Sign in to follow this  
Boros

Petitie creere factiune pentru pasionatii auto/tuning/moto

94 posts in this topic

Pro pt ca este limita de plyeri in factiuni unii nu au unde sa intre raman pe tusa ... este ceva RP... problema este ca va trebui sa se lucreze umpic... la comenzile factiunii si alte minunatii:) deci eu ori cum spun pro ... acuma trebuie sa il convingem pe sharp pt ce foloseste aceasta factiune cu ce scop si va trebui limita de factiuni deci ori cum rankurile care le ai tu ... sunt (parerea mea ) prea multe ... acuma nu stiu sharp sper sa ne intelegi ca vrem o factiune ca asta si sa fie numai playeri pasionati de masini si cu un vocabular romanesc curat :)) multa bafta as dori sa se infinteze factiunea:X

Sharp, comenzile factiunii:

/(f)amily chat

/(s)tart - o numaratoare inversa automata care sa o poata da doar level 4-6 si sa o vada doar factiunea si doar de la 3 maxim adica doar 3 2 1 GO!!

/nos - Nos 10x = 100$

Optiune comenzi noi:

/deletewanted = platesti 10.000 ca sa dispara o steluta de wanted, platesti 50.000$ ca sa dispara 5 stelute, comanda o scrii de 5 ori ca sa dispara toate 5 stelute [exemplu]

/challange [playerID/PartOfName] [sUMA] - provoaca un adversar la o cursa de obicei in jurul orasului LV cu start de la podul de langa spawn pe soseaua lata.[cursa standard, daca doriti alt traseu decideti], la aceasta comanda cel provocat trebuie sa scrie /accept challange si atunci banii amandurora sunt luati dar nu inteleg cand castigatorul primeste banii [miar placea comanda asta dar cred ca e grea...]

probabil la payday...sau nu stiu chiar nu imi vine vro idee aici

Pareri?

/(f)amily chat

/(s)tart - o numaratoare inversa automata care sa o poata da doar level 4-6 si sa o vada doar factiunea si doar de la 3 maxim adica doar 3 2 1 GO!!

/nos - Nos 10x = 100$

Optiune comenzi noi:

/deletewanted = platesti 10.000 ca sa dispara o steluta de wanted, platesti 50.000$ ca sa dispara 5 stelute, comanda o scrii de 5 ori ca sa dispara toate 5 stelute [exemplu]

/challange [playerID/PartOfName] [sUMA] - provoaca un adversar la o cursa de obicei in jurul orasului LV cu start de la podul de langa spawn pe soseaua lata.[cursa standard, daca doriti alt traseu decideti], la aceasta comanda cel provocat trebuie sa scrie /accept challange si atunci banii amandurora sunt luati dar nu inteleg cand castigatorul primeste banii [miar placea comanda asta dar cred ca e grea...]

Pareri?

Foarte bune comenzile, si cu cele din posturile anterioare, cam astea vor fi pentru inceput...insa Sa ne dea odata Sharp verdictul ca il asteptam de 2 zile. :))

Pro,mai putin challenge,ca o sa facem curse doar intre noi banuiesc.

Cat despre masinile d ela spawn.

1 infernus,1sultan,1 elegy,1buffalo,1 flash..etc,cate 1 din fiecare daca se poate :))

In leegatura cu motoarele,nu prea le folosim...

Si motoare ma, le folosim, stai tu calm...

la faza cu /challenge, sa poti provoca doar un membru al factiunii....

/f - chatul familiei

/nos |

| aceasta factiune sa isi poate pune singura nos + hidra intr-un loc din spawn care a postat baros.

/hidra |

M-ai am 1 idee cei din aceasta factiune sa poata pune nos+hidra la alti playeri [ sa il vinde mai ieftin decat in tunning ]

/(f)amily chat

/nos - Nos 10x = 100$

Optiune comenzi noi:

Pareri?

Contra la aia cu /deletewanted, nu are sens.

Best configuration for 4tunning ( cred )

Cele mai bune comenzi sa fie asa:

/f (...)

/challenge [nume] - doar membrii factiunii sa poata provoca, dar sa poata provoca pe oricine.

