Sign in to follow this  
eXtr1ke

Ce imi recomandati?

34 posts in this topic

Ce mouse imi recomandati, pentru gaming, mai ales ca joc Counter-Strike 1.6, mai ales pentru Hide'n'Seek (HNS).

P.S: razer baga socuri electrice :))?

Majoritatea playerilor din romania folosesc A4tech x7 Oscar ( si eu folosesc a4tech x7 mini ) ,eu am invatat HNS cu un mouse de 12 lei ,si acum am ajuns sa joc cat de cat binisor :))

Niste recomandari :

- A4tech x7

- Logitech mx518

- Razer DeathAdder

- Microsoft Intelli Mouse explorer 1,1 / 3.0

- Saitek Cyborg

Eu ti-as recomanda Logitech MX 518, pentru ca pe asta il am si eu.

Rezolutie 400-1600 dpi, interfata USB, senzor optic, dar informatiile astea le gasesti pe google; pot sa spun ca este cel mai bun mouse pe care l-am avut, in primul rand este gaming, se misca perfect, are un design superb, iar pretul este destul de accesibil, in jur de 120 ron.

Este perfect oricarui jucator de Counter-Strike.

072033564af5bd94d7d01.jpg

LOGITECH MX 310 (Considederat de cei mai multi gameri inraiti , unul dintre cele mai bune mouse-uri pt. shootere).

LOGITECH MX 310 (Considederat de cei mai multi gameri inraiti , unul dintre cele mai bune mouse-uri pt. shootere).

La search PC-Garage nu avea....

TysoN:

Asta nu este bun ?

1370razersalmosa05.jpg

Tip mouse Wired Infrared

Culoare Negru

Interfata USB

Numar butoane 3

Rotite scroll 1

Rezolutie 1800 dpi

Dimensiuni 115 x 63 x 37 mm

Daca te tine buzunarul ,de ce nu ? :))

Tot ce este peste 1000 DPI = Perfect pentru HNS / KZ - aici ma refer la BHOP si la LJ

Dar sa nu crezi ca daca iti iei mouse pentru gaming ,pac ti-l pui si intri pe hns si dai 250 ,wrong ,trebuie sa stii ceva .

Raik ,nici-un mouse Logitech MX518 nu costa mai putin de 168 lei.

Nu am stat sa ma uit pe net, am aproximat si eu, pentru ca eu pe al meu l-am primit!

Am buzunar destul de mare.. fac bani din pc ;)

Stiu mi sa spus... trebuie sa stiu strafele ;) P.S: cautasem mouse gaming, si era in lista aia asta...

P.S: am 239.998 din 4 strafe... stiu cat de cat ;), da dar dadeam cam nasol LJ/CJ, daca iti fac un video te apuca rasu :))

EDIT: daca tot e vorba de mouse, ce mousepad imi recomandati de aici : http://www.pcgarage.ro/mouse-pad/razer/ ?

Mouse pad ar fi bun Steelseries QCK mini ,ieftin si bun.

EDIT : Ce am eu ;) gaming gear

Mouse : A4tech 2x Office 7k

Tastatura : A4tech x7

Casti : Philips

Mouse pad : 3 lei - panza :))

Bagi oleaca si un pret? si de unde iau panza?

PAD gasesti la orice magazin de calculatoare :)) intreaba acolo si iti va zice : avem pad clasic ( panza ) si pad-uri pentru gaming ,toate padurile pentru gaming sunt de la 50lei in sus.

Pai tu ai zis ala... ce ai zis tu dar costa Pret: 39,13 RON

Tu ai zis ca de la 50lei in sus...

Excluzand padurile mini ,sunt de la 50 in sus.

- A4tech x7

- Logitech mx518

- Razer DeathAdder

- Microsoft Intelli Mouse explorer 1,1 / 3.0

Sunt foarte bune si recomandate!

Eu foloseam Micrisoft 3.0 si 1.1 mergea super mai ales pentru HNS acu depinde poti sa iti iei ce vrei toate sunt bune pentru hns!

Recomandari de la cativa playeri bun de HNS au fost a4tech x7 si razer deathadder!

Cred ca o sa imi iau x7 !

Pad, iti recomand Razer eXactMat, este super bun are doua suprafete, una pentru viteza si una pentru control din aluminiu anadolizat.

Iti recomand:

-Logitech MX518,nu m-a dezamagit deloc pana acum,il am de 2 ani si functioneaza perfect,ca in prima zi.

