Jump to content
Sign in to follow this  
RedDisciple

Bergodi demis!Stoichita,antrenor la Steaua!

Recommended Posts

Seara nebuna la Steaua! Bergodi a fost demis din Ghencea pentru ca nu l-a lasat pe Becali sa-si faca de cap in vestiar la pauza meciului din Europa League cu Sheriff Tiraspol. Becali s-a simtit umilit de Bergodi fata de jucatori si nu l-a mai iertat pe italian - l-a demis in direct la Sport.ro. Stoichita a fost adus in 3 ore la Steaua.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

STOICHITA, ANTRENOR LA STEAUA!

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Stoichita a acceptat in 15 minute sa vina antrenor la Steaua si e sigur ca nu va avea soarta lui Bergodi. "Doar nu o sa ma dea afara din vestiar daca vreau sa ma duc acolo", a spus Becali la Palat.

 

Eu am fost la Steaua in trecut, e randul altor antrenori",, a fost declaratia lui Stoichita la Sport.ro la cateva zeci de minute dupa ce Bergodi fusese demis.

 

Peste cateva ore, acelasi om, accepta sa vina in Ghencea, fiind convins de Gigi Becali. la 2:30, Stoichita a ajuns la Palat, fiind propunerea lui Panduru, la 3:00 Stoichita iesea pe poarta Palatului fiind noul antrenor din Ghencea.

 

"Ma duc maine dimineata la antrenament, fac cunostinta cu jucatorii. Relatia dintre patron-antrenor va fi buna si normala.", a spus Stoichita la Palat.

 

Becali a completat: "Cum o sa fie relatia... Daca ma duc peste Stoichita in vestiar la pauza, nu o sa ma dea afara. Bergodi m-a umilit."

 

Panduru a explicat de ce a refuzat sa vina ca antrenor: "Am promis ceva, ma tin de cuvant chiar daca nu voi mai antrena niciodata Steaua. Nu puteam sa il mint in ochi pe Bergodi"

 

La negocieri au participat si Valeriu Argaseala, presedintele Stelei, si Teia Sponte.

 

La antrenamentul de astazi de la ora 10:00 al Stelei, fanii din Ghencea au anuntat ca au de gand sa vina sa protesteze fata de patronul Becali. Informatia a fost postata pe site-ul suporterilor stelisti, FCSteaua.ro.

 

Intre 1994-1997, Stoichita a fost asistent la Steaua, pentru ca din 1997 pana in 1998 sa fie principal, Are cu Steaua o Super Cupa si un titlu.

 

Panduru s-a deplasat cu Becali la Palat pentru a negocia o eventuala venire ca antrenor in Ghencea. Asa cum a promis acum 2 zile cand a fost numit director sportiv, Panduru a refuzat oferta lui Becali.

 

"Nu mai pot lucra cu Bergodi. Nu am vorbit cu Panduru inca, o sa aveti o surpriza. Inca nu pot sa spun ca e Panduru antrenorul Stelei, pentru ca nu am vorbit cu el inca", spunea dupa meci Becali la Sport.ro si www.sport.ro

 

 

VICTOR BECALI: "EU AM VAZUT CA PANDURU A SPUS CA NU O SA ACCEPTE SA VINA ANTRENOR"

 

"E decizia lui, e treaba lui, e echipa lui, e problema lui. Eu am vazut ca Panduru a spus ca nu o sa accepte. Nu au trecut nici doua zile de atunci. Nu m-a sunat Gigi sa ii caut antrenor si nu ma va suna pentru asta. E exclus sa se mai razgandeasca Gigi.", a spus Victor Becali la Sport.ro si www.sport.ro

 

 

STOICHITA: "CE S-A INTAMPLAT LA VESTIAR A FOST DOAR UN PRETEXT"

 

"Becali a refulat si a spus ca e nemultumit de cum joaca echipa, deci problema era mai veche. Motivul cu gestul de la pauza este doar un pretext. Aducerea lui Panduru la Steaua nu a fost intamplatoare. Au fost nemultumiri legate de jocul Stelei, neexprimate. Panduru nu si-a luat niciun cuvant, a fost o declaratie care poate fi atacata. Acum ce se va intampla, Panduru nu se va duce toata viata la Steaua? Nu se poate acccepta la infinit, au fost 4 meciuri acasa pe care nu le-ai castigat... in istoria Stelei nu s-a intamplat asta. Probabil ca din acest motiv s-a luat aceasta decizie. Bergodi e carismatic, a atras multa lume si a riscat cand s-a dus la Steaua", a spus Stoichita la Sport.ro si www.sport.ro

 

"I-am spus lui Renzo Rossi ca s-a incheiat. Asa vreau sa ne dam mana prieteneste. A fost prea umilitor ce a facut Bergodi cu mine in fata jucatorilor. Spune-i tu ca noi am incheiat colaborarea. L-am cautat, dar nu l-am gasit. Era la conferinta de presa. Am fost la vestiare, dar mi-a facut un gest umilitor pe care il faci la ultimul om.", a spus Becali la Sport.ro si www.sport.ro

 

DE CE A FOST DEMIS BERGODI - NU L-A LASAT PE GIGI LA VESTIAR

 

Becali a vrut sa fuga de nervi in pauza la vestiar, dar nu a fost lasat de Bergodi.