/fulltune (in functie de rank, la rank 1 baga nos 2x, rank 2 baga nos 5x, rank 3 baga nos 5x + hidra, rank 4 baga nos10x + hidra )- sa fie undeva la spawn unde baga nos 10x + hidra cu vreo 2k in loc de 5 sau cat e.

/startrace [nume] - iar celalalt sa dea /accept race, asta dupa ce se pozitioneaza. atunci va aparea numa lor cu 3, 2, 1 , start.

/transport [nume] [suma(intre 1k si 10k maxim)] - Cand cineva se urca la tine in masina, tu dai /transport nume suma, si daca el il accepta(/accept transport), il duci cat de repede poti la o destinatie anume. Daca nu accepta, ii da eject automat.

PS: Nu o sa aiba mai mult succes decat taxi asta, pentru ca daca un politist ii vede pe cei din 4tunning are voie sa il someze si/sau sa il urmareasca pana il prinde. Iar daca ii prinde, /take driverslicense.

Sunt de acord cu culoarea Mov Inchis.

Un singur lucru mai lipseste daca se aplica ce am zis. Numele factiunii ( Sa nu imi ziceti ca 4tunning vi se pare un nume bun ... -_-' ) ...

Eu spun ca e o idee buna pentru comanda cu wanted .

Pro,mai putin challenge,ca o sa facem curse doar intre noi banuiesc.

Cat despre masinile d ela spawn.

1 infernus,1sultan,1 elegy,1buffalo,1 flash..etc,cate 1 din fiecare daca se poate :))

In leegatura cu motoarele,nu prea le folosim...

Nici chiar atatea masini...adica doar no sa pui cate o masina pentru fiecare membru + motoare.

Sa fie acolo vreo 4, 5 tipuri de masini ce pot fi tunate fain si vreo 2 motoare.

Parerea mea pentru masini:

Muscle car: Clover

Fast car: Bullet/Inferus - una dintre ele

Tunable cars - 2 ELEGY, 2 FLASH, 2 SULTAN, 1 STRATUM

Motoare: 2 NRG

Eu spun ca ne ajung astea daca sunteti de acord spuneti, cred ca si numarul lor sunt indeajuns.

Daca se poate sa fie toate mov inchis, culoarea cu care vor aparea la spawn.

Sharp cand ne dai verdictul? sunt atatea voturi...

Am gasit spawn langa arch angel ca sa va puteti tuna masinile.

Acum interesant este ca sunt niste initiale FMA.

sa-mp-10.png

Am stat m-am gandit , dar nu nimeresc ceva potrivit pentru FMA ...

Va intreb pe voi ... Dati idei pentru numele factiunii care sa aiba initialele FMA.

O idee asa de moment pentru FMA For More Adrenaline = pentru mai multe adrenalină :girl_cray2: cred ca am scris bn :>

Drake-Pro Foarte buna ideea. si sa se dea la spawn masini tunate sau daca nu masini partial tunate.

Spawnul aratat de PoWneR este perfect, dar FMA lasa de gandit.

For Motorcycle and Andrenaline.

O idee asa de moment pentru FMA For More Adrenaline = pentru mai multe adrenalină :-?? cred ca am scris bn :-@

For More Adrenaline - un nume destul de bun ... dar parca ar face parte dintr-o propozitie ...

v-as ruga sa va mai ganditi...

Masinile spawnate vor fi gata tunate daca imi iese. - va fi o comanda pt tunning.

Voi adauga si niste bariere...

Dar ganditi-va la nume ...

Edited by PoWneR

PRO :-??

EU ZIC CEVA TU SPUI PRO ???

OARE Ai CEVA LA CAP ? SAU ESTI BOLNAV ?

Edited by PoWneR

edit... m-a indus in eroare topicurile de dinainte ! :-?? credeam ca vreti sa le puneti in LV ! pentru ca nu avea nici un sens ! imi cer scz :-@ in legatura cu numele factiunii mma voi gandi si eu si daca imi vine vreo idee am sa o propun !

M-am gandit si mi-am dat seama ca nu e musai sa fie in engleza...cum e LCN in italiana

In germana:

Fahrzeuge Motorrader und Adrenalin = Masini Motociclete si Adrenalina

For More Adrenaline va fi numele prescurtare - FMA

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.