Jump to content
Sign in to follow this  
RedDisciple

Borcea: "Vand toti jucatorii care vor fi huiduiti de suporteri!"

Recommended Posts

"E dictatura suporterilor" - anunta Borcea, care s-a saturat de huliganii dinamovisti care l-au injurat pe Zicu si au aprins torte la Graz, desi se aflau sub lupa UEFA. Spartanul-sef anunta ca Dinamo este la un pas de excluderea din Europa din cauza spectatorilor. Borcea: "Vand toti jucatorii huiduiti de suporteri!"

Β 

"Am vorbit cu jucatorii, se tem de galerie, s-a facut un obicei ca jucatorii sa fie injurati inca din minutul unu. Cum sa il injuri pe Zicu care a refuzat mai multe echipe si a acceptat reducerea salariala? Nu se poate sa fie huiduit! Este incredibil, numai in Romania se poate intampla asa ceva. Am vazut si la Craiova cu Costea, afara nu exista asa ceva. E o dictatura a suporterilor in Romania. Le-am luat tot timpul apararea.

Β 

Dupa ce s-a intamplat cu Liberec, sa mai vii cu torte la Graz, astazi ne-a venit de la UEFA o adresa, 99% suntem suspendati si pentru ultimul meci din grupa. Este incredibil! Din cauza catorva jucatori, zeci de mii de oameni nu vor vedea pe Galata si Panathinaikos si acum sip e Graz. Huliganii astia care au aprins la Graz nu sunt suporteri. Nu se poate sa faci asa ceva, cand stii ca esti recidivist. Ala nu e supporter care face asa ceva. E un animal, huligan, orice care nu are legatura cu Dinamo. La ultimul meci, unde sigur se va disputa calificarea, sigur nu vom avea spectatori. Suporterii dinamovisti nu au nicio treaba cu acei huligani. Suporterii lui Dinamo sunt mai mult pe Internet, pe site-uri, nu pe stadion. Sunt sigur ca suporterii il vor huidui primul pe Cristea, desi m-au injurat ca il vand. Pe cine huiduie, il vand in iarna. Anunt public, orice jucator huiduit va fi vandut la iarna!" a declarat Borcea la Fanatik.

Β 

sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...