 

"In viata mea nu am fost la pauza la cabine pana azi. Nu m-a lasat Bergodi sa le spun ceva. Nu pot sa imi dau seama ce s-a intamplat."

 

"Eu am vrut sa-i motivez, sa vorbesc cu ei. Jucatorii stiau ca niciodata in viata mea nu am fost acolo si cred ca ar fi contat pentru ei...

 

"Maine o sa vedeti ce inseamna sa nu-l respecti pe Becali! Maine, la antrenamentul Stelei! Nu vreau sa spun mai multe presei acum, o sa vada toata lumea maine ce voi face!", declara Becali imediat la finalul meciului la gspTV.

 

 

BERGODI: "TREBUIE RESPECT INTRE STAFF SI CONDUCERE"

 

La conferinta de presa, Bergodi a refuzat sa comenteze situatia de la pauza si s-a rezumat sa spuna: "Eu vorbesc numai de fotbal". El a trimis intepaturi catre loja spunand ca exista o problema in ceea ce inseamna respectul.

 

"Imi vad de treaba mea, e si vina mea, am fost dezamagit de jucatori. Eu vorbesc numai de fotbal, imi vad de treaba mea. Am venit la Steaua cu sufletul trebuie sa existe respect intre staff si conducatori, de extra-fotbal nu vreau sa vorbesc. Nu mi-a placut meciul, probabil nu am facut ceva deosebit pentru a castiga. Restul sunt numai polemici, m-am saturat de polemici", a spus Bergodi la conferinta de presa.

 

TIPETE LA SEDINTA DINTRE BECALI SI BERGODI

 

Bergodi si Renzo Rossi au ramas la stadionul Ghencea dupa meci pentru o sedinta cu patronul. Din interiorul camerei unde se aflau cei trei s-au auzit tipete, acestia strigand unul la celalalt.

 

Fanii Stelei s-au indreptat spre stadionul Stelei imediat cum au aflat ca Bergodi a fost demis, incercand sa protesteze din nou la adresa patronului Becali.

 

Aproximativ 20 de fani au ramas la stadion sa discute cu Bergodi si sa-si arate simpatia fata de, acum, fostul antrenor al Stelei.

 

 

CUM SI-A LUAT BERGODI LA REVEDERE DE LA STEAUA

 

Antrenorul italian Cristiano Bergodi si-a luat la revedere, joi noaptea, de la angajatii clubului FC Steaua, in cadrul unei sedinte la care au participat presedintele Valeriu Argaseala, vicepresedintele Iulian Ghiorghisor si managerul general Basarab Panduru.

 

La plecare, Bergodi si-a luat si camasile care le avea la club.

 

Inainte de a parasi stadionul, secundul Renzo Rossi a stat de vorba cu cei 20-30 de suporteri care s-au strans la poarta arenei din Ghencea si le-a spus ca el si Cristiano Bergodi nu vor mai reveni la Steaua.

 

De asemenea, Basarab Panduru le-a promis fanilor ca nu va prelua functia de antrenor principal la Steaua.

 

sport.ro

 

Era de asteptat sa fie demis Bergodi si spun asta deoarece toata lumea stie cum e Becali.A gresit foarte mult cand la dat afara pe italian.Sunt sigur ca daca mai ramanea facea o echipa buna la Steaua.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciobanu` nu pleaca decat mort din templu :))

 

 

HOUUUUUUU , nu stie ce a pierdut prin demiterea lui bergodi ..el a schimbat enorm de mult echipa

 

JOS BECALII

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pfoai, deci Becali asta nu gandeste...Bergodi e cel mai bun antrenor pe care putea sa il aiba Steaua, si ciobanu oier a irosit şansa de a mai trai odata momentele din 2006, cu Steaua in semifinala cupei Uefa...

Ciobanu tot cioban ramane...

 

Pe bune, chiar regret undeva in suflet, ca nu a mai ramas, se imprietenise deja cu toti, jucatorilor le placea stilul de antrenamente pe care il facea, doar oierul nu...

Pana acum, aveam o parere buna despre becali, intamplarea asta a schimbat-o radical....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greseste Becali , defapt in toata Romania sa facut moda asta , cum pierde antrenorul 1-2 meciuri gata demis . Desi nu tin cu Steaua imi pare rau pt ea , asta e Romania .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doamne cata minte poate sa aiba aces Cioban Gheorghe Becali :)) , omul asta nu intelege ca daca schimba antrenoru la fiecare 5-6 etape nu ajunge nicaieri , nu are minte deloc omuletul asta :| imi pare rau pentru Steaua , in halu asta nu o sa mai ajungem niciodata unde am ajuns in 2006 :)

 

Pacat ... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma cu minte fara minte ai vazut ce a zis la sport.ro ?

 

ca s`a simtit dezonorat ca bergodi nu l`a lasat sa intre in vestiar la pauza

 

ati vazut in anglia?..ati auzit vreun patron de fotbal zicand ceva la tv?..rar il vedeti ...stiti doar ca e un om bogat care are bani , isi lasa antrenoru in pace si asa a crescut fotbalu englez..in fiecare an aproape a fost o echipa in finala UCL , chiar si o finala intre 2 echipe engleze

 

parerea mea ?..Jos BECALI!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...