-Pad:SteelSeries;ca marime poti alege tu in functie de cat loc ai acasa(mini,medium sau XXL)

Eu am MX518 de 2 ani+pad SteelSeries XXL,le-am cumparat si eu in urma unei recomandari a unui prieten,nu m-au dezamagit de loc,se imbina perfect MX518 cu SteelSeries,se completeaza unul pe celalalt.

Raport pret/calitate nu se pune problema.

Edited by Sonny

Logitech cele mai bune mouse

Ne-ai dat pe spate endzorwow cu faza asta ><

extr1ke daca ai multi bani ,ia-ti logitech ,daca ai putini ia-ti a4tech x7.

este o porcarie sa dai mai mult de 3 mil pe gear :)

Gandestete ca si cei mai buni joaca cu intelli 3.0 ,mx518 si cam putini cu razer (din ce stiu).

Eu iti recomand Ime 3.0 + qck heavy si iesi la un total de 250 ron. pentru mine merge perfect chiar daca mausul zici ca e o chinezarie :)

Sa nu crezi ca daca o sa dai o duzina de bani pe un mouse si un pad o sa fi zeu la Cs.

Mai bine iti iei ceva util care sa nu coste o gramada de bani.

Frate esti nebun ? Cum sa dai 5 milioane pe un mouse :)) Eu acum 3-4 ani aveam un mouse si un mousepad de la piata am dat pe amandoua 300.000 (vechi) si rupeam tot cu el la cs . Nu iti trebuie mare chestie , iti trebuie experienta , eu folosesc mouse A4tech X7 2500dpi ideal pentru shootere si un pad normal de piele , si am iesit la un total de aproximativ 100 de lei nu 500 cum dai tu si nu o sa iti aduca avantaje mari :) . Nu e nicio diferenta intre logitech si a4tech =)) . Tot la fel tragi , conteaza numarul de dpi si in + nu cred ca sunteti voi nu stiu ce experti ca sa dati sute de milioane pe ele . Extr1ke la varsta ta vezi tot ce arata bine pe dinafara si daca ala il foloseste cel mai experimentat tu dai si 1 miliard pe el ca doar e bun dar tie nu o sa iti ajute la nimic :)) .

Eu joc counter de 4 ani , am un mouse pad steelseries qcK + un mouse Deathadder , am dat 3 milioane pe amandoua . Este un gear complet , si este foarte folositor

Frate esti nebun ? Cum sa dai 5 milioane pe un mouse :)) Eu acum 3-4 ani aveam un mouse si un mousepad de la piata am dat pe amandoua 300.000 (vechi) si rupeam tot cu el la cs . Nu iti trebuie mare chestie , iti trebuie experienta , eu folosesc mouse A4tech X7 2500dpi ideal pentru shootere si un pad normal de piele , si am iesit la un total de aproximativ 100 de lei nu 500 cum dai tu si nu o sa iti aduca avantaje mari :) . Nu e nicio diferenta intre logitech si a4tech :)) . Tot la fel tragi , conteaza numarul de dpi si in + nu cred ca sunteti voi nu stiu ce experti ca sa dati sute de milioane pe ele . Extr1ke la varsta ta vezi tot ce arata bine pe dinafara si daca ala il foloseste cel mai experimentat tu dai si 1 miliard pe el ca doar e bun dar tie nu o sa iti ajute la nimic :)) .

off: rupeai pe public I know :))

on: mai mult de 3 mil nu are rost.. gear-ul te ajuta mult, dar sa nu o dam in SF-uri =))

LOL .

Ce-am vazut aici m-am cam speriat, am sa-mi dau si eu o parere.

Majoritatea prietenilor care-i cunosc eu folosesc mouse-uri gen x7 Microsoft 3.0 iar daca te duci de curiozitate intr-un Internet Cafe ai sa vezi ca cei mai multi player "skilati" folosesc Padurile Steelseries .

Deci, in concluzie, n-are rost sa te complici cu atatia bani.

Si eu am jucat cu un mouse de 30 de lei (Trust) si jucam chiar foarte bine, si nu aveam nici mouse pad nici nimic .

In prezent am pus mai mult "suflet" pentru acest joc si m-am atasat foarte mult de el.

Folosesc un pad Steelseries + Mouse A4tech X7 si pot spune ca sunt foarte multumit de ele in toate sensurile, in total 150 de lei m-au costat.

Nu stiu cum sa va zic ideea e ca daca vreti sa jucati cs de "performanta" si cand zic performanta ma gandesc direct la "ACL , ESL , PGL" atunci iti recomand optiunile care ti le-am spus eu mai sus, inclusiv ceilalti membrii, DAR daca vrei sa ti le iei pentru publice n-are rost .

Succes in achizitii, pana la urma tu decizi ce cumperi .

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.