logic :) ) si te duc mult mai rapid. Insa daca te prind politia pe tine sau pe el, depinde de el daca scapa de ei sau nu. Asta ca sa aiba putina adrenalina factiunea, ca asa numa sa tunati masina si sa va plimbati o sa va plictisiti in 2 zile maxim.

Cu rankurile e ok cum le-ai numit X(

Restu nu stiu ce sa mai zic.

Nick: Pushki

Daca macar cateva idei mai serioase sunt bagate, atunci si eu doresc X(

Foarte buna ideea, sa fie ceva de genul /fare 6000, sa iti ia banii toti de la inceput, ca sa nu mai fie probleme cu ceasul, iar noi sa il ducem la destinatie...aaa, si inca ceva, politisti sa nu vada fraza "X is o duty, fare 6000" acolo in stanga sus.

Multumim ca ne ajuti, Pushki, acum sa vedem daca vrea si Sharp sau PoWner. X(

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.