Jump to content
Sign in to follow this  
RedDisciple

A.Cristea, 8 luni la arabi: "Am avut oferte din vest, dar Dinamo nu m-a lasat!"

Recommended Posts

Adrian Cristea, a declarat, vineri, la plecarea din Romania, ca imprumutul la Al Ahli-Dubai este o sansa buna pentru el de care trebuie sa profite!

Β 

"Aveam nevoie de o schimbare, sper sa profit de sansa ivita. O sa ma acomodez, nu imi fac probleme. Am cautat si orasul in care ma duc este frumos. Am vorbit cu nea Ando, stiu ca are nevoie de mine. E un avantaj ca e dansul acolo, ma cunoaste bine, tot dansul m-a adus si la Dinamo. Am mai avut si alte oferte din Vest, dar le-am pierdut, dar nici cei de la club nu mi-au dat drumul", a spus Cristea pe Aeroportul Henri Coanda.

Β 

El a adaugat ca nu se teme ca va pierde echipa nationala pentru ca selectionerul Razvan Lucescu il cunoaste bine si il va chema daca va evolua constant.

Β 

Administratorul delegat al clubului din Stefan cel Mare, Cornel Dinu, a spus, pentru NewsIn, ca plecarea lui Adrian Cristea va fi un minus pentru alb-rosii: "Plecarea lui Adrian este o pierdere pentru Dinamo, a fost un jucator cu bune si cu rele. Ii va fi destul de greu sa se acomodeze acolo, mai ales cu clima, dar va depinde doar de el".

Adrian Cristea a fost transferat la Dinamo in sezonul 2004-2005 de la Politehnica Iasi si de atunci a acumulat peste 70 de meciuri in Liga I in tricoul alb-rosiilor. Jucatorul are 13 jocuri in cupele europene, dar si 6 partide in tricoul echipei nationale. El are la activ un titlu de campion cu dinamovistii in anul 2006-2007.

Β 

sport.ro

Β 

Asa Borcea asa vindei pe toti ca mai facem noi performanta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda , banii inainte de toate , Cristea era un jucator important pe teren , nu cred ca se va ma descurca la fel Dinamo fara el .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...