Jump to content
Sign in to follow this  
RedDisciple

Marica sare in apararea lui Zicu! Turcu: "Nu mai poate pacali fotbalul!"

Recommended Posts

Ciprian Marica s-a hotarat sa ia atitudine impotriva sefilor lui Dinamo care le-au permis suporterilor sa il huiduie pe jucator. Vasile Turcu este de parere ca Zicu poate trece peste moment doar daca isi va reveni la forma care l-a consacrat.

Β 

Ciprian Marica isi apara fostul coleg de la Dinamo, despre care spune ca si-a rupt piciorul pe terenul de fotbal."Stiu prin ce trece Ianis Zicu si nu inteleg de ce lumea nu gandeste la fel. Consider ca in Romania, jucatorul nu mai este tratat cu respect de catre conducatori, si-a rupt piciorul jucand fotbal si nu stiu de ce este lasat singur acum. Nu atunci cand suntem sus trebuie sa fim langa jucatori, ci cand le e mai greu. El face eforturi mari sa revina in forma, vrea sa fie acelasi ca atunci cand toata lumea era la picioarele lui. Toate cluburile din Romania l-au vrut la un moment dat, a demonstrat ca are valoare. Sunt sigur ca da totul, dar nu poate singur", a spus Marica la gsptv.

Β 

In schimb, Vasile Turcu pare ca si-a pierdut rabdarea cu Zicu si spune despre acesta ca trebuie sa demonstreze pe teren ca nu merita sa fie huiduit de dinamovisti. "Daca Zicu marca sau facea vreo faza de geniu, asa cum stie sa faca, suporterii l-ar fi aplaudat in momentul in care a iesit de pe teren in jocul contra Unirii. Fanii nostri sunt pretentiosi, te respecta, te aplauda daca joci bine. Danciulescu a avut tarie de caracter si a depasit aceste momente dificile, sper sa se intample al fel si cu Ianis in cele din urma. Si suporterii trebuie sa-l inteleaga, dar si el trebuie sa fie mai putin superficial, nu poti pacali fotbalul. Cand esti jucator de fotbal iti asumi un risc, lumea te aplauda, insa te si contesta daca nu esti la nivelul cerut. Trebuie sa demonstreze ca are valoare! Am discutat cu Razvan Lucescu si mi-a explicat cum e cu Zicu, el daca se simte important da cel mai bun randament", a spus Turcu.

Β 

sport.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...