Jump to content
Sign in to follow this  
George Mihai

[Info] Xbox 360

Recommended Posts

Nu am xbox dar ma pricep la console,mai bine te duci la un om priceput, freeze-ul de care vorbesti tu e urmat de RRoD de obicei .

  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am xbox dar ma pricep la console,mai bine te duci la un om priceput, freeze-ul de care vorbesti tu e urmat de RRoD de obicei .

Am citit pe diverse forumuri si asta mi-a dat de gandit. Multumesc pentru ajutor baieti !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am xbox dar ma pricep la console,mai bine te duci la un om priceput, freeze-ul de care vorbesti tu e urmat de RRoD de obicei .

 

Daca citeai ce a spus la inceput, nu lua freeze la consola ci la joc. Cand consola se blocheaza si singurul lucru care il poti face este sa il inchizi fortat atunci poti vorbi de un viitor RRoD. Dar nu mereu cand ti se blocheaza consola inseamna rrod, acea blocare poate veni de la un hard defect sau de la supraincalzirea transformatorului.

Daca vrei sa nu ai probleme cu incalzirea consolei, cauta un loc deschis sa o pui, in pozitie verticala si cel putin 25cm de perete.

 

@George145 De blocarea care o zici tu, este de la DVD, instaleaza jocul pe hard (daca ai spatiu) si dupa nu o sa mai ai probleme.

 

 

@LeBron_Jr Nu m-am gandit ca vrei sa o modezi, daca vrei o consola care nu are probleme cu RROD si se poate moda, cumpara un 360 elite cu cip jasper. Aici o poza cum sa vezi daca e jasper sau nu http://i52.tinypic.com/28vu81k.jpg . Te duci in magazin si ei fiecare cutie in parte pana vezi ceea ce e in poza, modelele care nu au jasper au un voltaj mai mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Il joc pe DVD. De aici cred poate fi problema cu acel freeze, ca nu citeste bine DVD'ul.

Se poate sa fie si de la DVD-rom-ul Xbox-ului. Poate capul de citire e dus si nu citeste cum trebuie. Instaleaza jocurile pe HDD sa mai menajezi DVD-rom-ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...