Jump to content
Sign in to follow this  
RedDisciple

Borcea, in razboi cu arabii: "Cristea va juca la noi si va fi platit de Al Ahli!"

Recommended Posts

Transferul lui Adrian Cristea la Al Ahli Dubai a picat dupa ce jucatorul apucase sa semneze contractul iar Borcea vrea sa profite din plin. Este hotarat sa ii faca pe arabi sa il plateasca pe mijlocas in urmatorul an iar acesta sa joace pentru Dinamo.

ย 

"A picat transferul pentru ca au vrut sa ne insele. Contractul lui Cristea e semnat cu Al Ahli. El va juca la Dinamo si va incasa salariul de la arabi. E preferatul meu, ma bucur ca nu pleaca." a declarat Cristi Borcea la Fanatik.

ย 

ย 

Vicepresedintele Vasile Turcu a anuntat astazi la Sport.ro ca transferul lui Cristea la echipa lui Andone a pica. "Dinamo a negociat cu arabii dar cand s-a ajuns la semnare ei doreau sa ne pacaleasca. Nu au vrut sa plateasca TVA si sa dea mai putin. Nicolae Badea si Cristi Borcea au schimbat multe faxuri cu ei, se batuse palma, insa cand a venit vorba sa dea banii au refuzat sa mai dea suma convenita. Noi suntem capabili sa ducem clubul asta mai departe fara sa fim pacaliti. Era vorba de aproape 800.000 de euro. Nu mai conteaza acum cat vroiau sa ne dea, noi nu suntem fraieri sa ne pacaleasca. Dinamo are nevoie de Cristea. Era vorba de un imprumut acolo pentru un an. Nu l-au luat pus sa dea probe, ei l-au urmarit atent, au cerut DVD-uri cu el, singura problema a fost legata de suma." a declarat Turcu la Sport.ro

ย 

Ioan Andone il asteapta cu sufletul la gura pe jucator, insa sefii sai nu i l-au mai adus. Transferul nu mai are nicio sansa de realizare. "Transferul lui Cristea a picat. Nu se mai poate realiza pentru ca se mai termina si perioada de transferuri. Nu stiu exact despre ce a fost vorba, dar cu siguranta nu au fost probleme legate de salariul jucatorului. Au fost neintelegeri intre cluburi, dar nu stiu despre ce e vroba.

ย 

Jucatorul a avut ieri liber pentru ca s-a terminat Ramadanul si toti jucatorii au fost liberi. El a trecut viza medicala si azi trebuia sa-l am la antrenament, dar am fost anuntat ca transferul a picat. Erau si niste acte semnate, nu stiu de ce transferul nu s-a mai realizat", a spus Andone pentru ProSport.

ย 

sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...